Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam a babát...

Hogyan szoktassam a babát ahhoz, hogy vendégségbe menjünk?

Figyelt kérdés
Babám most 3,5 hónapos.Sajnos nem vittem el másokhoz.Csak itthon voltunk, boltba jártunk, és délutánonként sétálni mentünk.Az igazság az, hogy voltunk kórházban, meg aztán nem szeret öltözködni.Itthon ráadom a sok göncöt, ha valakihez elmegyünk ott megint vetkőzni, majd öltözni.Sokan járnak hozzánk.Mindenkinek a kezébe adom, hogy ne féljen senkitől.A hétvégén sírógörcsöt kapott a barátnőmnél, így haza kellett jönni.Azt azért hozzáteszem, hogy soha nem szokott sírni.Hogyan szoktassam hozzá, és mikor kezdjem, hogy elmehessünk másokhoz is vendégségbe?Elrontottam a dolgokat. Igaz?
2010. jan. 6. 11:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem, ezt egy 3,5 hónapos babánál még nem lehet elrontani. Úgy kell szoktatni hogy viszed viszed és viszed. Ha sír megnyugtatod, de nem kell eljönni, így fogja megszokni.
2010. jan. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia, az előző hozzászóló válaszát mondanám én is. + ha van lehetőséged 1-2 órácskára otthagyhatnád anyukádnak/anyósodnak a gyereket (a nagyik is boldogok lennének). Amúgy meg az sem gond, ha vársz az egésszel még két hónapot, amikor már nem kell ennyi ruha. 5,5 hónaposan sem lesz késő hozzászoktatni dolgokhoz. Lehet, hogy a barátnődnél zavarta valami őt, pl valamilyen szag, erős fény stb.
2010. jan. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt a dilemma. Meg még az, hogy szeretünk itthonról kimozdulni úgy, hogy a pici is jön velünk. Egy közeli nagyobb városba szoktunk vásárolni járni, így jött ő is, volt, hogy mélygarázsban, vagy parkoló eldugott részén szopiztattam és mentünk tovább. Az volt a baj, hogy mindig attól paráztam, hogy majd sírni fog. Vendégségnél dettó ugyan ez. Mindig a "fenyegető sírás" volt a gond. De aztán a mi lányunk szépen megszokta. Van, hogy eltörik a mécses, de rájöttem, hogy ez nem akkora gond. Meg lehet nyugtatni, a vendéglátók pedig szerintem sejtik, hogy egy kisbaba nincs állandóan csendben. Az öltözködés nekünk is mumus, gyűlöli. Már a sapkát meglátja és üvölt. De menet még nem vészes, mert a kocsiban már alszik, mikor odaértek még félálomban levetkőzteted, jövet meg szintén gyorsan elnyugszik a kocsiban. Szerintem minden meg lehet oldani. Meg is hülyülnék itthon, ha nem mehetnék vele/miatta bárhová. Lehet, hogy önzőnek tűnök, de voltam már bezárva vele kb 2 hétig, csak séta volt, emberek nem, hát lett is belőle egy jó kis depim. Nekünk is kell mennünk, hisz ugyan olyan emberek vagyunk, mint a picik előtt. Csak esetleg kialvatlanabbak:)

Amúgy a lányom 3 hós már 1,5-2 hónaposan vittük mindenhová. Minden jót, és csak szoktasd a jövés-menéshez!

2010. jan. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ilyen kicsin a babák még nem tudják kizárni a külvilágot, és túltöltődnek ingerekkel, amitől aztán nyűgösek leszenk, sírnak. Nem biztos, hogy a nyűzsgés erőltetése a jó megoldás.
2010. jan. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam 16 hónapos, és ha valaki nem szimpatikus neki Ő is sír. Sok idő kell neki, míg megbarátkozik valakivel, de van aki rögtön a kazébe is veheti.
2010. jan. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatásokat!Megnyugodtam, hogy majd később alakulni fog.Nem szeretném, ha egy olyan gyerekem lenne, aki bátortalan, és rá sem lehet nézni.
2010. jan. 6. 17:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!