Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rosszul alvó babák anyukái,...

Rosszul alvó babák anyukái, hogyan bírjátok? Az én kisfiam 18 hónapos lesz, de még egy éjszakát sem aludt át, sőt napközben is nagyritka ha legalább 1x nem kell fel alvás közben. Vagy cicin alszik vissza, vagy énekelni kell neki. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2010. jan. 8. 14:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 10 hónapos de van hogy katasztrófák az éjszakáim. A legszörnyűbb hogy fogalmam sincs miért nem alszik egyhuzamban végig, nem cicizik már 3 hónapos kora óta. Teát adok neki éjjel úgy altatom vissza. Én megbolondulok ha 18 hónaposan is ezt fogja csinálni :(
2010. jan. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a helyzet, ő is 10 hónapos!
2010. jan. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nos, nem tudom, hogy egy szobában vagytok-e. Mi fél évesen kivonultunk a szobájából, azóta a fohzást leszámítva végigalussza az éjszakát. A napközbeni alvás akkor sikeres, ha előtte kint vagyunk a levegőn. Kisfiam már 21 hónapos, de ebéd előtt egy órával kimegyünk, fél-egy órát, és ebéd, addig ugye kimegy a frissesség, és utána leteszem aludni. A friss levegő kicsit kiszívja az erejét. ha pár napig nem sikerül kimenni, akkor észreveszem, hogy rosszul alszik. Néha az is elég, ha felöltözve az kinyitott ablakban állunk, és nézelődünk 20 percet.

Nem tudom milyen a napirendetek, miket esztek. Mi minden lefekvés előtt könyvet olvasgatunk, és egyedül alszik el.(ez úgy jött be, hogy nagyon hasfájós volt, sokat sírt, és már nem tudtunk mit kezdeni vele, sehogy nem tudtuk elaltatni, így hagytuk, menjen magától)Nálatok vszínű kicsit problémásabb lesz hogy egyedül aldujon el, de már megérti amit mondasz neki,valahogy rá kell szoktatni, hogy ne legyél ott, mikor elalszik. Hányszor alszik anpközben? Mert mi azt vettük észre, egy éves kora körül, h a msáodik délutáni alvás nem sikerült.Hol nem akarta, hol csak fél órát aludt, így nem erőltettük, elhagytuk. Már csak egyszer alszik, ebéd után.

2010. jan. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
14 hónapos kisfiammal ugyanez a helyzet, este alszik egyhuzamban kb 3 órát, utána egyszer vagy kétszer még biztosan felébred, de van, hogy többször is. Ő még szopizik, de nem mindig alszik vissza vele. A nappali alvásideje nagyon változó, ált. 1-1,5 órát alszik. Most sajnos beteg, így már 2,5 órája alszik, de az éjjelünk nagyon zűrös volt. Amúgy a védőnő és a gyerekorvos szerint, ilyen típusú a gyerek, majd kinövi:)
2010. jan. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kb. 11 hónapos kora óta már csak 1x alszik. Mindennap kinn vagyunk de. és du. is 1-1,5 órát, ahogy az idő engedi. Reggel 7 körül kel, ebéd után 12-12.30 felé, majd este legkésőbb fél 10-10 órakor alszik. Este a saját ágyába teszem le, de napközben ott nem hajlandó elaludni. Mi is bevezettünk egy rutin, hogy pl. vacsora, fürdés, olvasás,alvás, délben is ebéd, egy kis mese és alvás.

Próbáltam, hogy hagyom sírni, de nem ment, az nem nekem való.

2010. jan. 8. 14:47
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Együtt érzek veled,bár az én kislányom még csak 11.hónapos,de még ő sem aludt végig 1 éjszakát sem.Hol többször,hol kevesebbszer ébred,enni már nem adok neki éjjel.Ha megébred csak a mellkasomon alszik vissza(a derekam,hátam már kivan).Ha leteszem és megébred újra kezdjük az egészet.Sajnos elég sokat beteg,úgy,hogy én sírni egyáltalán nem hagyom.Ha a fogával kínlódunk még rosszabb,mert csak forgolódik a kiságyban és rajtam is.

Ilyenkor szoktam neki adni Germicid-C kúpot,abban van egy kis nyugtató is,és akkor kevesebbszer kel fel.De ezt max.2x lehet csak egy héten.Ilyenkor alszom én is egy keveset.Kitartás,remélem lesz ez még jobb is!

2010. jan. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!