Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is van így? Tényleg szörnyű?

Más is van így? Tényleg szörnyű?

Figyelt kérdés

5 napos a babán, sajnos nem akar szopni.( 35 hétre született. A kórházban azt javasolták probálgassam, de a tejet mindig fejjem le és adjam neki üvegből. Most így állunk, 3 óránként fejem és nekiadom üvegből. De előtte mindig probáljuk a szopizást kevés sikerrel.Ha kell tápszeres pótlást kap. De így legalább eszik!!

Akinek mondtam, mind szörnyülködött, hogy ez nem jó és mi lesz így. Tényleg nagyon rossz így.


2010. jan. 9. 10:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem szörnyű. A barátnőm kislánya szintén a 35. hétre született. Ő is próbálkozott a szoptatással, de a baba gyenge volt és nem akart szopizni. Aztán meg annyira megszokta a cumisüveget, hogy a mellet el se fogadta. Ő is fejt és úgy adta a babának. Az etetések 95%-át így csinálta, nagyon ritkán kellett tápszerrel pótolnia. 6 hónapig tudta így szinte csak anyatejjel etetni a babát, utána kezdte a hozzátáplálást. Most volt 1 éves a baba és még naponta 1x kap anyatejet cumisüvegből.
2010. jan. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Ugyan ebben a cipőben jártam,járok.A kisfiam már 2 hónapos.Nekem 38.hétre született.Sajnos nekem be sem indúlt a tejem.A legtöbb amit mérni tudtak pár napossan 20 mili volt.Én nekem is azt mondták próbálgassam de semmi.1 hétig voltam korházba vele mire kiengedtek mert kiszáradt.Ennyit a próbálgatásokról.Azért ne add fel.Tényleg fontos az anyatej de nem olyan szörnyű a helyzet.szépen gyarapszik a fiam a tápszertől is,és nincs elhízva sem.Mi pénteki napon jöttünk ki a koriból a doki csak hétfőn jött ki és én mondtam a koriba aggyanak tápszer receptet mert nem mertem nekivágni a hétvégének.Tőlem is mindíg kérdezgették na van e tej meg ilyenek és volt idő mikor nagyon rosszúl esett,így is bűntugatom volt hogy vajon mindent megtettem e.szoptatós tea,meleg zuhany alatt maszíroztam,próbáltam fejni...de semmi.Én már elfogadtam hogy ez van,nagyon jók ezek a tápik hidd el.


Sok sikert.

2010. jan. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
NE tedd !Az én kisfiam a 36.hétre született.... Ő sem akart ,nem tudott szopizni ...Azt mondta a doktorbácsi ,kínáljam meg a cicivel ,lehet,hogy nem fogja elfogadni ,de a 3. ilyennél elég éhes lesz ,hogy rácuppanjon ! Most 4 hónaposan cicifüggő a babám !
2010. jan. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! a fiam nagyon ügyetlen volt.Nem tudta a szájában tartani a cicim.Vettem a gyógyszertárban a szülést követő napon mellbimbó védőt és azzal bírt szopizni ,elsőre 30ml-t.Nagy siker volt.Ajánlom neked is.Senki nem világosított fel hogy ilyen probléma is lehet,a mellbimbó védőről meg nem tudtam hogy valójában mellbimbókiemelőnek hívják...és véletlenül sikerült a szopizás.1hónap múlva már magától sikerült a szájában tartania a cicim.13hónapja szopizik....pedig anyósom azt mondta nem fog menni.HaaaHAAA!
2010. jan. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%

Sok baba gyenge a szopizáshoz, ha koraszülött, ez érthető. Ilyenkor tényleg célszerű lefejni a tejet, de előtte mindenképpen meg kell próbálni a szopit.

Hugom babája szívbetegen született, nem volt ereje szopni. 3 hetesen kezdték a szoptatásra átállást, 1 hét alatt sikerült nekik. MINDIG szoptatással kell kezdeni, utána jöhet a cumisüveg. Ha még éhes, akkor megeszi abból.

Meg kell próbálni többféle pozícióban a szoptatást, hogy a mellet más pózban is üríthesse.

Nézz utána a LLL.hu honlapon, hívj fel egy tanácsadót, készségesen segítnek!

2010. jan. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
szia! kisbabám 41. hétre született, mégis ügyetlen volt...ugyanígy voltam, mint te. tanácsokat mindenki tud osztogatni, meg leszólni. nem tudják, milyen munka ezt végigcsinálni. ha mindkettőtöknek megfelel, csináld ezt továbbra is. az én kicsim is megnőtt ezzel a "módszerrel", már 15 hónapos!
2010. jan. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A kislányom szintén nem szopizott mikor megszületett. Próbálkoztunk mindenhogy. Még a féjem be is járt a kórházba szoptatási idő alatt (bababarát kórház) hogy a talpár csiklandozza, mert így valami reflex következtében könnyebb. Próbáltuk mi mindenhogy, de eredménytelenül. Aztán szegénykém úgy lefogyott, hogy pótlásra volt szükség. Két hónapos koráig tudtam fejni a tejet, és kiegészítve tápszerrel pohárból etettük. Minden egyes alkalommal próbáltuk a szopit, de semmi. Kéthónapos kora után kizárólag tápszert kapott, és mostanra kezdtük a hozzátáplálást. Most lesz 5 hónapos. Egészséges, és kiegyensúlyozott baba.

Minden esetre szurkolok, hogy nektek sikerüljön!

2010. jan. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben voltunk, pedig időre született a lányom. Kész rémálomvolt, és bizony hiába volt éhes simán aludt 3 órát is, aminek az lett az eredménye, hogy egyáltalán nem hízott, a doki közölte csak annyit eszik, hogy éhen ne haljon. aztán jött a zuhanórepülés a tápszerrel..:-( Most már máshogy csinálnám, hívnék segítéségül szoptatási tanácsadót. Lehet őket telefonon is hívni, személyesen is keresni és úgy tudom szükség esetén házhoz is mennek. A második gyerekkel tuti azt fogom tenni ha hasonló helyzetben leszek. De ha ezt nem akarod akkor a lefejés még mindig jobb, mintha nem kapna anyatejet. Ha bírod és vállalod akkor ha máshogy nem megy akkor csináljátok így! Sok sikert!
2010. jan. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!