Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? Hogy szoktassam?

Mit csináljak? Hogy szoktassam?

Figyelt kérdés
7 hónapos lányommal odáig jutottunk, hogy éjszaka csakis mellettem hajlandó nyugodtan aludni, az ágyában napközben szépen alszik, és este a fürdés után 8-tól kb. éjfélig. Onnantól óránként felkel és csak cicivel alszik vissza, de akkor is csak 1-2 órára. Ha magam mellé veszem akkor több órán át alszik szépen.
2010. jan. 6. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Hasonló a problémánk, a kisfiam 10.-én lesz 8 hónapos. És karácsony óta csinálja ezt. Karácsonykor ugyanis 4 napot máshol aludtunk, ahol 10-szer is felébredt éjszaka. Hiába vagyunk már 2 hete a megszokott környezetben, akkor is éjfél után 1,5 -2 óránként ébred és kéri a cicit. Ami nem lenne baj, ha szopná is. De éhesnek nem éhes, csak jól esik neki anyuci karjában visszacsicsikálni. Csakhogy anyuci épp államvizsgára készül és 12 oldalas tételeket kéne benyalni turbó fokozatban, de délig használhatatlan vagyok az éjszakai ébredések miatt. Ma éjszaka azt csináltam, hogy mikor elkezdett nyuszizni, akkor bár kivettem az ágyból, de nem adtam oda a cicit, hanem visszaringattam ülve, vagy állva. Persze az 5 órai kelés születése óta a hajnali étkezések ideje, ezért akkor jár a cici. Remélem 1 héten belül visszaállunk az éjszakai 1 ébredéshez.


Kíváncsi leszek mások hogy csinálták?

2010. jan. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ez a szeparációs szorongás ideje már. Hátha majd magától elmúlik.
2010. jan. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet lelketlen leszek, de mi is úgy jártunk, hogy a 2 ünnep között és a szilveszteri időszakot nem itthon töltöttük. Persze ahol voltunk nem volt gyerekágy így közöttünk aludt. Nagyon jól elvolt, mire hazaértünk nem akart a saját ágyába aludni. Hagytam hisztizni és 2 nap múlva rájött felesleges. Visszatértünk a rendes kerékvágásba.
2010. jan. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem hagyhatom sírni, mert apuci nappal reggel 8-tól éjfélig dolgozik, tehát éjszaka fontos, hogy pihenjen.


Most utána olvastam a szeparációs szorongásnak, félelemnek és ott a közös alvást írják rá megoldásnak (úgy kevesebbszer ébredne fel). De azt nem csinálom. Eddig is, ha fekve szoptattam, csak megvártam míg elalszik, aztán vissza a kiságyba.Inkább körözgetek vele 5-6 percet. Sajnos látom a családban, mennyire nehéz utána külön alvásra szoktatni újra a gyermeket.


És azt is írta a cikk, hogy akár 1,5 éves koráig eltarthat.... :O :O ....az fini lenne. Én meg naívan 1 hétre gondoltam....:D:D:D


Ami viszont érdekesség:


Zsomborka már fél évesen ült, mászott, és kapaszkodva állt.Egész nap ment, fedezte fel a lakást---Ekkor volt először, hogy éjszakánként 5-6-szor felébredt. De ez elmúlt 2 héten belül.

De a karácsonyi 4 nap következménye nem akar szűnni egyenlőre.

2010. jan. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia, az előző vagyok, és egyben az első:),


Szóval a férjem kitalálta, hogy hagyjunk egy sólámpát égve éjszakára, hátha akkor nem ijed meg, mert lát. Illetve, az egyik felsőmet is beraktam a kiságyába, és bár nem akarom elkiabálni, de ma éjszaka, csak 2-szer kérte a cicit este. Bár felébredt még kétszer ezenkivűl, de csak 20-30 mp-ig nyüszizett, és magától visszaaludt. :)

Hát ,mit ne mondjak, sokkal kipihentebben ébredtem, mint eddig, mikor 4-5-ször ébredt. Hátha ma még tanulni is hagy! :D:D

2010. jan. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szia, nálunk születése óta van egy kis lámpa a konektorban, én is próbáltam a pólós módszert, sőt, Viburcol kúpot is kapott akkor éjszakára, és mintha nyugodtabban aludt is, de következő éjszaka már újra felkelegetett. Most ott tartunk, hogy este 8-9-től alszik szépen kb 2 óráig, akkor felébred, és onnantól magam mellé kell hogy vegyem, mert ott szépen alszik reggel 8-ig, de ha visszateszem az ágyába, max 1 órát ha kibír és újra jelentkezik. Szerintem a szeparációs szorongás kezdődött el, most is épp a nadrágomat húzgálja, hog yvegyem fel, gyakorlatilag egperc nyugtom nincs.
2010. jan. 9. 10:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!