Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mondja azt a babám,...

Miért mondja azt a babám, hogy "mammammamma"?

Figyelt kérdés
Éhes? Többször előfordult, hogy akkor mondta, de volt olyan is, hogy megkínáltam, mégsem kellett neki. Lehet, hogy rossz anya vagyok, de nekem még mindig nem egyértelműek a jelzései. (7 hó)
2010. jan. 9. 20:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
szia!Az én babám is azt mondja de ő sem csak akkor ha éhes...ők még csak úgy mondják a magukét ettől mégn em vagy rossz anya:)
2010. jan. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
így tanulja az emberi nyelvet
2010. jan. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém 8 hós és most pár hete kezdte ugyanezt, ő is kb. 7 hósan!

Én is figyelgettem: eleinte legtöbbször akkor mondta, ha evésidő volt. Aztán elaradt evés előtt ez a mamamama és fáradság jeleként jött elő, mert mindig alvásidőben mamammama-zott.

Mostanában meg csak úgy, sem alvás sem evésidő nincs, mikor ezt mondogatja. :)

Nem vagy rossz anya! Én sem tudok ezen eligazodni, ne aggódj! Inkább csak élvezem hallgatni, mert annyira aranyos! :)

2010. jan. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém akkor mondja ezt, ha valami baja van.

Vagy éhes, vagy bújni akar, vagy játszani akar, de én mosogatok...

18 hós

2010. jan. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem vagy rossz anya!!! időbe kerül mire ráhangolódsz az ő sajátos nyelvére. Nekem a fiam mindíg amikor meglátott elkezdte kiabálni, hogy ede és nem értettük mit akar. El kellett telnie kis időnek mire rájöttem mit jelent. Hát nekem kiabált ugyan is a nevemet próbálta mondani (Edit)mert hamarabb kezdte mondani a nevemet mint, hogy mama.De aztán mkésőbb már az is ment.
2010. jan. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nálunk a mamma az a lámpa, a mammamma a nagymama.
2010. jan. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia,az enyém is sokszor mondja régóta,hol mikor enni készülünk,hol csak úgy amikor játszik,hol pedig ha mérgelődik!

Olyan édes amikor mammmammmaázik!

Imádom!

Szép estét!


Ja,és nem vagy rossz anya,ezt a 2 szót így együtt töröld a szótáradból!!!!!

A rossz anyaság nem itt kezdődik,van véleményem róla,de az most nem ide tartozik!


Sok boldogságot,egészséget Nektek és minde kedves ide látogató kismamának!

2010. jan. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2010. jan. 9. 21:54
 9/12 anonim ***** válasza:
Igaza van annak aki azt mondta, hogy így tanulja a nyelvet. A mammamama, papapa és társai ritmikusan ismétlődnek és ilyen korban általában még nem jelentenek semmit, ezt tudja kimondani és gyakorolja a hangadást illetve a hangképzést. Ebből fog kialakulni később az "értelmes" beszéd.
2010. jan. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az enyém is 7és fél honapos,és nekem ugy tunik akkor van mammmama amikor éhes,bübübü meg ha álmos
2010. jan. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!