Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Le szoktad mosni a melled,...

Le szoktad mosni a melled, mielőtt szoptatod a babádat?

Figyelt kérdés
2010. jan. 10. 11:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
igen az elején..de éjjel sosem futkoztam a fürdőbe . most már 11hós lesz a babám akkor mosom ha végzett a cicivel
2010. jan. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én sokáig mostam, de nem csapvízzel, hanem bórvízzel!Ezt a gyógyszertárban be lehet szeretni, és csak átkell törölni vele a mellet!A lányomnak sosem volt se szájpenésze, se semmi már fertőzése, de még a tej sem rakódott le a nyelvén!
2010. jan. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia! Én nem mostam. Soha semmi baja nem volt a babámnak.

Azt mondják szopi után hagyni kell, hogy egy kis anyatej maradjon a bimbón és ez fertőtlenít!

2010. jan. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én ezt a cikket olvastam anno, de kendőt nem kaptam, ezért a bórvíz mellett döntöttem!Jó választás volt!

[link]

2010. jan. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Második vagyok!Azért is volt fontos a lemosás, mert anyatej leadó voltam sokáig!
2010. jan. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
nem. a kórházban azt tanácsolták, hogy ne mossam le, mert túl steril lesz a gyerek! ez a legújabb "trend". így soha nem mostam le, soha nem volt szájpenésze. már 17 hónapos. 1 éves koráig szopott.
2010. jan. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
ha v.ki tejleadó, az más... természetesen akkor sokkal jobban be kell tartani a higiénés szabályokat. de ha a saját gyerekedről van szó, akkor nem kell mindig mosakodni.
2010. jan. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen, erre gondoltam, mint amit a 12:11-es válaszoló is írt, hogy esetleg gyengítheti a baba immunrendszerét a túlzott sterilitás.
2010. jan. 10. 12:19
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Én csak az első hónapban mostam le, azóta nem, de utána néha lemosom, mert beleragad a melltartóbetétbe a nedves bimbóm és azt utálom. :)

2010. jan. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én az első pár hétben fújtam le előtte és utána Aloe First-tel, mert nagyon érzékeny volt. Száradás után simán rátettem a mellemre a gyereket, nem kellett lemosni.

Amúgy sem értettem, minek folyton mosni, rendszeresen tisztálkodom, sőt szülés után naponta 3x zuhanyoztam, mert izzadtam, mint egy ló, kint meg 40 fok kánikula volt.

Túl sterilnek sem szabad lenni szerintem.

A tejleadás az más. Ott érthető.

2010. jan. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!