Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kezdtetek hozzá a szopizá...

Hogy kezdtetek hozzá a szopizásról való leszoktatáshoz? Hogy csináltátok? Kb. mennyi ideig tartott? Mennyi idős volt akkor a babátok?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a válaszokat! :)
2010. jan. 6. 15:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Én már 3,5- 4 hónposan elkezdtem a gyümölccsdel,zöldséggel való hozzátáplálást,mindhárom gyerekemnél.Ahogy kiváltottunk egy-egy étkezést, úgy maradt el egy-egy szopizás. 7-8 hónapos koruk körül már csak reggel és este szoptak,amikor már ettek mindent,akkor maguktól abbahagyták.Éjjel soha nem szoptattam egyiket sem.
2010. jan. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

fiam 21 hónaposan magától leszokott, pedig 6 hónapos korától csak reggel és este szopott (így alakult, nem azért mert így akartam, (ajnos korán kezdtem hozzátáplálni én hülye)

lányom 10 hónapos nappal négyszer szopik és éjjel is kap cicit, általában felébred 2-3x

leszoktati nem fogom, szopik, ameddig akar

nem vagyok híve az elválasztásnak

2010. jan. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
5 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, aztán szépen lassan mindig -1 szopi. 9 hónapos korig reggel, este és éjszaka. Aztán az éjszakai szinte magától elmaradt, majd 10-11 hónaposan már csak reggel, aztán 1x csak elvettem. Nem volt gáz, 1,5 hétig kereste, de mivel nem kapott belenyugodott és kész. Szerintem 1 éves korig elég szoptatni, utána teljesen felesleges, max. érzelmi kötődés.
2010. jan. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
48%

Ha úgyis otthon vagyok 2 évig, miért ne szoptassam.

Ez a drasztikus elválasztás olyan lelketlen dolog.

második

2010. jan. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!