Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rosszul érzem, hogy manapság...

Rosszul érzem, hogy manapság egy kicsit túllihegjük ezt a ilyen-olyan mentes étkezést?

Figyelt kérdés
Látom, hogy egymást sértegetitek itt ezen az oldalon, mert mondjuk valaki fruktózt tett egy picit a baba húslevesébe, mert máshogy nem volt hajlandó megenni, meg mert kapott egy éves kora előtt lisztet, vagy tejet, vagy mit tudom én,hogy mit. Az én lányom pl. egyszerűen nem eszi az egyszerű zöldségpüréket, viszont megőrül a krumplipüréért, a turmixolt virsliért, stb-stb. Ha leírnám, hogy kínomban már miket adtam neki, lehet, hogy itt ezen az oldalon tök meghurcolnának. Nyilván nem adok neki zsírban tocsogós ételeket, de nem lehetne azért ezt az egész kajás dolgot kicsit rugalmasabban kezelni?
2010. jan. 13. 11:40
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
10 és fél hós a kislányom.
2010. jan. 13. 11:41
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

De igazad van. Nem kell azért ilyen komolyan venni. Én örülök ha eszik valamit. Már úgy vagyok vele, hogy mindegy mit csak egyen végre. Könnyű annak betartani a "tilalmakat" akinek jó evő a babája.

11 hós

2010. jan. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Én naggyából betartom a mostani táplálási irányzatot,de meg vagyok győződve hogy tul van lihegve...
2010. jan. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Végre egy sorstárs :-)
2010. jan. 13. 11:44
 5/18 A kérdező kommentje:
Már kettő :-)
2010. jan. 13. 11:44
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is túl van lihegve ez az egész, viszont tejterméket és "veszélyes" dolgokat(méz,mogyoró,nyers füstölt húsok) én sem adok a lányomnak egy éves koráig minimum,de lehet hogy még ennél is később. Sajns nálunk van a családba pár tejtermékre allergiás, ezért döntöttem így. Amúgy 11hónapos lányom már a mi kajánkból eszik, sokmindent kapott előbb mint ahogyan egyes táblázatok írják. A sima babakaját nem is eszi már meg, eltolja.
2010. jan. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Engem máe majdnem meg is köveztek (védőnők), mert 4 hósak vagyunk és elkezdtem a hozzátáplálást. Sokat bukott a babám, és azt hallottam, hogyha már eszik egy kis szilárd kaját, akkor kevésbé fog bukni. A bukás ugyan megmaradt, de megőrül a babám az almáért. Csak úgy falja befelé, már egy fél almát meg is eszik. Sőt egyszer még banánt is tettem bele neki, és semmi baja nem lett. Mondjuk azt utána néztem meg, hogy azt csak 7 hónapos kortól lehetne adni. Na ezt már meg sem mertem mondani a védőnőnek, mert bezáratna!!!! Bezzeg régen, 6 hetes csecsemőknek már majdnem főzeléket adtak. Nem azt mondom, hogy az a jó, devalóban a mai kajakérdés szerintem is túlzás. Főleg azoknak akik nem tudnak szoptatni, nekik nehezebb dolguk van.
2010. jan. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egymás fejét képesek lennének letépni, bizonygatva, hogy nekik van igazuk. Az egészben az a vicces, hogy mindenki arra alapoz amit olvasott, tehát nem saját kísérlet eredménye :-)
2010. jan. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Én meg úgy gondolom,h mindenki más a bogara.Nekem az étkezés-ill a hozzátáplálás,most már nagyobbak,velünk esznek-,másnak a sterilitás,a naponkénti pizsicsere,a korai bölcsi,a szigorúan külön alatatás,stb...Akinek túllihegés,az máshogy fogja csinálni,akinek fontos,az meg túllihegi.:)Kár ebből is vitát nyitni.
2010. jan. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Szia!Talán egy kicsit igen.viszont azt sem szabad elfelejtenünk,hogy évtizedekkel ezelőtt nem foglalkoztak annyit ezekkel a kérdésekkel (pl. hozzátáplálás is).

Mostanában mindent tudományosan agyonmagyaráznak,kutatnak,bizonyítanak,felfedeznek ezt-azt...

Én már itt is teljes káoszt érzek,mert az egyik oldal rábólint valamire,a másik meg csóválja a fejét.


A kérdésre válaszolva...Én nem foglalkoznék azzal,hogy ki mit gondol rólam.Ez valami új mánia itt,hogy ha nem egyezik a véleménye két anyukának,akkor egymásnak esnek.Mi meg jókat nevetünk legalább :)

2010. jan. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!