Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasonlot átélt anykák, ti...

Hasonlot átélt anykák, ti hogyan dolgozzátok ezt fel? Alul bov.

Figyelt kérdés
4 hos a babám .2 hosan leállt egyik pillanatrol a másikra a légzése,egy este kétszer is.Szerencsére tudtunk rajta segíteni,de a félelem bennunk van.Nem találtak nála a refluxon kívul semmit.Ez elég gyakori a babáknál.Akinek a babájával hasonlo tortént,hogyan dolgoztátok fel,nekem egyre gyakrabban vannak olyan álmaim,hogy átélem ujra azt az estét.
2010. jan. 8. 22:46
 1/5 anonim ***** válasza:

bocsi az offért, sajna a kérdésedre nem tudok válaszolni, de egyszer tévesen becsipogott a légzésfigyelő nálunk is, azóta nem tudok aludni, 10 percenként fellriadok, csak a kiságyban aludhat...


Kívánom, hogy hamar dolgozd fel és ne történjen többet meg!!!

2010. jan. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Nálunk pontosan a 2. hónapját töltötte be,és aznap este beriasztott a készülék. Rohantunk be hozzá,és nem volt téves,mert ahogy kikaptam az ágyból,úgy lógott,mint egy rongybaba...:( Miután kétszer megráztam,csak akkor vett levegőt... Nagyon,de nagyon megijedtünk. Még most is könnybelábad a szemem,ahogy ezt leírom,úgyhogy nem hinném,hogy olyan könnyű lenne ezt feldolgozni...Most 5 hónapos és 1 hetes múlt a babám,tehát eltelt 3 hónap,és még most is nagyon rossz erre gondolni. De úgy voltunk vele,hogy nagyon szerencsések vagyunk,hogy megvettük a figyelőt,és ezzel lehet,hogy megmentettük a babánk életét!!! Mikor már vett levegőt,és babusgattam, mondta az apja,hogy adjam neki oda,de én azt válaszoltam neki,hogy nem akarom...Muszáj volt nagyon magamhoz ölelgetnem...Aztán persze ő is meggyűrkészte..,de nagyon sírtam,hogy mi lett volna ha... Aztán nem sokára kellett menni a dokinénihez,és mikor elmondtuk neki,akkor ott is jól elsírtam magam,hiába volt ott vagy 7-8 ember,nem nagyon tudtam tűrtőztetni magam... Nálunk az volt a válasza,hogy ne aggódjunk,sokszor előfordul,hogy csak úgy elfelejtenek levegőt venni a babák...Na de hát 25 másodpercig??? Mert ügye az első csippanás 20mp múlva jön,majd utána a riasztás 5 mp múlva... Mi is mondtuk,hogy nagyon sok jön vissza neki kaja után,de erre is az volt a válasz,hogy amíg szépen hízik,nem lehet baj.. Mivel nálunk akkor még az első,és második hónapban 1340-1370 grammokat hízott,így ezzel nem volt probléma.. Mostanában van,hogy már kevesebb jön,de régen volt hogy olyat büffentett,hogy a fél szoba telelett vele. Én is arra gondoltam,hogy esetleg refluxos,de a doki nénire halgatva nem foglalkoztam ezzel..Azaz inkább azt mondom,hogy próbáltam nem foglalkozni vele,mert hát ügye nap,mint nap egy csomószor akkorákat büffentett,hogy vagy 6-szor ruhát is cseréltünk... Na de ez már ügye más tészta...


Szóval azt akartam mondani,hogy nem hiszem,hogy az aki szereti a babáját az könnyen túlteszi magát azon az érzésen,hogy akár el is veszthette volna a babáját.!!!

Nekem mesélte após,hogy itt az utcánkban volt olyan,aki reggel ment a babájához,és sajnos bekövetkezett a tragédia... Amúgy mi vettünk mobil légzésfigyelőt is,mert sokszor van,hogy kint alszik a nappaliban,meg hát velünk is alszik,meg mi van,ha pl a kocsiban vagyunk....Azóta nagyon áldom,mert az is berezgett már párszor...!


Szóval az aki azt mondja másnak,hogy felesleges venni,mert hát neki egészséges babája van,szerintem az felelőtlen! És itt nem egyszer olvastam ilyet,hogy minek az....


Kívánom,hogy többször ne legyen ilyen rémséges dolog az életetekben!!!!


Üdv.,egy 5 hónapos gyönyörűséges kislány anyuja :)

2010. jan. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én hasznosnak tartom és tudom h nem mindig, de előfordul h életet ment. én is használtam 2 gyerekemnél és azóta is kölcsön szoktam adni minden ismerősömnek (ingyen), h én is tehessek valamit, h senkinek ne kelljen átélnie a borzalmat.

mert sajnos feldolgozni teljesen nem lehet, késöbb is eszedbe fog jutni, ha nagy lesz és akkor is, ha épp az unokát bízzák majd rád.

nálunk is voltak balesetek, igaz nem légzéssel kapcsolatban. de sajnos ezek a balesetek mindig vérrel és erős dudorokkal végződtek.(azóta nekem is vannak rémálmaim.) teljesen megvédeni őket, minden pillanatban mellettük lenni lehetetlen dolog.

kívánom hogy ezután ne legyen nálatok se gond.

2010. jan. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat.Van nekunk is a kiságyban is meg mobil légzésfigyelo is,de neki nem alvás kozben állt le,hanem ébren volt.én is azt mondom,aki azt állítja felesleges a légzésfigyelo,nem is gondol bele abba,hogy milyen tragédia is torténhet ,amit ellehetett volna kerulni.Annyi felesleges dolog meg van véve a babáknak,egy-két ilyen dolog helyett inkább ez kellene minden babának.
2010. jan. 9. 18:51
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja még annyit,hogy o nem nagyon szokott hányni.
2010. jan. 9. 18:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!