Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem féltetek eldönteni hogy...

Nem féltetek eldönteni hogy jöhet a tesó?

Figyelt kérdés
Én fiam 19 hós, kb lenne 3 mire jöhetne a tesó, tehát idén jó lenne elhatárzni magam, de nem merem. Éjjel kel, és annyira félek hogy mi lenne ha...Ez bátorság kérdése?Vagy lustaság?Nem volt rossz újra éjszakázni?
2010. jan. 11. 07:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem 3 gyerekem van.Már pici korukban hozzászoktattam,hogy éjjel aludjanak.Nem etettem őket éjszaka,nappal sem lógtak állandóan rajtam,így nem volt gond,amikor jött a kis tesó.Persze nem volt egyszerű a kicsi mellett a másik pici,de meglehetett oldani.Nem kell elkényeztetni a gyereket,akkor nem lesz nagy gond velük.Egyik sem sérült lelkű,egészséges lett mindegyeik,és a testvérek is szeretik egymást.
2010. jan. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
4 gyerekem van. Amikor a 3 nagy egymás után 2,5-3 évente jött, eszembe se jutott, hogy dilemmázzak. Pedig az első gyerekkel nem volt könnyű nekem sem. Aztán megszületett a lányom és maga volt az angyal. Evett, aludt..el se akartam hinni, hogy ilyen is van. Szerintem ebbe az is közrejátszott, hogy már sokkal jobban tudtam, mit, mikor miért csinál, mit kell és hogyan kell tennem. 2,5 év múlva született a kisebb fiam. Vele is dettó ugyanígy volt. Néha, ha visszagondolok, úgy érzem, hogy egyáltalán nem volt megterhelő 3 kicsi gyerekkel. Pedig segítségem nem volt akkor se.... Az éjszakázás... érdekes,hogy mióta az első gyerek megszületett, egészen máshogy alszom, sokkal éberebben, de tudok pihenni. A pici 16 hónapos,éjszakánként máig ébred...reggelente én ébresztem a nagyokat, indítom őket iskolába, mégis kibírom, hozzászoktam.
2010. jan. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Sziasztok!

Az első hozzászólótól kérdezem hogyan tudta megtanítani a gyermekét hogy éjszaka aludjon.

És mennyi idő volt?

Ezt azért kérdezem mert a lányom egy éves és eddig nagyon jó alvó volt viszont mostanában katasztrófa a helyzet?

2010. jan. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon úgy néz ki hogy én a rinyálósabb kategória vagyok:) 3 meg 4 gyerek, én meg itt egy gyerekkel sajnáltatom magam:)
2010. jan. 11. 11:53
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Úgy látom, hogy egy cipőben járunk:) Az én fiam is 19 hónapos és mi is most kezdtünk el gondolkodni a tesó-kérdésen:)Mi úgy szeretnénk időzíteni, ha kb. jövő május június körül születne, bár ember terve...ugyanis a férjem pedagógus jó lenne, ha nyáron be tudna segíteni, ugyanis a szüleink nem a mi városunkban laknak. Én sem tudom mi lenne, kellene egy testvér, de kicsit félek is, hogy mi lesz anyagi, meg egyéb téren is.

A kisfiam miután visszajöttünk karácsony után - a szülőknél voltunk - azóta mondhatni este lefekszik és reggel kel, az esetek 90%-ában, én már alig vártam...., dehát ismered a helyzetet. Külön ben kedves, okos , aranyos, nyugodt kisfiú. Úgyhogy én is vacilálok, de egy testvér kellene mindnképp. Máskor meg arra gondolok, hogy mire várjunk még, hisz úgyis olyan hamar megnőnek. Majd írd meg ti mire jutottatok...

2010. jan. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi rögtön az első születése után bevállaltuk a másodikat. Mivel három hónapos volt a fiam, mikor a lányom megfogant, már nem volt min dilemmázni. Addig a fiammal nem is volt gond. Később kezdődtek a kimerítő éjszakák és nappalok. Ha várunk, akkor lehet, hogy én is ötezerszer meggondolom, és akkor most nincs itt a kislányom. De hála az égnek itt van, és imádom. Igaz, hogy néha se éjjelem, se nappalom, de mégis olyan jó, hogy itt vannak velünk.
2010. jan. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!