Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sterilizáslás, hogyan, meddig,...

Sterilizáslás, hogyan, meddig, mit?

Figyelt kérdés

Mit kell kifőzni, a baba mennyi idős koráig? Cumisüveget minden etetés előtt kell főzni? És a tejtárolókat amik mennek a fagyóba? Közvetlenül használat előtt kell vagy előbb is lehet? Ha igen, hogy kell tárolni?


Bocsi, hogy ilyen sok kérdést tettem fel!


2010. jan. 8. 23:03
 1/7 anonim ***** válasza:
A védőnőm szerint, etetés után alapos mosás eltörölgetés és etetés előtt sterilizálás, de nem minden alkalommal. Azt mondja nem híve a túl sterilnek mert a gyereknek kell találkoznia bacikkal, hogy kialakuljon a védekezés. 1 héten 1x kell szerinte,sterilizálni. 3-4 hónapos koráig. a fagyasztóból előbb is kiveheted nem kell közvetlen az etetésig várnod hiszen le van fagyasztva. De én nem szoktam fagyasztani csak beteszem a frigóba és etetés előtt kicsit rámelegítek.
2010. jan. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 6 hónapos korig fertőtlenítettem cumikat,üvegeket,tejgyűjtő műanyagokat,kanalakat.Minden este beraktam mikrós sterilizálóba.

Azóta csak akkor,ha beteg volt a kisfiam.Akkor is minden este,de akkor már vettem chicco fertőtlenítőt,és abba tettem bele.

2010. jan. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én Chicco fertőtlenítőt használtam a kislányom 1 hónapos koráig, azóta csak heti 1-szer fertőtlenítek el mindent, használat után most már csak forró vízzel és mosószerrel tisztítom a cumikat.
2010. jan. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én minden nap 1x használom az Aventes mikrós sterilizálót, napközben elmosom az üvegeket rögtön az etetés után.

2010. jan. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is 6 hónapos koráig nagyon figyeltem a sterilizálásra. A cumisüvegeket a mai napig sterilizálom, a többit nem. (17 hónapos). Nem tart semeddig a mikróba esténként bedobni a dolgokat.
2010. jan. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én minden este kifőzöm a napi használt tejes cuccokat. A fagyóba betett tejet én úgy szoktam felhasználni, hogy amikor kell vizet melegítek, olvasztok belőle amennyi kell (ahogy olvad átöntöm egy másik pohárba), a maradék vissza a fagyasztóba, és az 24 órán belül felhasználom. Közvetlenül olvasztom fel a fent leírt módon, mert volt, hogy hagytam magától kiolvadni de lett egy furcsa szaga és megkeseredett.
2010. jan. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én minden használat után sterilizálom a cumit és az üveget,mellszívót,tejtárolót,szilikon kanalat,de a játszócumit csak 2naponta az Anent mikrós ster.-ban! Próbáltam a ster.foly.-ot,de nagyon büdi,vegyszer szagú. A babam 2hós múlt!
2010. jan. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!