Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rosszul érzem, hogy manapság...

Rosszul érzem, hogy manapság egy kicsit túllihegjük ezt a ilyen-olyan mentes étkezést?

Figyelt kérdés
Látom, hogy egymást sértegetitek itt ezen az oldalon, mert mondjuk valaki fruktózt tett egy picit a baba húslevesébe, mert máshogy nem volt hajlandó megenni, meg mert kapott egy éves kora előtt lisztet, vagy tejet, vagy mit tudom én,hogy mit. Az én lányom pl. egyszerűen nem eszi az egyszerű zöldségpüréket, viszont megőrül a krumplipüréért, a turmixolt virsliért, stb-stb. Ha leírnám, hogy kínomban már miket adtam neki, lehet, hogy itt ezen az oldalon tök meghurcolnának. Nyilván nem adok neki zsírban tocsogós ételeket, de nem lehetne azért ezt az egész kajás dolgot kicsit rugalmasabban kezelni?
2010. jan. 13. 11:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem nagyon túl van lihegve az egész.

Ami a bosszantó az az, hogy aki kitalálja hogy mit nem szabad adni a babáknak annak sosem volt gyereke. 4 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, most 10 hónapos a lányom és azokat eszi amiket mi. Makk egészséges. Rokonék lánya 6 hónapig csak anyatejet látott, most 2 éves és kezdettől fogva rossz evő, kiköpködik mindent, és sokszor beteg. Szóval néha maguknak köszönhetik az anyukák hogy milyen a gyermek. De mindig is lesznek akik túllihegik a dolgokat, mint ahogy említette is valaki előttem hogy van aki sterilizál.

A fejedet pedig le is fogják szedni az ilyenek mert szent meggyőződésük hogy az úgy jó :))

2010. jan. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Mi 4 hónaposak vagyunk, már fél hónapja elkezdtem a hozzátáplálást, almával kezdtük, imádja, aztán kapott krumplit répával, nagyon ízlik neki. Sajnos tápszeresek vagyunk, a védőnő engem is megkövezne ha tudná, de hát amit nem tud az nem fáj. De aki tápszerezik az tudja milyen rossz.

Kapott banánt kóstolónak, megfogta a kis kezével és nyomta volna befele, persze azért nem engedtem neki sokat enni, mert úgy tudom ez egy kicsit megfogja a székletet.

Amikor eszek akkor mindig nagy szemekkel mered rám, hogy ő nem kap, kinézi az ember szájából az ételt, egy tündér, megkóstoltatom vele amit eszek, és kész, nem egy tányérnyi húslevest kap, hanem éppen az ízét kóstolja.


Ez a hozzátáplálás dolog túl van lihegve, kisbabás bnőimmel azon szoktunk mosolyogni hogy ki miket adott a babájának, pedig a "szakirodalom" szerint nem is ehetne olyan a baba. De ha nincs semmi baja tőle akkor miért ne, persze itt nem tehéntejre meg joghurtra kell gondolni.

Érdekes, hogy régen amikor mi voltunk csecsemők akkor ilyen nem volt, azt evett a gyerek ami volt és kész, és felnőttünk, nincsen semmilyen betegségünk, bajunk.

2010. jan. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem lehet szerencsém van a védőnőmmel! Kislányom 2 hónaposan nagyon szorulásos lett a tápszertől. A védőnő azt mondta adjak neki baracklevet! Bevált. 3 és fél hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, de semmi gyümit nem evett meg. kapott krumplit! 1 éves és semmi baja! Ha kicsit odafigyelünk a gyerek jelzéseire nagy baj nem lehet. Szerintem.

2010. jan. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Nekem azért könnyű,mert 2 nagy gyerekem is van.Akkor még más volt az etetés.Nem mondom én sem el a védőnőnek,hogy miket eszik.Nyugodt baba,átalussza az éjszakákat,nem zavarja a fogzás.és folyton enne.Kövér,de ez sem idegesít,mert a bátyja is ilyen volt,most meg 180centi és 55 kiló.Akkor főzök csak külön neki(üveges kaját nem eszik),ha nekünk előző napról maradt kajánk.Szereti a sütiket,sokat sütök,kóstolta már a csokit,a ropit.Megőrül a hosszú,savanyú gumicukorért(állati fejeket vág,ahogy nyalogatja).

Hiszem,hogy nem ezektől lesz beteg és fog nélküli a gyerekem.

2010. jan. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Hát igen, igazad van, csak azt nem értem akik annyira betartanak mindent nem gyanús nekik, hogy amióta ez a divat miért van annyi ételallergiás kisgyerek. A szüleim korsztályában sem az enyémben nincs ennyi allergiás gyerek, viszont a mostani 10év alatti gyerekek nagy részének van valami problémája valamilyen ételtől.

Na meg aztán minek adjak a gyereknek mesterséges vitaminokat, ha egyszer ott vannak a gyümölcsök, zöldségek tele vitaminnal? Bár nekem szerencsém van, mert anyósomnak van kertje,így tud enni a manóka igazi biorépát, almát...stb.

2010. jan. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Teljesen egyetertek veled!

Szerintem NAGYON tul van lihegve ez a tema meg sok mas is ezen az oldalon.Mert ez most a DIVAT amit kovetni kell.

Hat en nem kovetem.En anyukamra hallgatok aki felnevelt 5 gyereket,egyikunk se etel allergias meg semmi bajunk sincs pedig 3 hos korunkba mar huslevest ettunk.

Az en kisfiam 6,5 honapos.

4 honapos koraig szopott,akkor mondta a doktorno(aki szinten nem egy mai csirke raadasul anyuka) h most kezdjem el a hozzataplalast.

Most mar 3 etkezest kivaltottunk,csak reggel meg este eszik tapszert a tobbi szilard kaja.

Persze ezen az oldalon ha ezt leirom egybol megkoveznek a tokeletes anyucik...de nem erdekel.A kisfiam egezseges,vidam es nagyon jo evo.Nekem pedig ez a legfontosabb!

2010. jan. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Igen igazad van.

Az én lányom is 10,5 hós ha elmondanám miket eszik már,lenne itt lepontozás.

2010. jan. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Nagyon örülök a sok válasznak, és annak is, hogy ha valakinek el is tért a véleménye, nem egyből nekemesett, hanem kulturáltan leírta a véleményét. Pontosan az volt a célom, hogy azt érzékeltessem, hogy nagyon jó, hogy van egy hely, ahol ilyeneket meg lehet beszélni, és nem kell mindjárt egymás torkának esni, elvégre valahol mégiscsak közösek a gondjaink, problémáink. Mindannyian tanácstalanok vagyunk, egyikünk sem szuper anyuka. Miért rombolnánk egymás önbizalmát főleg a gyermekeinkkel kapcsolatos témákkal összefüggésben. További jó babázást mindenkinek, sok boldogságot, egészséget :-9
2010. jan. 14. 17:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!