Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenkinek ennyire nehéz egy...

Mindenkinek ennyire nehéz egy újszülöttel?

Figyelt kérdés

2 hetes a kislányom, és nagyon nehezen bírok vele. Nappal sír, éjszaka sír. A tejem most kezd beindulni, tápszerrel kellett pótolnom a hiányt. Éjszaka nem bírok aludni, mert vele vagyok fent, nehezen akar elaludni. Nappal nem tudok pihenni, mert mindig van mit csinálni. Magamra abszolút nincs időm. Mindenkinek ennyire nehéz volt? folyamatos sírógörcseim vannak, de próbálom eltakarni őket.

A rokonok is kikészítenek, mert mindig kérdezgetik hogy na van már tejed, stb, stb...

Meddig lesz ilyen nehéz? Most jelenleg az egész napom szoptatásból, fejésből áll. Úgy érzem felkészültem terhesség alatt a picire, de mégse...

Ne értsetek félre, imádom a kislányom.


2010. jan. 10. 16:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Én az első két hétben vagy bőgtem, vagy aludtam...:)) szerintem ez tök normális! a sírógörcsöket ne próbáld takargatni, inkább bőgd ki magad a férjednek, jót tesz! :) egyébként védőnő szerint a gyermekágy a második kamaszkor, a hormonváltozások miatt.Persze senki nem erre számít.... én konkrétan volt hogy éjjel bőgve közöltem a férjemmel, hogy vigyük vissza ez nekem nem megy...:) (persze nem gondoltam komolyan)

A tejed miatt ne aggódj, annyi van amennyi van. kész. nem kell ezen tönkremenni idegileg, manapság szuper tápszerek vannak, majd azzal pótolsz és kész, a babádnak semmi baja nem lesz tőle! az a baj, hogy manapság akkora feneket kerítenek a szoptatásnak, hogy az anyukák kétségbeesnek, ha valami nem megy tökéletesen...

Én azt tanácsolnám neked, hogyha már úgyis kap tápot, vállaljon át egy teljes éjszakai ügyeletet apuka, és csukd magadra az ajtót és aludj egy nagyot! újjászületnél tőle :)

2010. jan. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz volt nagyon. Én is sírtam rengeteget, ráadásul tök egyedül voltam a kicsivel. A kutyát nem érdekelte, hogy jól vagyok-e, bírom-e csak az, hogy van-e tejem.Én is úgy éreztem, hogy talán mégsem vagyok felkészülve. Nem hittem el, hogy jobb lesz. DE IGEN!!!! Minden nappal kicsit könnyebb!!!Ja és igenis megértem az anyaságra és jó anya vagyok! Kitartás, te is jó anyuci vagy!!
2010. jan. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez az őrület 3 hétig tartott.Azóta tiszta hawai van.Nyugodj meg, már nem sokáig tart!Nem azt mondom, hogy utána nyaralás lesz, de sokkal jobb lesz!

Hát igen, sajnos most minden nap egyforma.Alig végzel a szoptatással, úgy érzed már azonnal kezdheted előről.

Párod nem segít be éjszaka a pici ringatásába?Most hagyd a főzést, takarítást!Kérj segítséget anyukádtól, anyósodtól inkább, minthogy megőrülj!Ők még örülni is fognak neki meglátod!

2010. jan. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
szia, nekünk borzalmas vol.t a tejem nehezen indult, mert 1 hétig intenzíven volt a babám, nem tudtam szoptatni. de aztán sok szenvedés árán és kitartással 1 hónapos korára teljesen átszoott a cicire. éjjel fejtem, meg tápszereztem, anppal fejtem, szoptattam, nyugattam (kb 3 hós koráig átüvöltötte az estéket). de vele sokáig nagyon nehéz volt, ma se könnyű, hogy 1éves már elmúlt, de azért már sokkal jobb, van rutin, ismerjük egymást (és nagyon szeretjük!) :)) Kitartást, jobb lesz majd hidd el!
2010. jan. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Tudom mit érzel, ha lehet ezt mondani, kicsit szörnyű az első pár hét, főleg ha sírós nagyon a pici. Ez átragad talán rád is, lehet azt gondolod,hogy te rontottál el valamit. Nekem most 4 hónapos a kisfiam, már ezerszer könnyebb mint az elején. Sajnos nekem a mai napig pótolnom kell tápival a szopik után, mert nem elég a tej. Mennyivel egyszerűbb lenne, ha csak szopna. Annyira szerettem volna csak szoptatni, mindent megpróbáltam, de nem jött össze. Az elején emiatt is nagyon sokat aggódtam, de én is beláttam, hogy inkább legyek nyugodt anya, mint, hogy állandóan görcsöljek, és hallgassam a babám sírását. Nem tudsz valahonnan kaját hozatni 1-2 hónapig? Én is akartam, mert már nagyon összetolódott a sok munka, aztán anyósom elég sokszor besegített a főzésbe, így nem kellett. Ne aggódj azon, ha valami munka elmarad. Komolyan mondom. Most koncentrálj csak a babádra, mert nagyon sokat számít ez az első pár hét. Lehet, hogy most dől el, hogy lesz e elég tejed. Ha már beindul rendesen, te is meg fogsz nyugodni. Tőlem is állandóan kérdezik, hogy na és szoptatsz még? Annyira utálom ezt a kérdést, hogy legszívesebben fejbe vágnám a kérdezőt. Főleg, ha nem is rokon. Persze, hogy van. Úgyse ellenőrzi le.

Nem tudom, van e cumitok. Tudom, sokan mumusnak tartják a cumit, de szerintem sok sírástól kíméli meg az ember magát.

Aztán még egy ötlet. Ezt eddig nem írták, hátha beválik. Mi nemrég kaptunk egy adamo jellegű hintát. Nem tudom ismered e. Szuperül lehet vele ringatni a babát,nem is gondoltam volna hogy ennyire jó. Ha nem tudod melyikre gondolok, majd még írok róla. Én 7500 forintért vettem. A nagylányom nemsokára 3 éves lesz, de fél napját abban töltené. A picinél pedig jó szolgálatot tesz, ha már le akar szakadni a karod a sok ringatástól.

Végül, vigasztalásként csak annyi, hogy el se hiszed milyen gyorsan elmennek a hetek, hónapok, és a babádból nagylány lesz. Az én nagyobbikom is most volt baba, aztán már mindjárt 3 éves. Sokszor gondolok arra, ha van egy nyugodt percem, hogy lehet, most babázok utoljára, (bár én még szeretnék egy gyereket, de a férjem nem). Annyira szépek ezek a hónapok, élvezzük minden nyűgével együtt, hisz olyan gyorsan elmennek.

Kitartást neked! Bocsi, hogy ilyen hosszúra sikerült!

2010. jan. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Szia! Gondoltam megkérdezem mi van veletek. Azóta már jó sok idő eltelt, hogy kiírtad a kérdést, a kezdeti nehézségeken már régen túl vagytok. Ha van kedved, megírod, mi történt veletek?

(Egy régi válaszadó)

2011. júl. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

szia

aranyos vagy :D

Azóta a kis hercegnőm elmúlt 18 hónapos. Tényleg 6 hétig volt minden katasztrófa, sokat sírtam, nem evett a gyerek, lefogyott, nem indult be rendesen a tejem, tápszereztem, majd 3 hónapos volt amikor végleg elapadt. A tápszerezéstől kezdve szépen aludt, végigaludta az éjszakát, nappal is kétszer-3 szor aludt. Majd 6 hónapos volt amikor elkezdett jönni a foga, és 1 éves korig megint éjszakánként 3-4 szer keltem hozzá, sírt. Napközben se aludt, nyafizott.

Aztán elmúlt az első szülinap, és kop-kop megint ügyesen alszik, már önállóan eszik sok mindent, felszedte a lemaradt súlyát, okos kislány.

De hogy a 2. babára nem vállalkoznék egy ilyen kicsi gyerek mellett az biztos :D viszont akkor sokkal tapasztaltabb leszek.

2011. júl. 4. 11:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!