Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet a textilpelusból...

Hogy lehet a textilpelusból kiszedni a kakifoltot?

Figyelt kérdés
És a hozzá való külső gumis anyagot lehet mosógépben mosni? Nem az új fajta patentosat, hanem amit még nagyanyáink használtak. Kisfiam allergiás a pelusra, ezért használunk ilyet.
2014. júl. 24. 14:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Engem nem érdekel a lepontozás.

Én is sokáig használtam a gyerekeimnél mosható pelust - és a DM-es marhaepe-szappant használtam és tényleg jó. Havi 1x áztattam be a textilpelusokat (jelzem- a "Tetra" egy cseh márka, ami tényleg nagyon jó) klórszármazékba (hívjuk azt Aldi-s fertőtlenítőszernek, Flóraszept-nek, Domestosnak, kevés hypo-nak- a hatóanyaga ugyanaz,csak az illatanyaga más). Nagyon szép tiszták maradtak, de arra számítani kell,hogy a klór eszi a pelust, egy év alatt kb. átlátszóvá teszi, így már kettőt kell a popsi alá tenni. Tehát ha megbarátkozol a gondolattal hogy ki van mosva és tiszta, csak az étel által okozott színelváltozás van a peluson, akkor hosszabb lesz az élettartamuk (csak néha vágod őket hypoba).

Az újabb fajta külsőket 40 fokon ki lehet mosni, de a régebbi fajtát tényleg nem mosnám 30-nál többen, mert töredezni fog (mintha azt mondták volna anyáink, hogy azt csak nagydologkor mosták, ill. napi 1x, de pisikor áttörölték és kész).

Remélem tudtam segíteni.

2014. júl. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
21%
A domestost lepontozó anyukák szeretnek szenvedni az áztatgatással, vagy szeretik a foltos ruhát ennyi. Amúgy én a kaja foltot is domestossal szedem ki. Egy héten 2szer mosok a fiamra, napokig csak nem áztatgatja az ember a koszos ruhát míg össze nem gyűlik egy mosásra való.
2014. júl. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Textil pelusból és bármilyen ruhából én eddig a folyó hidegvizes kimosást, majd mosószappanos áztatás 10percig és ha még mindig nem jött ki Vanisht a ruhára is illetve a mosógépbe is.

Így kijött mindig!

Ha viszont kertes házban laktok vagy van napos terasz a legjobb a hidegvízben kiöblíteni, majd lavórba hideg víz bele a kakis ruha úgy hogy latszódjon de a vízbe érjen és ki vele a napra 2 órára!!!!!

Nagymamám is így csinálta és MŰKÖDIK! !!

Semmi vegyszer sem kell! Utána persze egy normál mosásra betenni.

Jó babázást mindenkinek.

2015. máj. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!