Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az anyukák olyan sokáig-2 sőt...

Az anyukák olyan sokáig-2 sőt 3 éves korukig adják a babáiknak a tápszert. Akkorez azt jelenti hogy addig elég kéne legyen a tejcsim?!

Figyelt kérdés
Most 9 hós a fiam,még szopizik is,sokmindent eszik mellette.Úgy voltam,hogy jajj,csak 6hós koráig kitartson,most meg csak 1 éves koráig,aztán jöhet a feles tej,stb.De ugy olvasom a tápszert sokan 2-3éves koráig adják a babáiknak.Addig szoptassak?Jó lenne ha kitartana,persze!De van még a mai világban olyan anyuka,aki 2-3éves koráig szoptat?!minden elismerésem!
2010. jan. 13. 15:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Szia! Azért adnak 2-3 éves korukig tápszert, mert 3 éves korukig nem adnak a babának tehéntejet. Én 6 hónapig szoptattam utána tápszert adtam neki, most hogy már egy éves tehéntejet iszik. Ha tudod szoptasd addig, ez a te döntésed.
2010. jan. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
47%
A tejnek 6 hónap után drasztikusan lecsökken a tápértéke. Elvileg ezután már majdnem mindent, egy éves kor után pedig mindent ehet a baba amit meg tud rágni. Egyáltalán nem normális az, hogy valaki évekig szoptat.
2010. jan. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
81%
Nekem a gyerekorvosom azt mondta és máshol is azt olvastam hogy az anyatej 1 éves kor után már csak lelki kötődés miatt fontos, az után már nem elégíti ki teljes mértékben a gyerek igényeit. A tápszerek is ezért vannak gyerekkorhoz igazítva, hogy mindig kielégítsék az adott korban lévő gyerek igényeit. Persze lehet 2-3 éves koráig is szoptatni de az már csak a lelki kötődés miatt jó.
2010. jan. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Szia! A fiam 1 éves, még kap tápszert, majd pár hónap múlva kezdjük el a tehéntejet. A tápszerben sokkal több vitamin, ásványi anyag van, mint a tehéntejben, ezért ebben a téli-tavaszi megfázásos, influenzás időszakban tápszert kap. De emellett szinte már mindent eszik. Viszont ha nem kell neki majd a tehéntej, akkor kénytelenek leszünk továbbra is tápszert adni neki.
2010. jan. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
miért "kénytelen" valaki tejet vagy tápszert adni? enyém egy évesen abbahagyta a szopit, tej kiüti még tápot nem kap és semmi baja, jól elvan nélküle, mást kap tejföl joghurt stb
2010. jan. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
82%
Egyetértek az előttem lévő hozzászólóval. A tápszert azért találták ki, hogy helyettesítse az anyatejet, addig amíg a babának arra van szüksége. Tejre/tápszerre pedig addig van szüksége ameddig nem képes a szilárd táplálékot megemészteni. Elméletileg egy éves korára már mindent ehet, tehát minden tápanyag/vitamin/ásványi anyag igénye tökéletesen kielégíthető a rendes étellel.
2010. jan. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
64%
Szia! Akkor ezek szerint én egy nem normális anyuka vagyok, aki már a 4. gyerekét szoptatja 1 éve kora fölött az értéktelen tejével...Jaj! Ennyi badarságot!!! Az anyatej mindig a baba, kisgyerek igényeihez igazodik mind mennyiségében, mind pedig minőségében. Az igaz, hogy 1 éves korra a babák nagy része főként szilárd táplálékot kap, de szükségük van továbbra is a tejre...ez legjobb, ha anyatej -ez nem testidegen fehérje - vagy tápszer, végső esetben tehéntej, de az csakis akkor, ha nincs erre érzékeny a családban és nem hajlamos ekcémára a baba. Az anyatej nem lesz értéktelen 6 hónapos kor után, csak a baba emésztőrendszere érik meg addig annyira, hogy már képes feldolgozni mást is. Az anyatejben meg minden benne van olyan mennyiségben, ahogy az a babának kell, kivéve a vasat...azt meg pótolja a hozzátáplálás. A babával született vasraktárak meg nem egyik napról a másikra (6 hónap 3 1 nap) ürülnek ki, hanem fokozatosan..de mint írtam az pótolható.... egyébként a 3 nagy gyerekem 2 évig, a pici 16 hónapja szopik + 6 hónapos kora óta kap mindenféle ételt, korának megfelelőt. Ha ez nem lenne elég, nem hinném, hogy hízott volna 1 hónap alatt 0,5 kilót...pedig nem éppen egy zabagép..
2010. jan. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Én mindíg is úgy szerettem, volna, hogy 2 éves koráig tudjam szoptatni. Aztán 4, 6 hetes kora körül kevesebb lett a tejem, mint amit Ő igényelt volna, ezért tápot kaptunk pótlás céljából. Aztán a tejcsi már csak a reggelit fedezte, meg néha napközben egy kis desszert volt a picúrom számára. Egyszer egy reggel (kb 16 hónapos kora körül) elkedtük a cicizést, néhány korty után felűlt és mondta, hogy: nem. Mondtam, hogy jó, akkor itt a másik cici. Itt is egy-két korty után felűlt és mondta, hogy nem. Másnap ismét eljátszotta, és harmad nap is. Napközben is megpróbáltam Szopiztatni, de nem volt hajlandó. Ekkor jöttem rá, hogy Ő már nagy fiú, nem kell neki a tejcsi. Most reggelire tejpépet adok neki, vacsira marad a táp. Azt még nem tudom, hogy meddig, de úgy gondolom, hogy kb 2, 2 és fél éves koráig. Amúgy tehéntejet is adok neki, ha éppen megkívánja amikor én iszok.
2010. jan. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
67%

persze ilyen alapon akkor akár 10 éves koráig is lehetne szoptatni egy gyereket, sőt...

szerintem semmi rossz nincs abban, ha valaki 6 hónapig kizárólag szoptat/tápszert ad (esetleg már kezdi a kóstoltatást) azután 1 éves korára áttér a normál étkezésre, hiszen az anyatej is azokból a vitaminokból/ásványi anyagokból áll amit az anya megeszik, ha ugyanezt közvetlen megeszi a gyerek akkor megkapja ugyanazt a tápanyagot....

Az más kérdés, hogy valaki még egy éves kor után is szükségét érzi a szoptatásnak, de teljesen egyet értek a második hozzászólóval, miszerint ez már csak lelki szükséglet. Ha valaki egy éves kor után elválasztja a gyerekét, az is tökéletesen táplálja őt és megad neki mindent amire szüksége van....

2010. jan. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez is egy kis túlzás. 1 éves korban adható a tej, nem sem babaital,sem tápszer. Ha tudsz, szoptass, de előbb utóbb leválik a baba magától-meg hát ki hogy bírja. Nekem 14 hósan már terhes volt a szoptatás, mikor milliószor kérte...

Szóval ki hogy, én nem vagyok pártján annak, hogy egy év után ne kaphasson tejet...

2010. jan. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!