Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aggódom! Jó ez így? Kisfiam...

Aggódom! Jó ez így? Kisfiam 2520g.6 napos.

Figyelt kérdés
Tejet+ tápszert eszik, sajnos nem szopik, üvegből eszi.40ml-tert eszik 3 óránként. Napi 7-8 szor. Mennyit esznek az ilyen súlyú újszülöttek. Aggódom, hogy kevés, de többet nem tudok beletömni, ezt is nehéz mindig alszik.
2010. jan. 10. 15:29
 1/9 anonim ***** válasza:

így számold ki:2520 osztva 6-al, és a kapott szám osztva annyival, ahányszor eszik egy nap.A kapott szám az, amennyi egy alkalmi adagja lenne.

Ha nyolcszor eszik, akkor 52 millit kéne ennie egy alkalommal.Pontosan azért nem kell batartani.Eszik, amennyi neki jól esik.A lényeg, hogy hízzon.

2010. jan. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták a kórházban, hogy egy újszülött 40 ml-től már nem éhes.
2010. jan. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha alszik, akkor elégedett.Ne izgulj, ő jóllakott.Ha éhes lenne sirna.Te ia aludj, mert pár hét múlva nem fog ő annyit szunyókálni!
2010. jan. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mi 2 hetesek vagyunk és 2700g-mal jöttünk haza a kórházból. Tejem nem sok volt és még azt a keveset is lusta volt kiszopcsizni, úgyhogy mi is tápszerezünk. 4 napja azt tanácsolta a doki, hogy keltegessem 2-2,5 óránként, mert kicsi a gyomra és inkább többször egyen kevesebbet. Ez olyan jól sikerült, hogy aznap 2 óránként evett 40 ml-t másnap már 60-70 ml-t és harmadnap már 3 óránként 80-100 ml-t. Szóval szerintem kicsit tágult a gyomra és megjött az étvágya.

Amúgy nekünk is azt mondta a védőnő, hogy a testsúlya 1/6-át kell, hogy megegye, de nem kell, hogy mindig ugyanannyit egyen, lényeg, hogy a napi bevitel meglegyen.

2010. jan. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Még annyit, hogy én is azt hittem, hogy ha alszik, akkor nem éhes, de mondta a doki, hogy attól is lehet aluszékonyabb, hogy besárgult és ha nem eszik, akkor még romlani fog a helyzet. De attól is aludhat, hogy lement a cukra, vagy ki van száradva. Szóval egy ilyen pici babát, főleg ha kis súlyú keltegetni kell!
2010. jan. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

nekem 2 hetes a kislányom. Amikor hazajöttünk múlthéten a kórházból, 20-40ml-t evett 3 óránként. (már amikor fel tudtam kelteni álmából). Most már a 70-80 ml-t simán megeszi. Nekem az első héten fogyott itthon a baba, ezért muszály "tömnöm".

A védőnő azt mondta hogy kb 10 nap kell amíg a babákból teljesen kiürül a sárgaság (akkor is ha nem sárga hivatalosan). Minnél sárgább, annál többet alszik. Azért muszály etetni alvás közben is, mert a folyadék viszi ki belőle a sárgaságot. Az én kislányom most kezd normálisan étkezni, bár sajnos néha tápszerrel ki kell egészíteni mert kevés a tejem.

2010. jan. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nem beteg és nincs sárgasága, akkor eleget eszik, ezért is alszik evés hellyett.Ha a védőnőd, gyerekorvosod neg van elégedve a súllyával, ne aggódj!
2010. jan. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A lányom így szopizott 6 naposan:40/50/40/60/90/60/90=430

Ahogy nézegetem napi 2x volt kb 90, többi 40-60. 450-500 ml naponta. 3 hetes koráig tuti így evett, az fel van írva nekem. 2670 grammal hoztuk haza. Egy hósan kb 3500 gr volt. Ilyen szopival is majdem egy kg. Szerintem ez jó, nem? Most 14 hós, teljesen egészséges, vidám csajszi.

2010. jan. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha minden nap kicsit többet nyom, illetve ha nem méred minden nap akkor a heti mérlegelésen nő a súlya akkor nincs gond. Viszont az nem igaz, hogyha nem sír és alszik akkor nem éhes. az én lányom, nem sírt, aludt mint a bunda csak éppen nem evett eleget, nem is hízott csak vegetált.

Beszélj a gyerekorvossal, ő meg tudja mondani, hogy a születési súlyához illetve a kórházból hazahozott súlyához képest jó-e a súlynövekedése. nálunk másfél héttel a születése után derült ki, hogy gáz van, még mindig fogyott.

2010. jan. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!