Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák akiknek az átlagnál...

Anyukák akiknek az átlagnál nagyobb a babája, hogyan viselitek?

Figyelt kérdés

Hogy viselitek, hogy mindenki azt hiszi jóval nagyobb a koránál, vagy megkérdezik mivel eteted és hasonlók?

Hogy birkóztok meg vele, hogy mindent sokkal hamarabb kinő, hogy jóval rövidebb ideig tud használni dolgokat, amik súlyhoz, mérethez kötöttek, mint pl. pihenő szék, hinta, autósülés...

Bevallom, bár nagyon büszke vagyok a fiamra, néha mégis kiborítanak ezek a dolgok.


2010. jan. 7. 18:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Szerencsére inkább azt mondják, hogy milyen szép nagy... Akkor csodálkoznak el, ha megkérdezik mennyi idős, mert 3 hónappal többnek nézték. A másik a döbbent kérdés, hogy én a kis termetemmel mennyi idő alatt szültem meg?

Amúgy a lányom 7 hónapos.

3750 grammal, 54 centivel született, most még nem mérték, 6 hósan volt 8100 gramm és 70 centi.

Szerintem nem is nagy.

A születési súlyát sem tartottam nagynak, csak gyorsan született és inkább hozzám képest lett nagy baba. (56 kg, 160 centi vagyok)

Lassan kezdem megszokni, hogy mindent kinő. Hordozót, ruhákat, pihenőszéket... Most kezd kicsi lenni rá a 6-9 hónapos body. Őrület. De szép, egészséges és csak anyatejes baba.

Na ez a másik.

Amikor kiderül, hogy mennyi idős és mekkora, meg hogy csak szopott 6 hónapig, akkor meg jön a duma, hogy "de jó zsíros tejem van".

2010. jan. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Ja vannak ilyen barmok,de szerintem ez irigyseg.nalunk is foleg a csaladban(szegyen)vannak ilyen marhak.egyparan lekovereztek,de szerencsere van az anyum aki szep szoval elkuldte iket a francba;))nagyi nemadja picit;))3hettel hamarabb szuletett,nem volt nagy,3300ges 49cm,de 5hosan 8es fel kilo volt,most 14honapos es 84cm es 13,2kg.nem kover csak husis.szeoen el van osztva neki;))ismeretlenektol csak jot hallok,hogy milyen szep nagy stb.pedig 9honapig mast nem is akart csak szopizott.nehezen ment a hozzataplalas,de sikerult,es mara sokat eszik.allandoan mozog.ruhakat eleitol kezdve nagyobb mereteket v ettem,ugyhogy elhordtuk egy darabig.enszerintem neidegeskedj az egeszen,irigyseg az egesz.
2010. jan. 8. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

tegnap 19:03

Amikor a fiammat vártam az utolsó UH-on (38+6) már 3600 grammra saccolta a gép. Erre megjegyezte a doki- első gyerek volt, én meg már rendesen be voltam szärva szülés előőtt- hogy "Meg fogja tudni maga ezt szülni?"

(Végül meg tudtam, simán, mint 96 év núlva testvérét is is)

2010. jan. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Lányok, nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)

Megnyugodtam, hogy nem vagyok egyedül. :) Bár meglepő, mert ahogy látom, legtöbbeteknek már születésekor is nagy volt a baba. :) UH-on nekem is hatalmasra jósolták a picurt, aztán teljesen átlagos méretekkel született (3330 g és 53 cm), igaz csupán a 38. hétre. :) Viszont azóta igen csak rászolgál az órás bébi névre :) a 6. hós státuszon 74 cm és 9750 g volt! :) Hurkás, pufók baba, de szerintem nem kövér, :)

2010. jan. 8. 08:40
 15/17 anonim ***** válasza:
96év van a két gyerek között?Az szép!:-) Az én lányom 7és fél hónapos és 8-9kg között van(egy hónapja nem voltunk dokinál igy nem tudom pontosan) mindenki azt mondja milyen nagy baba,kicsit idegesit,mert szerintem semmi extra,szép arányos,mivel nagyon hosszu eloszlik a sulya
2010. jan. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

9 év,pontosan 9 év és 2 hónap

bocs

2010. jan. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

:) Igen, nekem az a furcsa, amikor megszólják, hogy milyen nagy baba, hogy sokan vagyunk így, manapság sok "nagy " baba van :) Tőlem mindig azt kérdezték, hogy tápszeres? Pedig 5 hónapos koráig szopizott és már akkor is ilyen ütemben fejlődött.

Engem az bosszant egy kicsit, hogy mire vettünk volna mondjuk hintát neki vagy olyasmi dolgot ami mérethez, súlyhoz kötött, már nem érte meg. Mert néhány hét, vagy egy-két hónap alatt kinőtte volna. Ezt kicsit negatívan élem meg. Lassan szinte a kiságya is "kicsi lesz neki :)

2010. jan. 8. 08:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!