Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt kismamik segitenéte...

Tapasztalt kismamik segitenétek? Kisfiam szombaton lesz 7 hónapos. Nagyon nehezen kakil, teljesen belevörösödik szegény.

Figyelt kérdés

Bár igy is mindennap van eredmény , egy kisebb adag :-)

(kb a gyurma álagához tudnám hasonlitani :-)

5 hónapos korában kezdtuk a hozzátáplálást.

Gyümit (már az almát kiiktattam mert hallottam hogy fog ) barack , mangó . Körtét is ritkán.

Főzeléket én szoktam főzni neki. Álltalában felváltva van benne krimpli , brokkoli , cékla , sütőtök csirkemell . Répát is ritkitom.

Mit tehetnék hogy könnyebben kakiljon.

Szoizik is még , folyadékot teát probálgatom nem sok sikerrel .

Valoban igaz hogy a gyümiket is meg kell kicsit rárolni ?

Ti hogyan készititek a főzeléket ?

Mit adhatnék még neki ?

A védőnőm javaslatára a multhéten megkináltam egy pici turoval , ezzel hogyan tovább ?

Védőnőm azt mondta hogy a natur joghurtot is kináltassam meg vele .

Teljesen kétségbe vagyok esve , hogy jol csinálom ? Ugy érzem egész nap etetek :-)

Egyébként jó baba , átalussza az éjszakát . Kb másfél hete nappal nem akar aludni :-)

Köszönöm a segitségeteket.

Szép napot.


2010. ápr. 19. 08:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nálunk is volt ilyen probléma.Én adtam neki szilvát az segített neki.Répát almát és a banánt ritkázom neki ez mind megfogja a pociját és a gyümiket egy kicsit megpárolom és utána turmixolom össze.Állítolag jó a kamillatea egy kis cukorral éhgyomorra én próbáltam de nem szereti a kamillateát.Egy probát megér...
2010. ápr. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

szia!nálunk is probléma volt sokáig a kakilás,de nekem a hozzátáplálásnál helyrejött..persze nem egyből..az almát szerintem ne hagyd abba, nekünk asütőtök pl.szépen higította a székletét..én miután a krumpliz összekeverem a zöldséggel( turmix tezsek bele 1 kiskanál olajat9 ez segít..tehetsz bele olíva olajat állítólag az is használ..vagy lenmagolajat...ezek mind segítik a székletpuhítást.Én nem szoktam párolni a gyümölcsöket,ne aggódj szerintem mindent jól csinálsz...én is most kezdem majd a tejterméket akkor mér a főzeléket habarással fogom készíteni...én is még reggel este szoptatok,de napközben elég sokat iszik vizet ezt próbald meg te is szerintem ha a teat nem foadja el...

hasznos lehet homeopátiás bogyó is ha nehezen kakil továbbra is a baba...

2010. ápr. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!