Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak nekem nincs "szupergyerek...

Csak nekem nincs "szupergyerekem"?

Figyelt kérdés
5,5 hónapos.Nem ül,nem kúszik,még csak meg sem forsult egyszer sem.Olvasom itt,hogy vannak még így,de már sokszor olyanok panaszkodnak,akiknek még alig 3 hónapos,hogy "jaj istenem nem forog".Elkezdtük kb 3 hete a kóstoltatást (anyatejes),de az sem olyan,mint képzeltem.A pihenőből kifeszíti magt,ültetni meg ugye nem lehet.Ezen kívül nem is fogad el semmit.Mindenki azzal jön,hogy az övé egyből tudta,mi az a kanál és úgy ette,hogy csak na.Mikor mondom,hogy nem akarom hasonlítgatni,mert majd csinálja a maga ütemében,akkor jön a "persze,persze,de nahát hogy még nem csinálja,pedig x,y már ezt és ezt csinálta ennyi idősen".Már ott tartok,hogy nem is szeretek ismerősökkel beszélni,mert folyton úgy érzem,le vagyunk maradva,és enni sem fog soha.Úgy érzem,ez a sok "csodababa" (vagy átlagos és mi vagyunk átlag alattiak) siettet és emiatt türelmetlenebb is vagyok a babámmal.Azóta olyan kritikus szemmel nézem,hogy ő miért nem olyan,mint másé:(
2010. jan. 6. 11:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Valóban már ennyi idős korban elkezdődik a verseny. Én tudom, hogy az erős, ügyes marad fenn, de én is elgondolkodtam egyik nap az én kicsimről. Ő mondjuk mozgásfejlődésben anno nagyon gyors volt, 5 hónaposan már ide-oda forgott, 7 hónaposan felállt, viszont csak 10 hónapos kora óta ül. 11 hónaposan kezdte sütni a kalácsot. Nem mond 20 szót, mint sokaknak.... stb, stb. Lehetne sorolni. Azon elmélkedtem, hogy mit várok/várjak el a gyerekemtől??? És arra jutottam, hogy semmit! Amit lehet, megteszek, amennyit tudok, foglalkozom vele, de nem törekszem arra, hogy 3 évesen 4 nyelvvizsgája legyen, és zongorán, és hegedűn játsszon.

Én csak annyit szeretnék, hogy nagyon boldog legyen az életben!

Ne foglalkozz másokkal, ha kell, mondd azt, amit hallani akarnak, és élvezzétek egymást! Boldog babázást!

2010. jan. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenen feleslegesen rágod magad!Az én lányom sem csodagyerek!7 hósan még nem firgott,nem ült és a fejét se tudta rendesen megtartani!De én nem erőltettem semmit!8hósan először megfordul,ült egyedül,bár nem egyedül ült fel!10hósan meg begyorsult minden!Elkezdett kúszni,mászni,majd 11hósan felált!Most ott tart hogy 13,5 hós és egyedül megy,egyedül feláll!Beszélni még nemnagyon,max.pappa,mamma,mámmám,tete,vauvau,anny(anya),mást nagyon nem hallok tőle!Bár a kanalat ő egyből elfogadta(4hósan kezdtük) és jó evő,de nem csodagyerek!Hidd el aki csakjókat ír a babájáról azoknál is biztos vannak gondok,csak nem írják le!Ne legyél türelmetlen a babáddal!Mindennek eljön az ideje!Nekem mmindig azt mondogatják hogy az ő gyerekeinekmár ennyi és ennyi foga volt ennyi idősen!Mert a nekünk még csak fél van:)

De mit tegyek,nyomkodjam ki neki?:)Sza...ok rá,magyarul megmondva!Élvezd amig ilyen pici és játsz vele,foglalkozz vele,ő tőled tanulhat a legtöbbet!!:)


13,5hós tündérke anyukája!!

2010. jan. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

nyugi, nekem sincs szuper gyerekem, mégis Ő a legfontosabb a számomra, neki pedig én vagyok a legfontosabb. Mi más számíthat még?:)

gondolj arra, hogy nagyon sok anyának ez az egyetlen sikere az életében, mármint hogy gyereket szült. Ezzel nem kívánok leszólni senkit sem, de aki csakis a gyereke mozdulataiban látja a szuperlativuszokat és ezt állandóan hangoztatja is, annak valószínűleg van némi űr az életében.

2010. jan. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

első gyerek ugye?

Nagyon megértelek,de nézz rá,és mond azt,hogy ezzel a babával valami nem stimmel.ugye nem tudod mondani?ugye igy is nagyon boldognak és kiegyensúlyozottnak látod?hát persze,mert valószínűleg az is.Más gyereke az a más gyereke.én tudom,hogy bizony a dolgok egy idő elteltével szépülnek.akinenk folyamatosan sírt a babája,annak egy idő után,már nem is volt annyira sírós.lehet 5 hónaposan fordult meg,de késöbb 3 lesz belőle.tudom,hogy rosszul esik,mert ezek a mondatok mind azt sugalják,hogy valami nem stimmel vele,vagy te nem teszel meg mindent érte.de ismered a mondást,amit el megy a vámon,visszajön a réven.lehet másban sokkal ügyesebb lesz és ha nem hát akkor is nagyon boldog lesz,és kit érdekel amikor oviba viszed,hogy hány hónaposan fordult meg.

2010. jan. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hát én is csak azt tudom mondani hogy ne foglalkozz vele ilyenekkel. Te is tudod hogy minden baba más, attól még a tiéd is ugyanolyan okos és ügyes. Az én lányom 9 és fél hónapos és nem tud magától felülni. Na bumm...helyette olyan rossz már most mint a kisördög és hisztis de nagyon. Na ennyire szupergyerek ő is.
2010. jan. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Ne törődj másokkal! Minden gyerek más és hiába erőlteted a dolgokat, ha ő még nem akarja. Aztán meg majd behozza, és ő lesz a legokosabb, legügyesebb, hidd el.

Eleinte én is azt hittem, hogy le van maradva a fiam, mindenki másé már tapsikolt, pápá-zott, stb, nálunk meg semmi..Hiába tanítgattam rá vagy ezerszer, nem is foglalkozott velem. Aztán egyszer csak azt vettem észre, hogy egyik napról a másikra megtanulja a dolgokat, teljesen egyedül.

Most 20 hónapos és messze többet/szebben beszél, mint az átlag, ügyes a keze is és megtanult egyedül kanalazni.

A lényeg, hogy ne stresszelj ezen és főleg ne erőltess semmit. Látni fogod rajta, mikor minek jön el az ideje.

2010. jan. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi 5-hósak leszünk jövőhéten,de még az én babám sem akar forogni,se kúszni. Sőt,gyűlöl hason lenni,így a gyakorlás így kilőve:( Bár úgy döntöttem ha kiabál ha nem akkor is hasra teszem picit hátha megszereti,mert így nemfogunk fejlődni!

2010. jan. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

szerintem 5 hónaposan nem sok gyerek ülhet meg kúszhat, esetleg forog. Ez olyan lehet, mint az elemi járás és kúszás születéskor, ami sem nem járás sem nem kúszás, hanem ösztön. Lehet ha hasra fordítod kemény helyen és megtámasztod a lábát, elkezd kúszni, de mi értelme lenne? Hagyd,majd fejlődik ő a saját ütemében.

Az hogy nem megy a hozzátáplálás szintén nem csoda,ritka az a gyerek aki egyből eszik, mennyiségeket. Nekem egy éves koráig szinte azt mondhatnám, csak kostolt. Egy üveg bébiételt evett három napig.

2010. jan. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
A fiam két éves. Mikor 1 éves volt, még készségfelmérésre is elvittem... :-) az egész család rajtam röhögött, mert neki a finommozgások voltak "megkésve". Na mindegy, megnyugodtam és nem görcsölök rajta. Most is pár hónappal később csinál sok mindent, mint ahogy a nagykönyv írja, de mi van akkor???? Semmi. Imádom. :-))) Nyugi. Tényleg kerüld ki az ilyeneket. Van egy ismerősöm, akinek szintén kicsi gyereke van. Próbál velünk barátkozni, de CSAK azt hallom tőle, hogy "náluk minden rendben, az ő gyereke soha nem rossz, játszik, beszélget, mikor mit kell, átaludja az ájszakát, apával is minden rendben, sose vitatkoznak, sose fáradtak MINDEN RENDBEN. Hát én is a falra másztam tőle, mert bizony az én gyerekem két évesen még mindig nem aludja át az éjszakát, bizony hullák vagyunk apával estére és bizony szoktunk vitázni is. De ki nem? Nem keresem ennek a lánynak a társaságát. Jó hosszú lettem, fel a fejjel! üdv
2010. jan. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Én három gyereket szültem, babakorukban teljesen eltérő ütemben fejlődtek. Attól még, hogy valaki korán felül, még simán végigbukdácsolhatja az iskolát, lehet kétbalkezes, stb. Egy csimpánzkölyök hat hónaposan már szinte minden olyat meg tud csinálni, mint egy felnőtt egyed, mégsem tartanám szuperebbnek a gyerekeimnél. Állítólag későn ültem fel, a járással is megvártam a másfél éves kort. Ettől függetlenül gimi végéig versenyszerűen sportoltam, van két diplomám, és a férjemet, barátaimat, kollégáimat marhára nem érdekli, hogy mikor kezdtem bilizni, hány hónaposan jött ki az első fogam, és mikor kezdtem négykézláb menni.
2010. jan. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!