Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislanyom nemsokara hat...

Kislanyom nemsokara hat honapos lesz. Ti hogy kezdtetek el a hozzataplalast?

Figyelt kérdés
Elmeletileg tudom, tudom hasznalni a googlet de tapasztalatokra vagyok kivancsi.
2010. jan. 6. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:

igaz én 4 hónaposan kezdtem, mert fogyott a tejem, de azért leírom.

nálunk első körben répa volt, aztán sütőtök, aztán répa-sütőtök.

nem evett meg belőle egész adagokat természetesen, csak az ízét szoktattam vele. aztán később krumplival kevertem.

aztán elindítottam a gyümölcs-szálat is:

alma, alma-körte, alma-őszi, alma-körte-őszi, aztán negyediknek bejött a banán. én eleinte bébiételeket vettem, gyakorlatlan első gyerekes anyaként egyszerűbb volt.

valahol azt olvastam, hogy jobb zöldségekkel kezdeni, mert az édes őszi vagy alma után nem fogadná el egyszerűen a répát, én ezért döntöttem anno így.

most már 9 hónapos a babám, mindent megeszik.

ma pl durumtésztás spagettit evett sajttal :) és már alig töröm neki. :)

2010. jan. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Repa pöre.

Elsö nap 2-3kiskanal,aztan 4-5,harmadnap mar fel üveg.Aztan amenyit elfogadott.

Egy het mulva krumpli,azt is fokozatosan,majd a kettöt keverve.

Aztan adtam barackot,szinten kis adagnyit,majd almat,ezeket is kombinaltam.Utana mar nem kis adagokkal kezdtem,hanem amennyit megevett.

2010. jan. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Almalé, alma, barack (nem találtam cukormentes baracklét), sütőtök majd krumpli. Mindegyiket kb 3-5 napig először pár kanállal. A krumplihoz 4. nap már tettem almát majd barackot és egyre többet adtam neki. Én mindig szoptatás után adtam. Amikor már kb. 120 grammnyit is megvevett és láttam, hogy tetszik, akkor először kapta a főzeléket és utána szoptattam. Most 8 hónapos és pár hete hagytuk el a déli szopit így. Közben az uzsinnához 7 hónaposan elkeztem a gyümölcsöt, majd a gyümölcsöt köles vagy rizspéppel (azt is szopi után) és ott most hagyom el a szopit. Nekem nagyon jól ment és minden gond nélkül átálltunk.
2010. jan. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Es hanyszor kell egyen ,otszor?Tehat: reggeli, uzsi, ebed ,uzsi, vacsi?Milyen sorrendben hagyja el a szpoast?Eloszor reggel,majd ?
2010. jan. 6. 20:25
 5/5 anonim ***** válasza:
:) Szia! Hát a szopikat nem hagyhatod el még. A hozzá táplálást...vagy is én úgy csináltam,hogy egy szép nap(6.hónapját betöltötte) megfőztem neki egy friss sárga répát(só nélkül!),azt egy kis langyos vizecske hozzá adásával össze turmixoltam,és kiskanállal egy falatkát a szájába adtam. Nem ízlett neki.Másik nap is kínáltam,de akkor már egy nap kétszer,és mind a kétszer evett belőle 2-3 kanálkát.A harmadik napon beteg lett,és hányt,1 hétre abba hagytam a próbálkozást,aztán újra neki lendültünk.Szépen sorben végig kínáltam a zöldségeket,gyümiket amiket ajánlott a védő nőm.Naponta a szopi mellé 2-3 alkalommal kínáltam,és ha ízlett neki,mind megette,szopizni nem is akart.7hónaposan a klaszikus húsleves turmixszott ette,addigra szopi helyett ebédre már szilárd baba ételt ebédelt.8hósan a szopi mellé igényelte már a más jellegű ételeket és bőven 10hónapos elmúlt mire egy szoptatást kiváltottam.Minden baba más,és minden anyuka máskép csinálja a hozzá táplálást.Ha gyümölcs amivel kezded kezded(alma) akor szerintem már az első héten kiválthatsz vele egy tízórais szopiztatást.Erőltetni ezt sem szabad,de a mennyiséget,minőséget,gyakoriságot nyugodt szívvel rábízhatos a picidre.A babák érzik mire van szükségük.Eleinte egy egy kanálka elegendő,napjában 1- 2 alkalommal,hogy meg tudd figyelni nem alergiás valamire ,érdemes egy napot kihagyni másfajta ételek között.
2010. jan. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!