Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak nekem nincs "szupergyerek...

Csak nekem nincs "szupergyerekem"?

Figyelt kérdés
5,5 hónapos.Nem ül,nem kúszik,még csak meg sem forsult egyszer sem.Olvasom itt,hogy vannak még így,de már sokszor olyanok panaszkodnak,akiknek még alig 3 hónapos,hogy "jaj istenem nem forog".Elkezdtük kb 3 hete a kóstoltatást (anyatejes),de az sem olyan,mint képzeltem.A pihenőből kifeszíti magt,ültetni meg ugye nem lehet.Ezen kívül nem is fogad el semmit.Mindenki azzal jön,hogy az övé egyből tudta,mi az a kanál és úgy ette,hogy csak na.Mikor mondom,hogy nem akarom hasonlítgatni,mert majd csinálja a maga ütemében,akkor jön a "persze,persze,de nahát hogy még nem csinálja,pedig x,y már ezt és ezt csinálta ennyi idősen".Már ott tartok,hogy nem is szeretek ismerősökkel beszélni,mert folyton úgy érzem,le vagyunk maradva,és enni sem fog soha.Úgy érzem,ez a sok "csodababa" (vagy átlagos és mi vagyunk átlag alattiak) siettet és emiatt türelmetlenebb is vagyok a babámmal.Azóta olyan kritikus szemmel nézem,hogy ő miért nem olyan,mint másé:(
2010. jan. 6. 11:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

7 hónapos lesz szombaton a lányom. 2 héttel ezelőttig az is kegy volt, ha oldalra elfordult.

Most meg forog, mint a ringlispil, tologatja (próbálja) feltolni a popsiját és mint döbbenten vettük tudomásul, ül az ágy közepén egyedül majd' egy teljes percig (a lábhajlatomban ül megtámasztva, előredől és felveszi, ami kell, és nem dől el, vagy letámaszkodik kézzel). Felülni még nem tud.

Azért írom ezeket le, mert engem is zavart, hogy hasonlítgatják a babákat, aztán az enyém ugye később fordult, most meg ugyanott tartanak a babák.

Szerintem jól van az, hogy nem erőlteted neki a dolgokat, én is ezen vagyok, mert a felnőttek közti rivalizálás sajnos a gyerekeknél is kijön.

Különben sem az számít, hogy mikor mit csinál kis korban, majd nézzük meg őket 20 év múlva...

A gyerek saját ritmusát kell figyelni, ahhoz kell szerintem igazodni.


Ültetni szerintem ennyi idősen pár percre lehet, nem lesz baja tőle. 5percet lehet. Nem függőlegesen, csak feljebb emelve az ülés támláját.

Az evést megint nem kell erőltetni, legyen ott veletek, amikor esztek, kínáld meg az ő ételéből, ha nem kell neki edd meg te, hogy lássa is, és ne csinálj ügyet belőle. A jó példa ragadós, nekem is úgy indult, hogy az én bögrém tetszett meg neki.


Remélem segítettem, szép napot Nektek!

2010. jan. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a biztató szavakat,tényleg:).Próbálom letojni ezeket az embereket.Egyébként folyton vigyorog,kiegyensúlyozott,gyönyörű és imádom!Aztán hátha nekünk is egyenesbe jönnek a dolgok...
2010. jan. 6. 12:32
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen ezt én is akartam írni, a "szupergyerekség" nem itt kezdődik meg nem is végződik.
2010. jan. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi még nem tartunk itt, még csak 1,5 hósak vagyunk, de már előre félek az ilyenektől.


Én nem tudom azt mondani a babámra, hogy ilyen meg olyan jó gyerek, amikor nap mint nap kikészít egy egy bőgőzésével, azzal, hogy nem alszik, amikor kéne stb. Nem tudom azt mondani rá másoknak, hogy igen, gyönyörű babám van, ő a legszebb. Persze ez igaz :o)) de valahogy nem jön. Inkább mondják csak mások hogy milyen szép, ha annyira akarják. A párom is állandóan azt hajtogatja, hogy nekünk van a leggyönyörűbb babánk, stb. Persze én is így gondolom, meg imádom, nem is adnám másnak, de valahogy nem hajtogatom állandóan, és a páromat is megkértem, hogy azért ésszel áradozzon róla másoknak, mert nem mindenkinek szimpi ez az áradozás. Azt hiszem, hogy később sem leszek ilyen "nekem olyanszuperügyesokoserősintelligens gyerekem van" típus.


És pont azért, amit itt az egyik válaszoló írt, hogy hónapok után már nem is volt olyan sírós, meg az 5 hónapos felülésből később 3 lesz, nem hallunk olyanokat, hogy az én babám milyen sokat sírt. Most én meg teljesen odavagyok, mert én mondom, hogy igen, sokat bőgőzik, dehát ez a dolga, még pici. És látom a kikerekedett szemeket, hogy "na, akkor kifogtátok a sírós gyereket"

Pedgi szerintem minden pár hetes csecsemő sír. Csak nem mindenki beszél róla. Mert arról minek. Csak arról kell, hogy milyen ügyes, okos.....


Szóval ne foglalkozz te sem az ilyenekkel, rájuk kell hagyni.


3 éves korukra minden gyerek egyformán tud mindent, tök mindegy, hogy az egyik 10 hónaposan kezdett el járni, a másik meg 1,5 évesen...

2010. jan. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Az én fiam "szuper" baba, DE ennek ellenére folyton megkapom apóstól, hogy bezzeg az ő fia ennyi idősen olyan kabarét nyomott..., lemászott az ágyról, nem leesett, elég hosszú a lsita, és sajna más babákkal is példálózik, hogy a szomszéd babája nagyobb volt 3hónaposan, mint az enyém, hogy már almát evett, hogy már áll, egyedül 4hónaposan.

És ilyenkor robbanni tudnék.

Hogy ezt így csinálta, nem pedig amúgy. Nevelési, gondozási "tudásomat" is kétségbe vonva.

Ha anyával-apával van egy merő égedelem, kisördög, jön megy, gyakorol, idegenekkel(nagyik, egyébb rokonok) csendben elvan, nyáladzik.


És a csodababák is tudnak fejfájást okozni. Nálunk 4-5,5hónapig szépen evett, maszatt minden nélkül. Most 6hónapos, és fél üveg hami a nyakában fele a füle mögött, közben üvölt.

Sétál, de már fejben egyedül, gyakorlatban vezetve, ez megint hiszti és sírás, ha elengeded, elesik, ilyenkor letenni játszószőnyegre, ágyra, ágyba, nem lehet, mert ugye Ő menne, sírás. Ő rohan, átugrik neki "felesleges" dolgokat, én meg frászban vagyok, mert ha így haladunk nem lesz mivel lekötni, és mit kezdjek egy Xhónapos, 1éves babával, aki már "mindent tud".

Örülj inkább annak, hogy nem "szuper", hidd el, egy fél éves szobacírkálónál nincs rosszabb.

Aki pedig hasonlítgat, tegyél rá magasról. És adj hálát az égnek, hogy nem álló babát pelenkázól, állva fürdetsz(ezekhez min 4kéz kell), nem ül fel a gyereked az ágy szélén, és nyúl le valamiért(a gravitáció sajna hat rá), nem mászik el öltöztetés közben, ott találod ahol hagytad, és nem valmi disznóság közelében, nem bontja ki önállóan a csokit, és keni vele össze az 1méteres vonzáskörzetét(mai napig nem tudom, hogyan szerezte meg)

Babázz:) fog még fájni a fejed a kisördög disznóságai miatt, és visszasírod ezeket az áldott pillanatokat.

6hós Ördög anyuja

2010. jan. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
A legtöbben csak hencegnek, csúsztatnak, a valóságban meg egészen más gyerekük. Volt olyan, hogy a barátom a szemem előtt dícsérte az egekig a gyerekét össze-vissza egy közös ismerősünknek, közben én tudom, hogy mennyi problémájuk van vele. Mi sem azzal dicsekszünk, hogy esténként mennyire utál öltözködni, meg az orrszívót is gyűlöli, hanem azzal, hogy 6 hetesen tartotta a fejét rendesen. Apám is az én bizonyítványommal dicsekedett mindig, a tesóméről meg bölcsen hallgatott :) Aztán van a másik oldal, egy ismerősöm azzal büszkélkedik, hogy neki olyan hasfájós gyereke volt, hogy két évig egyáltalán nem aludtak. Na, kb. ennyire kell komolyan venni ezeket a beszámolókat.
2010. jan. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
jaj, tényleg nem szabad foglalkozni a szuperanyukkal! egyik füleden be, a másikon ki! vagy ne beszélj velük. nekem sem hiányzik egy ilyen hasonlítgatós, felvágós anyuka. csináljátok csak a saját ütemetekben. semmi nem megy pikk-pakk egy gyereknél! az enyém csak kb. 2 hónapja kanalaz maga, pedig már 19,5 hónapos! 5,5 hónaposan forgott, 10 hónaposan kezdett kúszni-mászni, utána felült, 14 hónaposan kezdett el kézenfogva menni, 15 hónaposan magától!
2010. jan. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Szia!

De jó hogy feltetted ezt a kérdést!

Én is pont megakartam kérdezni. Ma voltunk tanácsadáson és mikor haza jöttünk a 3 hós kislányom elaludt és leültem a gyakorikérdés elé. Olvasgattam és szinte sírva hívtam föl a párom, hogy a mi kislányunk, hogy le van maradva, mert mindenki azt írja, hogy 3hónaposan már hátról hasra, jobra-balra fordulnak, a csörgőikkel játszanak, rágókáznak még a 2.5 hónapos baba is, egész nap kacarásznak. Teljesen kiakadtam, hogy én nem csinálok vmit jól. Erre a párom csak annyit mondott, hogy kérdezzem már meg ezektől a szupergyerekes anyukáktól hogy a wc-re esetleg nem mennek ki egyedül? Ő pont azt olvasta egy másik portálon, ahol orvos válaszol a kérdésekre, hogy majd olyan 4-5 hónpos korában kezd el megfordulni, de lehet hogy egyszer megcsinálja majd hetekig semmi, de az is lehet hogy majd sokkal később kezdi és hirtelen lesz egy nagy ugrás.

Én úgy gondolom se neked se nekem se annak aki még így van, csak nem mer írni, nem szabad ezekkel a csodagyerekkel foglalkoznunk, és ne erőltessük szegénykéket, mert így csak erre fogunk emlékezni. Élvezzünk ki minden egyes csodás pillanatot! Kacagjunk velük együtt a "kis béna" próbálkozásukon, és figyeld meg sokkal jobb lesz nekünk a kapcsolatunk a gyermekeinkkel, mint azoknak akik versengenek egymással!

Eddig nekem is nehéz volt ezekkel nem foglalkoznom, de a te és a többiek válasza sokat segített!

Köszönöm és tényleg ne foglalkozz a csodagyrekekkel!

2010. jan. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
11.59-es vagyok.csak egy kis történet mennyire szeretnek az anyukák torzítani.sógoromék fia másfél éves koráig kelt hajnalban,olyan 5 körül kapott egy kis tápszert és evett tovább.vendégségbe voltunk nálunk és mesélte a feleség,hogy ő így csinálja,nincs is ezzel semmi gond.1 hétre rá,megint találkoztunk,de már nem kell reggel a baba és igy nem kap tápszert.meg is jegyeztem,hogy 1 hét alatt hogy le szokott róla,erre mondta a feleség,hogy őőő már mióta nem eszik reggel,már mióta nem kap tápszert.csak összenéztünk,akik tudtuk,mert hallottuk hogy 1 héttel ezelőtt mit mondott.és ő így viselkedik velem mindenben.ő fia,ekkor már tartotta a fejét,ő már 10 hónaposan ment,ő már most 2 éves szinten van,hát ő ilyen.eleinte rosszul esett,de mára már megszoktam,és csak jót mosolygok a lódításain,ha neki ez így jólesik??
2010. jan. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Az a baj ezekkel a beszámolókkal, hogy egyrészt vagy torzítanak vagy csak egy egy elemét mondják el a történetnek. Mertha azt mondanám, hogy a 15 hónapos nálunk kimegy és enged magának vizet, meg lego tornyot épít .

Nem hazudnék, csak azt nem mondanám el, hogy van egy nagyobb testvére aki ezeket csinálja és őt utánozza. És valójában az a lego torony is csak néha sikerül összepattintani két kockát, egyébként csak rakosgatja, meg ledönti amit a a testvére megépített, ha nyitva van a fürdő ajtó bemegy és felmászik a testvére fellépőjére és felnyomja a vízcsapot. Máris nem egy nagy dolog.

2010. jan. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!