Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most tértünk át a nagykádas...

Most tértünk át a nagykádas fürdésre. Adnátok tippeket?

Figyelt kérdés
Tyű, ha minden nap ennyi vizet használunk, az nem lesz kevés !!!:-). Még mindig a gyógyszertári fürdetőt használom. Eddig úgy, hogy a fürdővízbe tettem, de most....hogyan? Vagy térjek át másra? A Johnson szárít, azt már egyszer próbáltuk. És asmpont. Még mindig a Babé koszmó ellenit használjuk, még maradt egy csomó pici korából. De hamarosan mást kell használni. Bármyilyen, a nagykádas fürdetéssel kapcsolatos tanácsot szívesen fogadok. 16,5 hós baba.
2010. jan. 13. 20:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem engedem tele a kicsinek a nagykádat, max a pocakjáig.De ez a viz mennyiség még igy is több mint a kiskád.Hát ez van.

Mi johnson, vagy neogrenormon, fürdetőt használunk bevált.Samponból is, de néha a babé koszmó elleni sampont is.

Ja amúgy ugyanúgy a fürdővizbe rakom a fürdetőt ahogy eddig, imádja a habokat és úgy mosakodunk meg.De van aki már eleve a babára keni és nem a vizbe.Ez egyéni mi igy szoktuk meg, amig nem a homokozó porát mosom le róla addig jó igy a pancsi.

2010. jan. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mi a patikai fürdetőt forró vízben oldva adtuk a fürdővizéhez és csak csak kevés vizet engedtünk a nagykádba,az aljára tettünk csúszásgátlót is.Most megint visszatért a kiskád a nagykádban dolog.Így nem fogy annyi víz,de kedvére csapkodhat,mert a víz a nagykádba folyik.Van amikor az apjával zuhanyozik,azt is nagyon szereti.
2010. jan. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk csak kevéske vízben fürdik a baba, utána mi is abban fürdünk meg / apa-anya /, felengedjük még egy kis mleggel. Fürdetőt nem muszáj használni, csak ha a babádnak tetszik a habozás :) , én csak a fenekét mosom meg fürdetővel / Nivea / mert nem olyan vadul koszos másutt, nyáron más a helyzet.
2010. jan. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A fürdetőt eredetileg a babára kell tenni, csak ugye csúszós lesz tőle a drága. Mi kezdetektől fogva nagykádban fürdetjük, de a csúszós kis testét nehéz fogni, így javaslok némi bio szappant, vagy baba fürdetőt.
2010. jan. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi johnsonst használunk,de a vízbe rengeteg kellene belőle igy a kis szivacsára nyomok belőle és azzal fürdetem,elegendő vízet engedek neki,de nálunk utánna abban fürdenek a tesók is aztán Én is.
2010. jan. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 17 hónapos lesz a napokban. Mi még mindíg a fürdetőkrémet használjuk, a vízbe nem rakunk semmit. Egyszer áttértünk a Johnsonsra, de nagyon kiszáradt a bőre. A dokibácsi mondta, hogy inkább a fürcsikrémet használjuk. Én miníg is úgy használtam, mintha tusfürdő lenne, csak krém formájában. Először az arcára, hajára kenem, majd szivaccsal letörlöm(kis kopasz) és egy nagy bögre vízzel leöntöm. Aztán jönnek a karjai, háta, pocija. Utánna kérem, hogy álljon fel, akkor a popót, fütyit és a combokat mosom. Majd a végén leűl és a tappancsok és lábszárak jönnek.

A vizet saját maga zárja el, ha már elég neki. Néha a zuhannyal locsoljuk a babát. A kifolyó víz alá dugja a fejecskéjét. Néha el is merül a víz alá. Imádja a vizet. Azért megemlíteném, hogy babaúszásra is járunk.

2010. jan. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én csak addig engedem a vizet, hogy a popója félig beleérjen. Aztán locsolom vödörrel(kis múanyag vödörrel játszik) vagy ő locsolja magát.Csúszásgátlót én is teszek a kádba. A fürdetőkrémet a gyerekre kenem, nem a vízbe oldom fel, a haját is ezzel mosom, bár egyre macerásabb, utálja, nem hajlandó hátrahajtani sem a fejét és magát megfeszítve üvölt. Ilyenkor sajna vége a pancsinak, annyira behergeli magát, hogy ki kell venni.
2010. jan. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok..a krémtól csúszik ugye a gyerek, ezért ráterítem a törölközőt ahogy a kádban áll és így ki tudom biztonsággal venni belőle.
2010. jan. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én a Müllerben találtam a Hippnek babafürdető krémjét, ami nekünk nagyon bevált. Jó nagy tubusban van, krémes az állaga, hipoallergén, 700 Ft körül van, könnyen lemosható, nem marad csúszós a baba. Mi most kezdtünk a nagykádban fürödni ( 6és fél hós) a nagytesóval ( kinőtte a kiskádat 9kg-os kisfiam). Vettünk egy frankó kis tapadókorongos ülőkét a kádba- nagyon tetszik neki!
2010. jan. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

szia. mi kb 3 hós kora óta a nagy kádban fürdetjük a kicsit, vettünk a kádba olyan müanyag babatartót, amibe bele lehet fektetni/ültetni (intersparban 800 Ft körül láttam tegnap) és zuhanyozzuk, fürdetőzsákot használunk (de olcsóbb ha egy textilpelust félbevágsz és összevarrod.

kezemrehúzom a fürdetőzsákot , rá a fürdetőt (Gabit használunk) és jól átdörzsölöm vele a gyereket .

nem fél a vizsugártól sőt, most hogy nagyobbacska, még tartja kezét és próbáljaa elkpani.

néha viszont áll a kádban és megkapaszkodik oldalt, mert már stabilan áll. ilyenkor csúszásgátló megy a kád aljába.

sok sikert

2010. jan. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!