Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az anyukák olyan sokáig-2 sőt...

Az anyukák olyan sokáig-2 sőt 3 éves korukig adják a babáiknak a tápszert. Akkorez azt jelenti hogy addig elég kéne legyen a tejcsim?!

Figyelt kérdés
Most 9 hós a fiam,még szopizik is,sokmindent eszik mellette.Úgy voltam,hogy jajj,csak 6hós koráig kitartson,most meg csak 1 éves koráig,aztán jöhet a feles tej,stb.De ugy olvasom a tápszert sokan 2-3éves koráig adják a babáiknak.Addig szoptassak?Jó lenne ha kitartana,persze!De van még a mai világban olyan anyuka,aki 2-3éves koráig szoptat?!minden elismerésem!
2010. jan. 13. 15:59
1 2 3
 21/21 xStefix ***** válasza:
78%

Addig lesz tejcsid, ameddig szoptatsz. Ergó, ameddig a babád szopizni szeretne és erre reagálva termel anyatejet a szervezeted.

Több okból maradhat abba a szopi: 1. ő választja el magát, mert már nincs (lelki) igénye a szopira (ezért te is nagyban felelős vagy, pl. a hozzátáplálással!), 2. elválasztódik, mert annyira lecsökken a tejmennyiség, hogy megunja a kiszopizással járó munkát, 3. te választod el őt különböző okokból.

Ahogy előttem is írták, azért inkább tápszer/babatej 2-3 éves korig tehéntej helyett (és anyatej híjján), mert kb. ennyi idős korra éri el az emésztőrendszer azt a szintet, hogy könnyen megbírkózik a fajidegen fehérjével. Persze ezek is tehéntej-alapúak, de a fehérjék szerkezetét úgy módosítják, hogy könnyebben emészthető legyen. (Más kérdés, hogy táplálkozástani szempontból ez a mesterséges beavatkozás hosszú távon sokkal károsabb lehet, mint a normál (tehénből származó és nem agyonkezelt!) tehéntej ivása. Sajnos azonban korcsosul az ember, egyre gyakrabban lesz allergiás pont a természetes anyagokra, mert hozzászokik a mű-anyagokhoz..) Az allergiára veszélyeztetett babáknál pedig HA-s, hipoallergén tápszert szoktak javasolni. És mivel a kicsiknek napi fél liter tejalapú táplálékot ajánlanak, előbb-utóbb muszáj valamilyen fehér folyadékot is adni nekik, mert az egyéb tejtermékek nem nagyon tudják fedezni ezt a mennyiséget.

Hogy te később mit fogsz csinálni, a te meglátásod függvénye. Egyébként én is így gondolkodtam anno, hogy juj, csak 6 hónap, aztán 1 év.. most meg mindjárt 2 évesek vagyunk és még megvan a napi 3 szopi (bár lassan kezdünk leállni). :)

Szerintem ha olyan a felfogásod és menni fog még a szopi, akkor nyugodtan szoptasd évekig is. Ha nem, akkor pedig körültekintően válaszd ki, hogy mit adsz neki helyette. Ha van a családban allergiás vagy ő maga (exogén) ekcémás, akkor talán jobb a tápszer/babatej. Ha viszont nincs veszély, akkor megpróbálhatod a feles tejet - úgyis csak a gyakorlatban derülne ki, hogy bírja-e vagy sem.

2010. jan. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!