Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4hos mult a babám. Ahulevesbol...

4hos mult a babám. Ahulevesbol sárgarépát kostoltathatok vele?

Figyelt kérdés

Még szopizik,de megkezdtem vele a kostoltatást,csak picit,eddig almát facsartam ki és fél kis kanállal adtam neki.Ma huslevest fozok,abbol ha szintén fél kiskanálra valo sárgarépát szétnyomok megkostoltathatom vele?Vagy fozzek kulon neki egy darabkát?Ti ezt hogy oldottátok meg?Tudom,hogy még várhatnák vele,de az a helyzet,hogy refluxos,amibol voltak problémáink,és a doki azt mondta,jobb volna kicsinyenkét hozzászoktatni a szilárdabb kajákhoz,akkor jobb lesz vele.

Volt kozuletek olyan,aki az elejétol nem foozott kulon a babájának,értek itt ilyen sárgarépán,fotthusin,meg ilyeneken?

én az elso gyerekemnek,aki most 11 éves ,azt adtam,amit mink ettunk,már amit o is ehettett,de teljesen nem foztem neki kulon,kivettem a miénkbol és nem is nagyon turmixoltam neki,kanállal adtam,nagyon hamar meg is tanult vele.


2010. jan. 10. 10:09
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem 4 hósan még kicsi a fűszerekhez, amit a húslevesbe beleteszel, sőt szerintem még a zöldségekhez is. nekem 4 hónaposan csak pár gyümölcs kóstoltatását javasolta a doki. De azért te is kérdezd meg inkább a védőnődet/orvosodat.
2010. jan. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Répát nyugodtan, tiszta, sótól is mentes vízben puhára főzve, simára turmixolva. A húsleves zsíros, fűszeres, nehéz még egy négy hónapos babának. Én fél éves korában adtam először húslevesből, addig minden baja ehet a gyomrának. Elvileg fél év az a határ, amikortól bármit lehet neki adni.
2010. jan. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudtam fél évesen kell csak kezdeni a hozzátáplálást, és egy éves korára ehet mindent.
2010. jan. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sterintem főzz neki külön.Pici krumpli is mehet bele.Az én babám 8 hónapos lesz és még most is csak nagy ritkán kap a mi huslevesünkből.Nekünk a gyerekorvos azt mondta egy éves koráig ne kapjon fűszereset.
2010. jan. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Én úgy tudtam fél évesen kell csak kezdeni a hozzátáplálást, és egy éves korára ehet mindent."


Manapság ezt ajánlják, de régi könyvek, és nagyanyáink 3 hónaposan kezdték a hozzátáplálást. Az én gyerekorvosom is a három hónapot ajánlotta, és 6 hónapos korban elvileg mindent bír a gyomra. Más kérdés, hogy hogy van szoktatva, ha fél évig csak anyatejet evett, nem szabad neki 6 hónaposan mindent adni egyből, de ez nyilvánvaló szerintem minden anya számára.


A 3. hónap vízválasztó.

Az anyatej 3 hónapig rendkívül fontos, a baba immunrendszerének tökéletes fejlődéséhez, alakulásához szükséges. Ez 3 hónap alatt kialakul, innentől kezdve minden mást is kaphat. Fél év után pedig nincs olyan tápértéke az anyatejnek, és tönkre teheti a melleket is a hosszú ideig tartó szoptatás. (Megint más kérdés, hogy ki hogy viszonyul ehhez.)

2010. jan. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ne.

6 hónapos korára áll be az emésztőrendszere, bélrendszere, ahol ugye az immunrendszer is van.

Ráadásul még minden fűszer új és erős neki. Véleményem szerint először a natúr ízeket ismerje meg.

2010. jan. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!