Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos kisfiam rámutat...

11 hónapos kisfiam rámutat valamire és mondja, hogy "ez". Nem korai?

Figyelt kérdés

Első baba, nem tudom igazán mikor indúl be a beszédfejlődés, azt tudom, hogy változó, és hogy a lányok korábban kezdik.

Kisfiam mégis 1 hete mutogat a dolgokra és mondja, hogy "ez".

Nektek is csinálja?


2011. szept. 16. 17:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem korai, de ez nem azt jelenti, hogy hamar is fog beszélni. Az én fiam 10 hós kora óta mondja a gyerekekre, hogy baba.
2011. szept. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom 10 hónaposan mondogatta, hogy apa, mert midig mondtam neki: nézd, ott van apa! De igazából nekem mondta, és amikor rájött hogy apa nem én vagyok, többet sosem mondta :-( Most 20 hónapos, de még csak szavak első betűjét mondja meg persze ugat és nyávog, mint a kutyánk és a cicánk...
2011. szept. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Miért lenne korai? Nagyon sok baba tök hamar kimondja az első tudatos szavakat (baba, mama, papa, apa, anya, va-va, nem, stb). Kisfiamnak 9,5 hónaposan a NEM és a DE voltak az első szavai. Mutogatni ugyan konkrétan dolgokra csak 13 hónaposan kezdett el, de addigra is sok szót mondott már. Most a hónap végén lesz 2 éves, és mondókázik, sok-sok állatos kis versikét tud, és be nem áll a szája, egész nap csak beszél (még mielőtt belémkötnének: nem babahablatyol, hanem mindenki számára érthetően, mondatokban beszél).
2011. szept. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

a vau-vau-t már mondja egy ideje, mikor hallja a kutya hangját, vagy látja, de ez most új:)

2011. szept. 16. 21:49
 5/8 anonim ***** válasza:
nem korai. az én picim 9 hósan vauzott, barátnőmé 10 hósan mindenre mondta, hogy ez.
2011. szept. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem szeretem az ilyen kérdéseket:S mi a baj akkor ha korai????Örülj neki hogy ilyen ügyes!Nekem speciel nem csinálta ennyi idősen,de nagyon örültem volna és nem gondoltam volna hogy korai!Nagyon ügyes a kisfiad:)
2011. szept. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam 5 hós korától mondta hogy baba, azóta pár szavacskát gyarapodott csak a szókincse pedig 15 hós lesz.
2011. szept. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszi nektek is:)

ja,, őszintén én sem szeretem az ilyen kérdéseket,de csak azután esett le, miután feltettem...bocsi:)

2011. szept. 17. 21:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!