Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Azok az apák, akik maguknak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azok az apák, akik maguknak követelik válás esetén a gyereket/gyerekeket, valóban nevelni akarják, vagy csak a bosszú hajtja őket?

Figyelt kérdés
Azért érdekelne a válasz, mert egyre többször olvasom, hogy az apa szeretné válás után nevelni a gyereket/gyerekeket.
2009. nov. 3. 17:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mért gondolod, hogy ezt általánosítani lehet?

Ismerek olyanokat akiket az apja nevelt fel válás után illetve apaként megkapta a gyerekeket. Mindegyik ismerősöm esetében a szeretet hajtotta őket, de biztos nem mindenkinél van ez így. Nem mindenki egyforma.

2009. nov. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
Mert a nőknél persze egyértelmű, hogy ők mindig szeretetből akarják...
2009. nov. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

Először is:miféle bosszú hajtaná az apákat,főleg,hogy nekik a rosszul működő párkapcsolatban csak annyi joguk van,hogy anyává tegyék a nőt,és utána fizessék a gyerektartárst!A nő áll bosszút a férjen,és az apa hiába szereti a gyerekeit,kizárják az életükből.Ha csak két hetente láthatja őket,akkor nem alakulhat ki jó apa-gyerek kapcsolat,főleg,ha az anya apró trükökkel ellene neveli a gyereket.Nem régen olvastam a neten egy ezzel a kérdéssel foglalkozó tanulmányt.A gyerekért jön az apja,az anya megvesz egy régen áhított játékot előtte nap.Este adja oda,amikor már nem játszhat vele a gyerek.Nem viheti el az apjához,az anya azt mondja,ha nem kellene elmenned,akkor játszhatnál vele,de majd játszol holnap.És még nagyon sok ilyen trükköt felsorol a szerző.Szerintem az ilyen anya nem szereti a gyerekét,csak birtokolni akarja,és demonstrálni,hogy ő a jó anya.Az apák érzemeivel senki nem törődik,még a

biróság sem,az sem érdekli őket,hogy a nőnek szeretője van,koszos-piszkos a lakás,szórja a pénzt stb,akkor is neki ítéli a gyereket.

Felháborító ez a feminista nézet.A gyerek érdekeit kellene nézni,nem az anyáét.

Egy jól működő házasságban az apa-anya együtt neveli szeretetben a gyerekeket,és fel sem merül,hogy az apa csak érdekből van velük.

De az az apa kin állna bosszút,aki egyedül neveli a gyerekeket,mert meghalt a felesége?És ilyen apa sok van.

Nem szabadna álltalánosítani,és főleg azt állítani,hogy egy anya jobban szereti a gyerekeit,mint egy apa.Ezt csak a nők állítják.

Amelyik apa szeretné nevelni a gyerekeit,az szereti őket,és nem akar senkin bosszút állni,csupán a gyerekeinek akar nyugodt,szeretetteljes otthont biztosítani.Erre viszont nagyon ritkán van lehetősége.

Ahogy van számító,részeges,agresszív apa,ugyanúgy van ilyen anya is.

Egyéként nő vagyok,és a körülöttem tapasztaltak alapján ez a véleményem.

2009. nov. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem feltétlenül igaz, hogy a bosszú hajtja őket, igen is vannak apák, nő létemre mondom, de sokkal jobban megérdemlik azt az áldást, hogy gyermeket neveljenek, mivel van olyan ismerősöm, ahol az apa szenvedte meg a válást, az anya nem foglalkzik a a gyermekekkel, csak a bíróság "hagyományként" neki ítélte őket. Mindennel foglalkozik csak a két gyermekkel nem , már évek óta perel az apa. Talán sikere lesz. A szeretőivel annál inkább szeret lenni az anya. És ez nem pfer. Az apa is ugyanúgy szereti a gyermekét mint egy anya, nem lehet általánosítani. Néhány nőre tudnám azt mondani inkább, hogy az ilyennek gyerek...
2009. nov. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én környezetemben egy olyan eset volt amikor az apa magának "követelte"a gyereket.Évekig pereskedtek,a gyerek közben az apánál volt,az anyjától teljesen "elvadították"(és az egész családtól)és amikor már teljesen kilátástalanná vált a gyerek élete,az anya bele egyezett,hogy az apánál legyen a gyerek.Rögtön az első adandó alkalommal be is íratta egy távoli iskolába ahol bentlakásos lett a gyerek.Nos,úgy gondolom ebben az esetben el lehet mondani,hogy nem az vezérelte az apát,mennyire szeretett volna a gyerekével lenni.

Sajnos én csak ezt a példát tudom mondani,de biztos van ennek az ellenkezője is.

2009. nov. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%
Már miért ne akarnák nevelni őket? Nem tudom miért meglepő az sok embernek, hogy az apa is szeretheti a gyereket annyira, mint az anya. Bár -ahogy előttem is írták- hagyományként az anyának szokták ítélni a gyereket, sok esetben az apa legalább annyira szépen nevelné a nagyobb gyereket, mint az anya. Láttam a környezetemben is példát arra, hogy a gyerek sokkal jobban járt volna az apával.
2009. nov. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Tényleg nem kéne általánosítani. Apukám legalább annyira szeret engem és a tesóimat, mint anya. Viszont most jön az ellenpélda: a fiammal fenyegetett a férjem, hogy ő elveszi.(10 hónapos jelenleg) Na ő tényleg csak bosszúból akarná, bár esélye sincs. Hogy miért akarna bosszút állni, azt nem igazán értem, mert ő volt az, aki bántott engem fizikailag és lelkileg is. Jah, és ő is mindenkinek hajtogatja, hogy de ő hogy szereti a fiát. Érdekes, még semmit nem vett neki és volt olyan, h 2 hónapig felé sem nézett. Szóval olyan is van, aki mindenkinek előadja magát, közben meg elég rossz apa, sőt nem is mondanám apának.

Amúgy az egyik válaszolónak, aki jött a feministákkal: te ugyanúgy általánosítasz, mint a kérdező. Attól, hogy körülötted csak jó apák vannak, nem biztos, hogy minden apára igaz, amit mondasz. És az, amit írtál, hogy rossz kapcsolatba gyereket szülnek... Tudod a gyerekhez nem csak nő kell, hanem férfi is. Magától nem lesz gyerek. De szegény férfiak. Biztos megerőszakolják őket. Szerintem a legtöbb elvált kisgyerekes nő lemondana a gyerektartásról, ha nem kéne többet látnia a gyerek apját. Mert ha valaki nem akar fizetni, akkor ne is lássa a gyerekét. Ahhoz képest, hogy nő vagy, szánalmas vagy! Legalább ne írtad volna oda!

2009. nov. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát. Sajnálom, hogy néhányan úgy érezték, hogy általánosítottam, hogy az apák csak bosszúból akarják a gyerekeket nevelni válás után. Nem állt szándékomban általánosítani. A magam részéről soha nem értettem meg azokat a szülőket, akik a válás után tiltották a másik szülőtől a gyereket, direkt keresztbe tettek láthatáskor, trükkösködtek stb. Egyetértek azzal is, hogy nem kellene szinte kötelező felállásnak lennie, hogy az anyáé a gyerek válás esetén.
2009. nov. 3. 21:34
 9/12 anonim ***** válasza:
"Felháborító ez a feminista nézet" - már megbocsáss, nem tudom, ezt honnan szedted, a feminizmus éppen hogy azt szeretné elérni (többek között), hogy az apák, akár elváltak, akár nem, jobban részt vegyenek a gyerekük/gyerekeik életében.
2009. nov. 4. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
És éppen hogy a feminizmus egyik elve, hogy a szülők együtt vegyenek részt a gyerek nevelésében, osszák meg az otthonteremtés és a gyerekgondozás felelősségét, hiszen egy férfi is ugyanúgy képes megcsinálni mindent a gyerek körül, mint egy nő, és igen, egy apa is szeretheti ugyanúgy a gyerekét, mint egy anya, ez lenne a normális! Pszichológia által bizonyított tény, hogy megfelelő törődés esetén a gyerek azonos erejű kötődést képes kialakítani az apjával, mint az anyjával. Na meg az is optimális lenne, ha a társadalom ugyanúgy leköpné a gyerekeit elhagyó apákat (hány apa megcsinálja ezt... válás? volt feleségem, volt gyerekem), mint az ugyanezt tevő anyákat! Nálam jobban senki sem helyesli az apaság fenti, egyenlőségen alapuló értelmezését, pedig én is feminista vagyok!
2009. nov. 4. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!