Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan, aki 6 hónapos kor...

Van olyan, aki 6 hónapos kor előtt kezdte meg a hozzátáplálást, és megbánta?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt lehet olvasni, anyatejes babáknál várjuk ki a 6 hónapost kort, de az összes ismerősöm már korábban elkezdte, mert állítólag aki nem kóstoltat 6 hónapos korig, annak a babája nem nagyon akar majd az anyatejen kívül mást elfogadni. Mik a tapasztalatok?
2010. jan. 7. 19:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Én 5,5 hónaposan kezdtem el, most vagyunk 7 hósak, és még mindig nem akar enni, csak szopizni, szóval én azt tanácsolom, hogy lassan kóstoltass, és ne erőltesd, de kezdjétek el.
2010. jan. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Én hat hósan kezdtem el kóstoltatni, nyilván hat hós párti vagyok. Mindenkinek szíve joga mikor kezdi el. De láttál már mondjuk olyan kétévest aki csak szopott és nem evett mást? Most ezzel nem gúnyolódni szeretnék, de szerintem nem ezen múlik. Lányom kezdetben fintorgott sok mindenre, de szépen ráérzett a dolgok ízére.Nem kell erőltetni semmit, szépen lassan kell megismertetni az ízeket, nem lóverseny ez és nem is verseny, hogy kinek a gyereke eszik több mindent és minél hamarabb.
2010. jan. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Az enyem tapos, meg csak 10 hetes, 5 honaposan szeretnem elkezdeni. Mar alig varom, hogy mit fog "szolni" az izekhez. Mar igy is csak lesi, mikor mi eszunk, hogy vajon mit csinalhatunk?
2010. jan. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Én is így voltam kedves harmadik, de egy hét alatt elmentem a kedvem az egésztől, sajnos CSAK azt enné amit mi, minden mást nyom ki, mindenre jut a kajájából csak a gyomrába nem :(
2010. jan. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

5-5,5 fel honap korul kezdtuk, de kicsit banom, mert a szoptatas rovasara ment elegge. most mar tudom, hogy addig kellett volna huzzam az idot amig eszreveszem hogy igenyli a szilard kajat is. kicsit elsiettem sajna, de mar mindegy.

en is kivancsi voltam...

en is szoptatas parti vagyok, es szivesen szoptattam volna a babamat jo sokaig, mert anyatejet csak most az elete elejen kaphat, viszont a szilard kajat egesz eleteben eszi majd!

2010. jan. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Én 5 és fél hósan kezdtem el igazán, és nem bántam meg. Illetve azt bántam meg, hogy előtte (sok "okos" rokon unszolására) megpróbáltam kétszer is, 3,5 és 4,5 hósan, de abbahagytam mert megint fájni kezdett a hasa megint (3 hós elmúlt mikor elmúlt a hasfájása). Az unszolók szerint adnom kellett volna, mert akármikor adom akkor is fájni fog neki, hát nem így lett hála Isten. Megérik rá a kis gyomruk, azt meg meg kell várni, ha nem akarja az ember feleslegesen kínozni őket. Bánom hogy megpróbáltam, és a kistesóval nem hagyom magam befolyásolni, 5 és fél, 6 hóig ha elég lesz neki csak szopni fog.
2010. jan. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Sajnos, amikor a nagy fiam született, már korán, 3 hónaposan főzeléket kellett adni neki. A tejem rohamosan csökkent ez után.. Na, a gyerek máig beteges, pedig 17 éves. Kicsinek is 3-4 hetente vittem orvoshoz, évente 3-4x begyulladt a mandulája..3 évesen ki kellett venni. Akkor mondta egy nagyon aranyos doktornő, hogy mindez a korai hozzátáplálás oka. Egy pici baba emésztőrendszere kb. fél éves korára válik arra éretté, hogy az anyatejen vagy tápszeren kívül bármi mást fel tudjon dolgozni.

A másik 3 gyerekem 6 hónapig kizárólag szopott, 3 éves korukig egyszer se voltak betegek...

2010. jan. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
0%
Mi 6hónaposan kezdtük,a babám 9és fél hónapos és igen nyögve-nyelősen eszik.Az egyik ismerösőm anyatejes babáját 3hónaposan kezdte eteni,szó szerint mára zabál,annyi idős,mint az én kislányom.Tapasztalatom tehát az,hogy jobb evő aki hamarább kezdte.De nem bánom.Az a kisfiu soha nam mosolyog olyan kis nyúzottnak tünik mindig.Egyszer az én babám is megtanul enni,ő érzi mennyi kell,nem erőltetek semmit.Nem kezdeném el hamarább ha ujra kezdeném.
2010. jan. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Biztos nem azért nem mosolyog egy gyerek mert hamarabb hozzátáplálták...:-) Én az anyatejes-tápis babámat 4 hónaposan kezdtem el kóstoltatni,és nem bántam meg.
2010. jan. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

3,5-4 hónaposan kezdtem hozzátáplálni. egyáltalán nem bántam meg. mindent szeret.

9 hónapos, már darabosat is eszik. fél éves koráig tudtam szoptatni, de eddig is terveztem.

2010. jan. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!