Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket játszotok 1 év körüli...

Miket játszotok 1 év körüli babátokkal egész nap?

Figyelt kérdés
Az enyémmmel nem lehet semmit szinte, építőt max, 5 percig, meg mesekönyvet nézni másik öt percig, meg csiklandozóst megint 5 percig. a többi időben vagy fel alá járkál, cipel dolgookat, de gyakoribb, hogy csak nyűglődik, és azt akarja hogy felvegyem. ilynekor az ablakból szoktunk nézelődni, azt szereti, de utána megáll a tudomány. úgy érzm, egész nap csak nyűglődünk, pedig vannak játékai, játszanék is vele szívesen, de nem érdekli. Kimenni jó lenne, de hát ilyen időben. amúgy tud már járni szépen, de az utcán nemigen hajéandó, a ababkocsit meg utálja, ott is azt szeretné, ha ciplném, de már nembírom, és nem is akarom. Szóval nem egy nyugis darab, és néha nagyon kiborulok már.
2010. jan. 7. 09:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez az a "kupizós" kor:)!

Az én fiamat lefoglalja a búgócsiga,azt félóráig is nézné:)

Neki is sokkal érdekesebbek a bátyus dolgai,autói.

2010. jan. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nagyon szereti tologatni a játékbabakocsit, ill. húz mindent maga után: telefontöltő, fülhallgató, fűzős cipő stb.
2010. jan. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

valahol olvastam,hogy 1 dolog csak pár percig köti le a figyelmét egy babának,utána más után néz de az is csak rövid ideig köti le.sokáig egyszerre egy dologra nem tudnak még koncentrálni.a felfedezés mindig más,és sosem ugyanaz.rengeteget tanulnak belőle.anyagok mintáit,a formákat,a folyamatos ledobálás sem a rosszaság jele,ő igy tanul.felemel ledob,felemel,ledob.nézi és felfogja,hogy le esnek a dolgok,és ha újra felemeli és le dobja akkor megint le esik.A folyamatosságot tanulja.a ki,be le fel.hideg meleg,ezek nekik mind uj dolog és ezt csak így tudja megtanulni.

Nálunk egyébként a nyumogatós,hangot adó játékok jönnek be neki.Van egy micimackója ahol körbe állatok vannak,az megnyomva a micimackó elmondja milyen állatot nyomott meg és mi a hangja,nagyon szereti.van egy kis dömpere amibe be paol és aztán szépen kiborítja.

2010. jan. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hadd játsszon, amit akar. Ott vagyok vele, lásson, érzékeljen, de ha elmélyed a játékban, hagyom, addig, amíg ő akarja, nem zavarom meg közbeszólással. Akkor játszom vele, ha igényli azt.

Még jó ideig nem fogja lekötni egy játék sokáig.

2010. jan. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
napközben soha nem játszottam a gyerekeimmel.Délután volt az együttjátszás ideje.Rájuk hagytam,hogy azzal játszanak,amivel akarnak.Felvenni pedig csak akkor vettem fel,ha arra szükség volt.Pl.az ablakon néztünk ki vagy ilyesmi.Ezt megszokták és nem is igényelték,hogy felvegyem őket.
2010. jan. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én végzem a dolgom, ő meg ott van körülöttem. Hagyom, hogy elfoglalja magát. Szerintem fölösleges egész nap őt szórakoztatni, elég, ha olyankor ülök le hozzá, amikor azt ő igényli. Egy kisgyereknek bizony meg kell azt is tanulnia, hogy egyedül játsszon, tevékenykedjen, felfedezze mivel mit lehet csinálni. Így fejlődik a kis agya, a fantáziája. Ha állandóan csak úgy tud játszani, hogy valaki csakis őt szórakoztatja, később nagyon nehéz lesz számára beilleszkedni a közösségbe. 4 gyerekes
2010. jan. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Azt hiszem hasonló problémával küzdök én is. Nálunk annyiban rosszabb a helyzet, hogy ott kell vele lennem. Ha nem vagyok ott, ordít. Nem tudok tőle semmit csinálni, ha látja hogy mással foglalkozok, ordít. Így nekem is egész nap vele kell lennem. Én azt szoktam csinálni, hogy sorra leveszem a játékat, és egyesével elkezdek játszani, aztán odajön, és ő játszik vele. És így megyünk sorra az összesen. Aztán alszik, és kezdjük előröl.
2010. jan. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
11hósom mászik állandóan mindenhova, feláll, pakol stb. kb. 30 percig játszik és megy tovább. Együtt terigetünk, jön utánam, mondom neki mit csinál anya. Tudom, fárasztó, de majd csak elmúlik ez a korszak. Kitartás nekünk lányok.
2010. jan. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

13,5hós lányom és egész nap együtt vagyunk!Amikor főzök ott téblábol a konyhában,műanyagedényeket pakolgat,szódásüvegeket cipelgeti!Ha teregetek,vagy beszedem a megszáradt ruhákat akkor segít,adogatja a kezembe,meg eggyel-kettővel lelép a szobába!:)Ha mindennel végeztünk akkor kint séta,akármilyen idő van egy 20percre mindig kiviszem!Ha esik az eső akkor csak a teraszra,ha nem akkor séta!Ha nincs dolgom ár akkor közös játék,közben mesét nézünk!Ha nyűgös akkor kis nasit hozok és együtt nasizunk!Ő etet engem én őt!:)

Ritkábban felveszem és akkor mi is kinézünk ,hogy mi van kint ki megy merre hová!Akkor ő kommentálja,hogy bá(bácsi)vauvau,cica,vagy né(néni)megy az úton!És persze egész nap beszélek hozzá!Fárasztó,de most vannak abban a korban hogy sokat és gyorsan tanulnak!A zenélős kütyük nálunk is bejönnek!Szinte csak zenélős dolgai vannak,vagy fütyül,dudál,stb...

Türelem,mást nem tudok tanácsolni!

Kitartás!!

2010. jan. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!