Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisfiam elég sokat bukik,...

A kisfiam elég sokat bukik, mitől lehet ez? Szombaton lesz 6 hetes.

Figyelt kérdés
Szinte egész nap sír, csak akkor nyugszik meg, ha cicin van. De ha szopik, akkor utána van, hogy elég sokat bukik. Ne tegyem ilyen gyakran cicire, mert lehet, hogy túleszi magát? De akkor meg csak sír a kiságyban. Honnan tudom, hogy erről van szó, vagy tényleg éhes, és azért akarja a cicit?
2010. jan. 6. 10:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem büfizik rendesen,attól is bukhat,lehet,hogy túleszi magát.Próbáld meg,hogy következő sírásnál ringatod kicsit,vagy próbálod büfiztetni,simogasd a hátát.Az én lányom nagyon kényes volt a büfiztetésre,de cicin mindig megnyugodott,én is azt hittem hogy éhes.Ha rendesen szopizik 2 és fél-3 órán belül ne egyen.H mindig cicire teszed,úgy jársz mint én,hogy rohamosan termelődött e tejem,és begyulladt a mellem.
2010. jan. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan rakd cicire annyiszor, ahányszor jónak látod. A bukás természetes a piciknél, egyrészt, mert többet esznek, mint amennyire szükségük van, másrészt mert még nem zár rendesen a gyomruk. Mérd a súlyát, és ha gyarapszik, akkor semmi gond, ha nem, akkor beszélj a dokival, és ad rá valamit! Jó babázást!
2010. jan. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

mi pénteken leszünk 5 hetesek és nálunk ugyanez volt a gond 2hete!

Volt nálunk egy szopi szaktanácsadó és nálam pl nagyon erős a tejleadó reflex és nagy mennyiségű tej jut a szájába a szopi elején és iszonyatosakat kell nyelnie,ilyenkor természetesen levegő is megy neki mert meg kell szakítania a vákumot,h ne érezze úgy h megfullad!Így mindig szopi előtt előfejek h jobb legyen neki!

Viszont ajánlották a pozícióváltását is!PL mi úgy kezdjük a szopit h én ülök ő pedig szemben velem a combimon ül és így szopizik!kevesebb levegő jut neki,tehát az a fontos hogy ő függőleges legyen!Szerintem ezt ti is nyugodtan kipróbálhatjátok,veszteni valótok nincs!mikor már nálunk nem megy olyan nagyon a tej akkor kényelmesebb pozíciót keresünk!

És még annyit javasoltak h egy szopi közben is büfizzünk többször!Ez is bevált eleinte mérges volt,de már megszokta!

Remélem vmelyikkel tudtam segíteni!ha talán nem válnak be a WWW.LLL.HU-n megtalálod a szopitanácsadókat,tuti szivesen adnak tanácsot!

Sok sikert!

Mi már csak akkor bukunk ha mellettem az ágyban fekve szopizik,amit mellesleg nagyon szeret!

És ne ijedj meg,ha gyarapszik a súlya mellette akkor nincs komoly gond!(gyerekorvos mondta tegnap)

2010. jan. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia,megint utolsó vagyok!

Lehet csak a közelségedre vágyik!

Nem tudom h állsz a hordozókendővel...Én nagyon ellene voltam,de minket legtöbbször megnyugtat,pedig most van rajtam 3*!de nagyon szereti és ha máshol nem alszikel itt akkor is!Ebben pedig a WWW.MAMAMI.HU-n tudsz segítséget kérni,meg tudod nézni h a lakóhelyedhez közel ki tudna segíteni megmutatni és kendőt ajánlani!

2010. jan. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sok dolgot írsz egyszerre, amiknek nincs feltétlenül közük egymáshoz. Egyrészt a bukás egy darabig természetes, de lehet alkati kérdés is, vagy lehet, hogy túleszi magát. A túlevéstől, vagy túl gyakori evéstől hasfájás is lehet, attól sír, levegőt nyel, még jobban fáj, még jobban bukik stb. Ha két etetés között lerakod a kiságyba úgy, hogy nem alszik, akkor meg egyszerűen csak dédelgetésre vágyik. A babák nincsenek jól el egyedül, játszani kell velük, hordozni őket, énekelgetni nekik.
2010. jan. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos néha le kell raknom, mert egyedül vagyok itthon, nincs segítségem. Például ma még reggelizni sem volt időm, mert állandóan cicin akar lenni. Ha csak a kezemben van, ugyanúgy sír, az nem elég neki. De ezt csak két napja csinálja, előtte evett, aztán aludt, nem volt semmi gond vele.
2010. jan. 6. 11:20
 7/7 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló vagyok. Ezen mi is átmentünk, elkezd éber lenni a baba, egyre többet lesz fent napközben. Vegyél egy pihenőszéket, akkor ott lehet veled, amikor reggelizel. Persze azt sem bírja minden baba. Nehéz ügy. Majd csak meglesztek valahogy.
2010. jan. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!