Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenkinek ennyire nehéz egy...

Mindenkinek ennyire nehéz egy újszülöttel?

Figyelt kérdés

2 hetes a kislányom, és nagyon nehezen bírok vele. Nappal sír, éjszaka sír. A tejem most kezd beindulni, tápszerrel kellett pótolnom a hiányt. Éjszaka nem bírok aludni, mert vele vagyok fent, nehezen akar elaludni. Nappal nem tudok pihenni, mert mindig van mit csinálni. Magamra abszolút nincs időm. Mindenkinek ennyire nehéz volt? folyamatos sírógörcseim vannak, de próbálom eltakarni őket.

A rokonok is kikészítenek, mert mindig kérdezgetik hogy na van már tejed, stb, stb...

Meddig lesz ilyen nehéz? Most jelenleg az egész napom szoptatásból, fejésből áll. Úgy érzem felkészültem terhesség alatt a picire, de mégse...

Ne értsetek félre, imádom a kislányom.


2010. jan. 10. 16:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%
Velem pont ugyanez!Most 9 hetes a picur,de én is túlvagyok már pár kiboruláson...van,hogy alig bírom magam vonszolni a fáradságtól és segítségem sincs...nagyon nehéz...én sem gondoltam,hogy ilyen megterhelő,de idővel kicsit javul a helyzet...ahogy nől a törpe kicsit jobb lesz!De még most sem felhőtlen:)
2010. jan. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
Én soha annyit nem sírtam,mint az első hetekben.Nálam is ez volt+mindenki az első 6 hét alatt jött látogatni.Én megfogadtam,ha esetleg lesz még 1 baba vmikor,senki nem jöhet az elején látogatni,többet pihenek majd és nem fogok a házimunkának élni.A meló megvár,amennyit csak lehet pihenj a babáddal együtt.Igyál sokat,étkezz változatosan,ez a tejtermelésedre is poz. hatással lesz.
2010. jan. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%
Először is távolítsd el a rokonságot. Másodszor a sírógörcsök ne zavarjanak, a szülés után ez általános hangulat, ha a 6. hét táján erősödne, vagy utána is fennáll, akkor depresszióról beszélhetünk, azzal majd kell valamit kezdeni. (Ezt a szülészorvosomtól tudom, nem én találom ki) A babának pedig számos baja lehet, fájdalmak, éhség, szomjúság, bármi, amit nem tudunk, mert ő csak sír. Elvileg ha jóllakott, tiszta a pelus és nem is szomjas, akkor minden két szoptatás közt legalább két órát aludnia kéne. Inni adtál neki eleget? A tápszer nagyon kiszárítja. Szerintem még az anyatej mellé is lehet neki vizet adni.
2010. jan. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
igen, szoktam neki vizet adni, bár nehezen fogadja el.
2010. jan. 10. 17:06
 5/17 anonim ***** válasza:
77%
Nekem fél éves múlt a kisfiam, és már most hihetetlen, hogy milyen nehéz volt az első időszak. Kisfiam éjszakákat átalussza, édesen el van napközben. Szóval már nagyon könnyű vele. Pedig kemény volt. Beleszületett a legnagyobb kánikulába, nagyon hasfájós volt, nem akart aludni én meg persze ki voltam. Nekem anyukám sokat segített mind fizikailag, mind lelkileg. Ő tartotta bennem a lelket, hogy mindenkinek ilyen nehéz az eleje, csak úgy vagyunk kódolva, hogy elfelejtjük. (hiszen akkor hogy mernénk bevállalni a 2. 3. babát) És tényleg igaza volt. Már most kezdem feledni a nehézségeket és gondolkodunk a következő babán. KITARTÁS!!!
2010. jan. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg, mert az idegeskedés nem tesz jót. A kislányom sokat sírt, hasfájós volt. De olyan 6-8 hetesen elmúlt. Addig éjjel volt hogy 2 órán át üvöltött, hol a párom, hol én ringattuk kézben, mire nagy nehezen megnyugodott. Nappal szinte ugyan ez. Idővel könnyebb lesz.

A rokonságot meg építsd le. Én is utálom hogy mindenki azzal kezdi hogy na van elég tej?? Épp annyi van, illetve már kell tápszer is mert fogy a sok idegeskedéstől. 14 hetes a lányom. De ha megkérdezik, egyszerűen mond hogy van. Semmi közük hozzá. Nem kell magyarázkodni senkinek ha esetleg nincs elég. Van és ezzel ki is van lőve a kérdés. Én is fejek mint egy őrült, de ennek ellenére apad a tejem. Ez van. Nagyon rossz, de már kezdem úgy érezni, hogy a gyerekemnek nagyobb szüksége van rám úgy hogy nyugodt, kiegyensúlyozott vagyok és nem egy idegbeteg anyuka.

Kitartás, az első pár hét nem könnyű (általában) de idővel könnyebb lesz. A hasfájásra (mert gondolom azért sír) meg vannak praktikák amik megkönnyíthetik a dolgot. (infacol, espumisan, teák és még miegymás)

Sok sok boldogságot és nyugodt napokat kívánok!

2010. jan. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Sokan vagyunk így, hogy ilyen pokolian nehezek az első hetek. :) De fel a fejjel, mert túl leszel rajta és már csak a szép marad. :) nekem az első 2 hónap volt pokol. Szülés után aranyér, törött farcsont, tej alig, begyulladt mellek és a többi, amit te is mondtál. Maga volt a pokol. De egyszer csak szépen lassan megoldódott minden, észre sem vetem. :) Most 7 hónapos a kisfiam, és csodálatos az életünk. :) Már alig emlékszem az első hetekre :) Kitartás, mert megéri :)
2010. jan. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy egyedül ezzel, életem legnehezebb időszaka volt, amikor hazajöttünk a kórházból. Nehéz szülésem volt, és nem tudtam kipihenni magam a akórházban, azt reméltem majd, hogy itthon jobb lesz, mert csak egy baba sír, hát nem, pedig a férjem rengeteget segített. A rokonok viszont idejöttek, jól felidegesítettek a hülye kérdéseikkel, felébresztették a babámat stb., és nem segítettek semmiben. Most tudtam meg, h azért nem segítettek, mert állítólag nagyon "elutasító" voltam. pedig csak hullafáradt voltam... én is egész nap szoptattam, fejtem, sterilizáltam, gyakorlatilag hetekig nem aludtam, plusz tomboltak bennem a hormonok, ami miatt tiszta depis lettem

De aztán egyszer csak könnyebb lett, összeszoktunk, kezdtem megismerni a babámat, megérteni hogy mit is akar. Hidd el idővel könnyebb lesz, ügyesebben, gyorsan fog szopizni, és beáll a nap ritmusa is. Addig meg próbálj csak rá koncentrálni, felejtsd el a házimunkát és kérd meg a rokonokat, hogy okoskodás helyett hozzanak ebédet és mosogassanak el, meg tegyenek be egy mosást, ha maguktól nem jut eszükbe.

2010. jan. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ó tudom miről beszélsz, nyugodj meg, normális:)

Mondjuk én is megdöbbentem,mikor egyedül maradtunk (a rokonlátogatások után) a kisfiammal hogy te jóisten, csak nekem ilyen nehéz, fárasztó és kimerítő, vagy másoknak is csak elfelejtenek szólni róla? :)

3 hónapos korára a fiamnak tudtam először úgy élvezni, hogy anya vagyok addigra elmúlt a hasfájóssága, az állandó keserves sírás, és onnantól kész öröm volt vele az élet:)

Mostmár a második babánkkal vagyok itthon, hát sokkal egyszerübb, egyrészt sokkal nyugodtabb vagyok én is, másrészt a második, és többedik babákkal valahogy mindig könnyebb :)

Fel a fejjel és kitartást neked :)

2010. jan. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
a "nagykönyv" szerint az első 6 hét a legnehezebb. A következő nagy ugrás a 3 hónapos kor, onnantól sokkal könnyebb lesz! A lányomnál ez pontosan így is volt. Az elején alig aludtunk, aztán 7 hetesen hirtelen elkezdte átaludni az éjszakákat. (viszont nappal alig aludt) A kicsi fiam viszont egy tündér, könnyű eset. Kitartás!!!
2010. jan. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!