Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is későn indult el a...

Másnak is későn indult el a babája?

Figyelt kérdés
2010. jan. 8. 15:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? 15 hónapos korig egyáltalán nem késő. Utána azért már gyanakodnék.
2010. jan. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom 18 hónapos korig kell tudni egyedül járni.
2010. jan. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
14 hós fiam pár lépést tesz egyedül. Ennyi. Csak kapaszkodva áll fel,egyedül nem. Sokszor lábujjhegyezik.a védőnő már elkezdte, hogy dévénytorna, stb...minden mozgásformát csinált, csak mondjuk egy hónappal később a többi szuperbabónál. Mindegyik előtt már jujjogtak a környező szakemberek, hogy torna kell ennek a gyereknek, anélkül nem fog menni...ment az, csak pl két héttel a "jujjogás" után. Ha a babód is ugy volt, mint a fism, hogy csinált mindent tök szabályosan, csak kicsit később, mint vártad, gyanitom igy lesz ez az önálló járással is. Természetesen ha két hónap mulva sem megy a fiam , fogom vinni szakemberhez, de én látom, hogy adni kell neki időt:)
2010. jan. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
15 hós a lányom, 3-5 lépést tesz egyedül, de csak ha valami "KINCSET" mutatunk neki
2010. jan. 8. 16:53
 5/11 A kérdező kommentje:
Első válaszoló mire gyanakodnál?
2010. jan. 8. 16:55
 6/11 anonim ***** válasza:
Kislányom 16 hósan tette meg az első lépéseket, de azt is úgy, hogy néhány méterrel odébb leguggoltam és hívtam magamhoz, és szinte az ölembe esett :-) Majd Karácsonykor egyik napról a másikra az lett a "heppje", hogy fogta meg a kezemet és kilométereket jártunk a lakásban (azelőtt nem csinálta). Néhány napja (lassan 17 hós lesz) azt vettem észre, hogy pl. az asztaltól elmegy egyedül az ágyig (5-6 lépés). na ezt kihasználva, maradt a "gyere anyához" praktika, és egyre távolabb megyek tőle, ő meg jön. De ezt csak akkor játszuk, ha úgy látom van kedve hozzá, semmit nem erőltetek. Persze én is folyton hallgatom "bezzeg a hasonló korú gyerekek már szaladnak!!". Ha úgy látod, hogy minden mozgása harmónikus, kiegyensúlyozott,és az eddigi mozgásfázisoknál (kúszás, mászás) sem volt baj, nincs miért aggódnod. Hidd el, hamarosan elindul, és nagyon gyorsan behozza. Én is úgy tudom, hogy 18 hónapos korig "kell" elindulnia.
2010. jan. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
18!!! hónapos korig kell elvileg megtanulniuk, utána lehet már aggódni, addig nem. Pláne a fiúknál, ugyanis általában mindent később kezdenek, mint a kislányok. Az én kisfiam 15 hónaposan kezdett járni egyedül, a barátnőm kislánya már 11 hónaposan járt.
2010. jan. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is úgy tudom hogy 18 hónapos korig kell elindulniuk,védőnőm körzetében példa is van rá. Semmi baja a babának, de addig csak úgy volt hajlandó lépegetni a kis "parázós", ha fogták az egyik kezét Még ne aggódj bőven van ideje!

Kislányom 14 és fél hónapos, három napja szaladgál egyedül, bár 2-2,5 hónapja már végig járta a lakást a falak, bútorok mentén.

Külömben is mihez képest későn? Unokahugom kislánya már 10 hónaposan ment, hát ahhoz képest mi is bőven le voltunk maradva!

Minden babának meg van a saját ritmusa, mit mikor csinál, hidd el hamarosan ő is menni fog, türelem!


Boldog babázást!

2010. jan. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia. Első vagyok. Semmi különös, csak esetleg arra, hogy nincs-e valami izomgond, hogy túl feszesek, netán lazák az izmai, vagy netán feszes az Achilles-e, és azért nem megy, mert kellemetlen Neki. Csak ennyi.
2010. jan. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha 3-5 lépést tesz egyedül, akkor semmi fizikai probléma nem lehet, megy ő , csak bátortalan. Majd fog még meg is unod:)
2010. jan. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!