Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet hogy kimarad a babámnál...

Lehet hogy kimarad a babámnál a mászás?

Figyelt kérdés
Kisfiam 7 hónapos, 3,5 hónaposan fordult meg, 4,5 hós kora óta minden irányba forog és 5,5 hós kora óta kúszik. Mászni még mindig nem mászik, nem is nagyon nyomja fel magát. Ismerőseim körében már ennyi idősen minden baba mászott. A felülést már hetek óta gyakorolja, de még egyszer sem sikerült neki. Ha leültetem akkor gyönyörűen megül. Viszont már 5 hós kora óta állni akar, ha valamiben meg tud kapaszkodni akkor már felhúzza megát állásba. Lehet hogy előbb fog felállni mint mászni? Tapasztalatok?
2010. jan. 7. 17:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Állítólag én is ilyen voltam. Előbb felálltam és elindultam, majd utánna jöttem rá, hogy mászni egyszerűbb, utánna meg lusta voltam menni. Azóta megoldódott a probléma :)
2010. jan. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
az enyém is ilyen volt,ő is csak kúszott mint egy kommandós,aztán egyszer csak elkezdett mászni.de mint kiderült tudott ő csak kényelmes volt neki.tudniillik kivittük a fűre és letettük,és ott nem mert kúszni,igy négykézlábra ereszkedett és már mászott is.mint aki mindig így csinálta.tegyél elé akadályokat,vagy másszon át a lábadon amikor te lent ülsz a földön.de szerintem fog mászni.
2010. jan. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom 6 éves és ő sem mászott, nem tudta kinyomni magát.
2010. jan. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
És 10 hónaposan elindult. Előző vagyok
2010. jan. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A lányom kb ugyanúgy "működik" mint a te babód, szerintem nem fog mászni, annyira megy neki a kúszás, most már fel is áll, és leülni szeret a legjobban. Vannak babák akik nem másznak, nincs ezzel semmi baj.
2010. jan. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én ugy tudom a kúszás egyenértékű a mászással!Úgyhogy nem lesz dizlexiás vagy hasonló.
2010. jan. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ismerek pár embert aki állítólag nem mászott és semmilyen problémája nem származott belőle.
2010. jan. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!Szerintem ezt még korai lenne kijelenteni.Egy kedves óvónő ismerősöm érdekes dolgot mondott,ami szerint minden mozgásforma előbb-utóbb megjelenik a babánál.Lehet,hogy majd csak 1,5 évesen kezd mászni,viszont addigra már rég ügyesen szaladgál.Furcsa,de sokaknál van így.

Az én kisfiam is 6 hónapos korától 11 hónapos koráig kizárólag kúszott.Majd hirtelen (semmi előjele nem volt) mászni kezdett,ez 3 héttel ezelőtt volt.Azóta nem kúszik.

Ő 8 hónaposan felállt,de most 1 évesen bizonytalan egyedül,ezért csak a kezünket fogva közlekedik.

2010. jan. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Akkor megnyugodtam, hogy nem csak az én kisfiam " működik így ". :)
2010. jan. 7. 21:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!