Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes babanal normalis ez?

3 hetes babanal normalis ez?

Figyelt kérdés
Kitarto maratoni szopizasokkal kideritettem, hogy a tapszer okozza babam szorulasat. Le kene teljesen mondani rola, de ha csak cici van, akkor a babam kepes a nap 24 orajaban rajta logni es ennek a felet szopizassal tolteni. Sokszor szopizik negyed-fel orat utana alszik 20 percet es ez igy megy orak ota, tobb, mint 10 oraja. Normalis ez? Tapasztalt anyukak, velemenyetek?
2010. jan. 13. 22:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A fiam az első 2 hónapban gyakorlatilag csak szopizott és aludt :) Kitartóan szoptattam, aztán a tejcsatornák szépen megnyíltak, és a baba is hatékonyabban kezdett szopizni, így már 10-15 perc alatt is kiszívja a megfelelő mennyiséget, ritkult az evéssel töltött idő. Most 9 hós, naponta 5x szopizik még, mellette gyümit, zöldséget kap. Szóval szerintem nem baj, ha az első hetek csak szoptatásból állnak, mert ez az időszak is gyorsan elmúlik. (a védőnőm mást gondolt erről, de végül jól tettem, hogy a saját szívemre hallgattam)
2010. jan. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, normális!! 3 hetesen van az első fejlődési ugrás és ekkor még a tejcsi mennyisége nehezebben áll át a változásokra. A babád tökéletesen működik, tedd cicire amennyit csak szeretné. Néhány nap és beáll a rend. Nekem 5-6 nap kellett. Utána ráállt a 2.5 - 3 órára. Nem levegőbe beszélek, 14hónapja szoptatok.

Kitartás!!

2010. jan. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
38%

Most ez komoly?Van tejed,és tápszerrel eteted a babád?

Csak azért,mert szeret szopizni?

Hogy normális e?Amit a babád csinál az igen,amit te az nem!

2010. jan. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A tápszer valóba szorulást okozhat és ettől független a legjobb tápszer se tudja utolérni az anyatejet, szóval ha van tej szoptasd, mert ezekben a kezdeti időkben nagyon fontos ez!
2010. jan. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

23:16-sal egyet értek! Bár a stílusa elég bárdolatlan, de egy ilyen pici babának még nem szabad tápszert adni ha van anyatej! Pótolhatatlan!!!

Tudom milyen rossz az mikor napi 10-en órában szoptatsz, de pontosan erről szól a gyermekágy, ÁGYBAN töltitek szopival!

Ne itasd vele azt a sz@rt ha van tejed! Pár nap és beáll!

6 hetes baba anyukája

2010. jan. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! ne haragudj, de az újszülött babák csak ilyenek. Nagyon jól tudják, mi kell nekik és az nem a táp, ha van tej is. Az első hetekben szinte minden baba csak eszik, meg alszik..ez a normális. Az, hogy meddig tart egy-egy szoptatás...van, akinek fél óra, van, akinek jóval több. A babád próbálja ösztönösen szabályozni a tejtermelést. Minél többet szopik, annál több fog termelődni. Most ezek a hetek ezzel tellnek, ezért is hívják gyermekágyas időszaknak. Ilyenkor legyen a baba az első és minden mást hagyj a csodába, később hálás leszel érte magadnak és a babának. Nem mindegy sem neked, sem neki, hogy mit eszik! sem lelkileg, sem testileg, sem pedig anyagilag!!! Nem tudom, hogy milyen körülmények között éltek, de nem hinném, hogy az anyatejnél olcsóbb és jobb ételt tudnál találni... Egyébként egy ekkora baba gyomra, akkora, mint az ökle..ugye pici? elképzelheted, mennyi tej fér bele, emellett az anyatej még nagyon könnyen is emészthető...
2010. jan. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem meg szegény pont azért tette fel a kérdést, mert nem biztos abban, hogy van-e elég teje éhes-e a baba stb és hogy mi volna a jó döntés.

Nem értem miért kell mindenkit lehurrogni rögtön....:-S

2010. jan. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Koszi mindenki valaszat. Azert meg, hogy normalisan feltettem egy kerdest, nem kell abnormalisan lehurrogni. Pontosan azert tettem fel a kerdest, mert kezdo anyukakent gozom sincs sok mindenrol es korulottem meg a gyerekorvosok is azt ajanlottak (nem Mao.), hogy 1 cicin max 20 percet legyen a gyerek es ha a 2 cicibol 40 perc alatt nem lakik jol, akkor adjak neki tapszert, amit en sem szeretnek, mert tudom, hogy az anyatejnel jobb nincs. Ezek utan lehet tovabbra is lehurrogni, hogy megprobaltam tapszert adni a gyereknek. Tovabbra is koszi mindenki hasznos valaszat.
2010. jan. 14. 15:16
 9/13 A kérdező kommentje:
Az ilyen suru szopizastol (nincs fel ora a ketto kozt) nem fog fajni a baba pocija?
2010. jan. 14. 16:20
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

ha adsz neki tápszert, nem lesz elég tejed mert a kereslet-kínálat a 6. hét körül beáll. -Nagyon fontos, hogy mindig cicire tedd, még ha nincs is annyi tejed amennyi kéne, mert így lesz annyi... ördögi kör, de kitartóan végig kell csinálni.


az igény szerinti szoptatás pont ezt jelenti, ha éhes, cicire teszed! 3 hetes babának még nagyon megerőltető a szopizás, ha 1 óráig szopizik, az is teljesen tormális és ha 20 perc alatt megemészti és újra kéri, az is!



A pocija pedig nem azért fáj neki álltalában mert sűrűn vagy sokat eszik, hanem sok levegőt nyel és nem tudja kimozogni a gázokat! Mindig büfiztest meg és tornáztasd sokat segítve ezzel a gázok távozását! és kitartás! tedd nagyon sűrűn cicire!!! amikor csak kéri, tápid meg felejsd el!

2010. jan. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!