Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hiszti ellen hogy védekeztek?

Hiszti ellen hogy védekeztek?

Figyelt kérdés
A kislányom 9 hónapos és 2 napja úgy vettem észre hogy MÁR bepróbálkozik a hisztivel,tudja hogy mivel csinál rosszat és olyankor szinte figyeli az arcomat,hogy hogy reagálok,aztán ha elveszem tőle a nem neki való dolgot,hihetetlen sírásba kezd,toporzékol a kompban,meg ilyenek...:-( Eddig nem csinált ilyeneket,hogy tudom ezeket a helyzeteket ,,megoldani"?Ha nagyobb lenne,tudnám mi a dolgom,de mit lehet egy ekkora gyerekkel csinálni?Ne figyeljek oda?Nem akarok hisztis gyereket nevelni!:-(((((((
2010. jan. 7. 21:43
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Tereld el a figyelmét, mutass olyat neki, ami érdekes, de mégsem tiltott! Pillanatok alatt elmúlik a hiszti.
2010. jan. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
2010. jan. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
15 hós kicsim,toporzékol,rugdalózik.Én próbálok nem rá figyelni,ha 2 perc után sem hagyja abba,bekisérem a szobájába,és ott kell maradnia,ha abbahagyta kijöhet.Hidd el megérti,a lényeg,hogy te nyugodt maradj,rá fog jönni,hogy a hisztivel nem ér el semmit.
2010. jan. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Minden gyerek próbálkozik a határokat feszegetni. Ez nem nevelés kérdése. A hiszti életkori sajátosság, kb ilyen idősen kezdi, nálunk 3,5 évesen még tart, sőt, most kezd csúcsosodni! És még 4-5 éves korig is eltart. A kicsi még nem csinálja, ő csak toporzékol, 1 éves.

Nagy türelem kell hozzá, hidd el nagyobb korában sem fogod tudni, hogy mit tegyél. Megérti, ha elmagyarázod neki, hogy hagyja abba, illetve még hatásos nagyon a figyelemelterelés pl játékkal. Később jöhet már az "elkldöm gondolkodni" dolog is!

2010. jan. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Maradj nyugodt, ne húzd fel Magad, mert megérzi, és még jobban fogja csinálni. Hagyd magára, ahogy az egyik válaszoló is írta, de tényleg maradj nyugodt, és látni fogja, hogy egyrészt nem tud feldühíteni, és el sem ér semmit a dologgal. Nálunk ez működik. Ha kislányom behisztizik, közben ezerrel sasol Engem, és érdekes módon, egyszercsak abbahagyja, mintha elvágták volna, és megy a dolgára.
2010. jan. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Óriási az a videó!!! Dőltem a nevetéstől!!! :D
2010. jan. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne vedd figyelembe. Én azt csináltam, hogy amiért hisztizni mert azt csak azért sem kapta meg. Hamar rájött, hogy nem éri meg. Szerintem fontos a következetesség és a kitartás, bár nem mindig könnyű.
2010. jan. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia. Lányom 10hónapos és többször bepróbálkozik,mindíg eredménytelenül :o) Én unokanővéremtől lestem el hogy mit tett a két fiával amikor ilyen gond adódott. Higgadt maradt, szépen elmagyarázta hogy ezt nem szabad csinálni mert nem ér el vele semmit stb...a gyerek üvöltött Ő meg csak szépen halkan, nyugodtan mondogatta. Pár alkalom után rájött a gyerkőc hogy nem megy semmire a hisztivel és el is maradt. Lányomnál is ezt "alkalmazom", már most észrevehető a hatása. Eddíg képes volt fél órát is hisztizni,egészen addíg amíg fel nem vettem vagy meg nem kapta amit akart, most már két perc múlva tudja hogy abba kell hagynia :o)

Nálunk ez vált be.

2010. jan. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele csináld amit eddig is majd abba hagyja.
2010. jan. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!