Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az anyukák olyan sokáig-2 sőt...

Az anyukák olyan sokáig-2 sőt 3 éves korukig adják a babáiknak a tápszert. Akkorez azt jelenti hogy addig elég kéne legyen a tejcsim?!

Figyelt kérdés
Most 9 hós a fiam,még szopizik is,sokmindent eszik mellette.Úgy voltam,hogy jajj,csak 6hós koráig kitartson,most meg csak 1 éves koráig,aztán jöhet a feles tej,stb.De ugy olvasom a tápszert sokan 2-3éves koráig adják a babáiknak.Addig szoptassak?Jó lenne ha kitartana,persze!De van még a mai világban olyan anyuka,aki 2-3éves koráig szoptat?!minden elismerésem!
2010. jan. 13. 15:59
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

16:58 vagyok, csak lefelejtettem még valamit:

Most 17 hónapos lesz nemsokára a fiam. Amúgy nagy lelki csalódás volt számomra, hogy abbahagyta a szopizást és nam tartottunk ki 2 éves korág.

2010. jan. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

úgy látom az értékelésekből, hogy itt most inkább évekig szoptatás pártiak vannak...:) én is biztos mindjárt le leszek pontozva..

lehet egy off kérdésem? miért van az, hogy csak két válasznál látszik a százalék érték? én konkrétan van amit hasznosnak jelöltem és mégsem látszik semmi...

bocsi, de ezt már egy ideje nem értem...:)

2010. jan. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
48%
Hát, tudjátok nem értem a dolgot!! Ha lett volna tejetek a baba 1 éves kora után is, ti elapasztottátok volna??? És inkább megvettétek volna a tápot vagy tejet adtok??? Most őszintén...
2010. jan. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Persze, van ilyen, én is ismerek olyat, aki 2 év felett is szoptat. Ha van teje, nagyon jól teszi.
2010. jan. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
50%

nekem még csak 6 hós lesz a babám, de én úgy tervzem, hogy 1 éves kora után elválasztom, nem azt mondom, hogy az első szülinap után már nincs szopi és kész, de ha egyszer már ehet mindent akkor én felelslegesnek találom. Egyébként nem értem miért kéne mindeáron tápszert adni helyette? nem elég neki ha eszik rendesen?

Nekem őszintén szólva furcsa lenne, ha egy rohangáló, beszélő kisgyereket szoptatnék (mert van aki akár 3 éves koráig is szoptat) én akkor már inkább gyümölcsöket, túrót, zöldséget, stb... adnék neki, hiszen már nem kisbaba.

2010. jan. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
65%
Utolsónak: azért, mert a gyereknek napi fél liter tejalapú táplálékra van szüksége és már jó ideje tudják, hogy a tehéntej alkalmatlan a gyerek gyomra számára az emésztésre (a benne lévő fehérje formája miatt). Ezért sokan tápszerrel oldják meg a tejalapú folyadék bevitelét. Hiába ehet mindent, neked továbbra is biztosítanod kell a fél litert. Hogyan, miből fogod ezt tenni?
2010. jan. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
48%
8.22-esnek! Most még csak 6 hónapos a babád, lehet, hogy néhány hónap múlva máshogy fogsz gondolkozni! A tej alapú táplálékba igaz, hogy beletartozik a túró meg a joghurt is, de annyit nem fog megenni ezekből minden nap, hogy kijöjjön a napi fél liter...
2010. jan. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
67%
Lehet igazatok van, én akkor nem fogom már szoptatni, ha nem lesz már rá szüksége, vagyis ha ihat annyi tejet, joghurtot, kefirt stb.. amennyire neki szüksége van. De úgy tudtam egy éves kor felett ez már nem gond. Amíg a gyerekorvos azt mondja hogy szükség van rá, természetesen megkapja, de azért azt kétlem, hogy ez 2-3 éves koráig indokolt lenne. Ráadásul az egy éven túli szoptatás a melleket is nagyon megviseli.
2010. jan. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
48%
Bocs, de ezt honnan veszed? a 4 gyerkőcöt szoptatom, de az enyémek nem megviseltek. Sőt, jobbak, mint a szülések előtt. Nem lógnak, nem aszottak, stb. Ha valaki olyan adottságokkal bír, az bármilyen kevés ideig szoptat, annak akkos is lógni fog. Ez genetika, nem más...
2010. jan. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
67%
Onnan, hogy már most tapasztalom, hogy egyre szörnyűbb a helyzet...:( jó neked hogy a tiédet nem viselte meg, az enyémet nagyon, és nyilvánvaló, hogy minél tovább szoptat az ember, annál jobban megviseli a mellét, már aki ilyen típus..
2010. jan. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!