Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért akar sok anyuka szinte...

Miért akar sok anyuka szinte "steril" gyerekeket nevelni?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy most ezzel a kérdésemmal és véleményemmel sokan nem értenek egyet, de folyton folyvást azt olvasom itt, hogy ezt meg azt ezért meg azért nem adnak a gyereknek, mert nehogy allergiás legyen vagy nehogy megfulladjon vagy nehogy rászokjon az édesre, és stb,stb! Nekem is van egy 1 éves lányom, és sok mindent kóstolt és evett is már,nem strerilizálom minden kaja után a cumisüvegét, csak mint a többi edényt külön elmosom,és még sorolhatnám, és kutya baja sincs!Mi ez az újszerű "mindentől félünk, nehogy.."dolog?
2010. jan. 9. 14:43
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Ez a kérdés csak provokálni fog. Nem mindenki olyan laza mint te, és szeretnénk arra gondolni, hogy mindent megteszünk, amit lehet. Ma olyan világot élünk, hogy szinte nem lehet túlzottan óvni. De sokan átesnek a ló másik oldalára, igazad van. Amúgy manapság minden a racionalitáson alapszik, az érzelmek, a szeretet kimutatása háttérbe szorul. Mindent agyban akarnuk eldönteni, mindent érvekkel, magyarázatokkal akarunk irányítani.
2010. jan. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Meg kell találni az arany középutat. És ezt mindenre értem. Ezt nem mindenki tudja. Annyiban igazad van, ha túl "sterilen"tartanak egy babát, annak lehetnek káros következményei. De annak is, ha túl korán adnak neki bizonyos dolgokat. Sajnos tapasztalatból beszélek.... (és még nem is az én hibámból történtek a dolgok, hanem az akkori előírások miatt). 4 gyerekes anyuka
2010. jan. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a szeretet nem azon múlik, hogy ész nélkül óvjuk a gyereket. Avval egyetértek hogy nem lehet neki azonnal mindenféle kaját adni. De avval már nem hogy állandóan takarítsuk, mindenki fertőtlenítse magát mielőtt ránéz, a dolgokat amihez hozzányúl szintén, a kutyát-macskát dobjuk ki vagy ne jöjjön a 10 méteres körzetébe stb... Attól nem lesz jobb a gyereknek ha mindentől óvjuk, és mi sem fogjuk magunkat jobban érezni, szóval szerintem kár azzal áltatni magunkat, hogy van aki laza de mi meg azért csináljuk mert szeretjük. Én emlékszem, hogy kiskoromban állandóan állatok között voltam, 3 évesen már a teheneink között sétáltam (20 éve volt :D), meg macskáztam, kutyáztam, homokoztam, mászkáltam. Érdekes módon általánosban voltam utoljára beteg, ellentétben elég sok ismerősömmel akit agyon féltettek. A testvéreim is ilyen egészségesek.

Az anyukák szeretnek mártírkodni meg kikészíteni magukat, nem tudom miért, de ettől csak az lesz hogy elfáradnak, a gyerek meg előbb utóbb úgyis bekap egy kis szőrt, vagy belemegy a porba... :D A szeretet nem zárja ki az észszerűséget.

2010. jan. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem provokáló kérdésnek szántam, csak érdekel, hogy mitől változott meg ennyire az anyukák véleménye bizonyos dolgokban.Kaptam a nagymamámtól egy nagyon régi '70-es évekbeli könyvet, amiben a csecsemő és kisgyermek étkezéséről van szó.Szerintem a mai világban az már elégetné 10-ből 8 anyuka biztos, de szerintem vannak benne érdekes dolgok is.
2010. jan. 9. 15:07
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
mert mindenben különbözöek vagyunk
2010. jan. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A sterilizálásnak,és az életkorának megfelelő ételeknek nem sok köze van egymáshoz.Én nagyon lazán veszek szinte mindent,egyetlen dolog amiben keményvonalas voltam,az ételek bevezetése.A gyerekeim féltestvére-a férjem első házasságából való gyereke-annyira allergiás,h szinte alig van valami ami megehet,ezen kívül asztmás.Ezért én próbáltam az allergiák kialakulását a saját lehetőségeim szerint a minimumra csökkenteni.

Nekem meg az vicces,mikor valaki a több éves gyerek ruháit külön mossa,vagy vasal-vasal-vasal sterilizálási céllal vég nélkül,és még sorolhatnám.

Sztem mindenkinek van valami bogara amit fontosnak tart,biztosan neked is van olyan,amit mások teljesen lényegtelennek tartanának.;)

2010. jan. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mikor megszületett a fiam ész nélkül vasaltam, fertőtlenítettem, kifőztem, mostam stb.

Aztán annyira fáradt voltam, hogy egy vasalás kimaradt Ott állt a nagy kupac ruha, a mosogatóban töménytelen edény, a porcicák vigyorogtak mindnehonnan rám...Ott ültem a sz@rkupac tetején holt fáradtan, kócos hajjal, karikás szemekkel.A kisfiam pedig ugyanolyan jókedvű volt és láss csodát:nem lett semmi baja a vasalatlan body-tól, rugitól és a rendetlenségtől.A cumisüvegeit sem sterilizálom mindig, ettől sem lett semmi baja eddig.

Hamarosan kezdjük a hozzátáplálást. Na ebben kicsit szigorúbb leszek, de szerintem azt a pár hónapot, amire kialakulnak az evési szokásai simán-lazán ki lehet bírni.

Hamarosan elkezd kúszni-mászni. Ember legyen a talpán, aki naponta 28x felmos, hogy nehogy összeszedjen koszt a baba. Emellett ragyog a ház, 3 fogásos kaját főz, játszik a gyerekkel, tök rendben van a haja, a sminkje és szépen vigyorog! Mindezt segítség nélkül.

Nem mondom, hogy nem féltem a gyerekemet, de azzal csak rosszat teszem, ha fertőtlenítőben nevelem fel, hiszen az immunrendszer erősödéséhez kell némi anti-steril dolog:)

2010. jan. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

hát én itt jol megkaptam egy első babás anyukától,hogy miért kell engedni,hogy belenyuljon a kukába a gyerek,egy másik anyuka,meg,hogy miért engedi kulccsal játszani.kicsit mérges lettem rá,mert úgy tűnt hanyag anyukák vagyunk,mert nem tartjuk steril helyen a gyereket,sőt,nem csinálunk neki egy külön házat ahol mindent szabad,és semmi rossz nincs.

természetesen nem engedem én semhogy kukából kajáljon,de nem tudom,és nem is akarom mindentől megóvni.Az a baba akinél folyamatosan takarítanak,mindig fertőtlenítenek,ott nem alakul ki semmilyen védekezés.sajnos erre példa is van.az hogy félti az ember a gyerekét az természetes,de meg kell találnunk a középutat,mert az se jó,ha nem foglalkozunk semmivel,és én adok neki akkor is ezt meg azt.ez nem játék,vannak tünetek amik nem azonnal jelentkeznek.

2010. jan. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!