Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak az üveg almareszelő...

Csak az üveg almareszelő higénikus? A műanyagot tényleg nem lehet normálisan kitisztítani?

Figyelt kérdés
2010. jan. 8. 19:31
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
köszi. csak akkor gondban vagyok, mert a botmixer, meg turmixgép pörgője is fémből van... na mindegy. nekem megteszi a sajtreszelő is... :) nincs azzal gond, hogy te így tudod, meg lehet, hogy igazad is van, de vaktában egy ilyet nem tudok elhinni, ne haragudj. minden jót!
2010. jan. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
75%
Nem vagyok vegyész, de lehet valami a fémreszelő vs. C-vitamin dologban. A C-vitamin antioxidáns, azaz savas kémhatású molekula, míg a megmunkált fémek felületét oxidok, azaz bázikus molekulák borítják, tehát kölcsönösen kiütik egymást. A C-vitamin a testen belül is a bázikus hidrogén-peroxidot bontja, ezzel éri el a jótékony hatását. Egy molekulának tökmindegy, hogy vérben, vagy a reszelőn dolgozik, nem tehet mást, lebomlik. A reszelő megtisztul, és csillogni fog, a gyümölcspépből meg kifogy a C-vitamin. Azért ha van itt vegyész, írja meg, ha ez így hülyeség.
2010. jan. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
én az egyik kétkedő vagyok. érdekes a válaszod, és valószínűleg van is benne valami, csak szerintem nem tud kimenni belőle az összes C vitamint. különben ha csinálok egy gyümiturmixot a babának turmixgéppel, alma-körte-banán, akkor annak is oda a vitamintartalma? én ezt kétlem. max veszít egy kicsit.
2010. jan. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam egy gyógynövényestől, hogy a csipkebogyó-teát nem szabad fém kanállal kavarni (pontosabban bennehagyni a kanalat), mert akkor lebomlik a C-vitamin, tehát lehet valami ebben a fém vs C-vitamin dologban.
2010. jan. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Erről az jut eszembe,hogy a homeos cuccokat se lehet.
2010. jan. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Nem a víz oldja ki a C-vitamint, hanem a hő hatására bomlik le. Emiatt nem ajánlott a citromot a forró teához önteni, a csipkebogyót lobogó vízzel leforrázni éa az almát főzni, párolni. Nyugodtan kérdezzetek rá bárkinél, aki ért a dologhoz, ezt fogja mondani. Ja! és bizony a fém és a sav nem jó párosítás...
2010. jan. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Szerintem sem szerencsés a fém-sav párosítás, főleg ha a fémrész kicsit sérült véletlenül. Bár én emlékszem, kilánykoromban mindig ilyennel reszelt nekem almát a nagymamám, talán nem lett bajom tőle...


DE kedves válaszolók, bár éredekes vita alakult ki, NEM a kérdésemre válaszoltatok, szeretnék még a műanyaggal kapcsolatban pro-kontra. (Sajnos csak ilyet tudtam beszerezni, és most nem tudom mitévő legyek, kidobjam, vagy használjam?)

2010. jan. 10. 13:00
 18/20 anonim ***** válasza:

Nekem műanyag van, amit azonnal folyó víz alatt elmosok. Segít még a tisztításban a kefe, a sörték jól kiszedik a beragadt almát.

Gyerekkoromban nálunk üveg volt, emlékszem, mert nagyobb koromban sokat reszeltem rajta magamnak almát.

Szerintem mindegy.

Én inkább a botmixert használom, mert én az almát legtöbbször mandarinnal vegyítem, hogy a pocakot nem fogja meg.

Meg kényelmesebb is nekem.

2010. jan. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nekem üveg van. Nem is gondolkoztam, hogy mást vegyek. Alig drágább, mint a műanyag (800 forint nem pénz, ha babáról van szó) és szerintem higiénikusabb.
2010. jan. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
42%
szerintem ha azonnal elmosod, akkor teljesen mindegy, hogy műanyag vagy üveg. Nekünk van mindkettő, és mindkettő a gyerekkoromból :) A műanyaggal hamarabb le tudom reszelni, de rostosabb lesz az alma. Az üveggel tovább tart, de pépesebb lesz. elmosás: a mosogatógép csodákra képes :)
2010. jan. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!