Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos babám miért "küzd"...

3 hónapos babám miért "küzd" az éjszakai alvás ellen?

Figyelt kérdés

Nappal olyan jól alszik,mosolygós baba,viszont eljön az este és mint akit nyúznak olyan nyűgös,nem akar aludni,szó szerint küzd az alvás ellen.Látom,hogy fáradt mert gyűri az arcát és néha meg-meg szundít de mindig felriad és utána sír.Így minden éjszaka min.fél 2-ig fent vagyunk.Próbáltuk,hogy legyen világosság a szobába hátha az a baj,nem jött be.Tele a pocak,volt büfi,tiszta a pelus,nincs melege vagy nem fázik(a nyakánál szoktam megnézni),nem jó ha felveszem,nem jó ha leteszem.Mit tegyek? Más babája is szokott ilyet csinálni?

Köszi a válaszokat


2010. jan. 6. 08:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Biztos,hogy álmos?Csak azért kérdezem,mert volt idő,mikor én korábban tettem le aludni,és bizony kiabált rendesen,pedig én is úgy láttam,hogy álmos.Szó szerint álomba sírta magát,mikor pedig elaludt,ő is felriadt.Nekem mondjuk ő kislámpánál alszik.Próbáld meg egy kicsit később lerakni.Általában ha hamar próbálunk"megszabadulni" tőlük,annak asztán mi isszuk meg a levét.
2010. jan. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kérdésem lenne:

Csak most 3 hósan kezdte hogy nem alszik vagy eddig se nagyon akart?

Mert ha eddig se nagyon akart akkor lehet fel van cserélve nála az éjszaka a napallal, vagy csak nem szokott hozzá hogy olyankor aludni kell:-)) kicsit rázós de 1-1,5 hét alatt rá lehet szoktatni: Este legyen meg a szigorú napirend: fürdés, evés, alvás! Fürdés után ha akarod egy kis maszi vagy öltöztetés közben egy kis simi de mi semmit nem szoktunk már ilyenkor, játszani semmiképp:-).Felöltöztetjük a pizsibe és megetetjük, lehetőleg már elsötétített csöndes szobába. Utána berakjuk az ágyba mi adunk neki cumit(de lehet ti nem cumiztok) Odaadunk neki egy kis plüss nyálkendőt(direkt szoktattuk hozzá alváshoz) és kimegyünk a szobából!!! Az első napokba még próbálkozott hogy ő most még nem aludna:-)) 5-10 percenként bementem(csak ha sírt) adtam neki cumit kimentem. Pár nap múlva már csak 10-15 percenként mentem be(ha kellett mert sírt) és megsimogadtam, adtam neki cumit? de SOHA semmiképp nem vettem már ki a kiságyból és nem szóltam hozzá!! Nekem mind két gyerekem 1-2 hét alatt úgy megszokta hogy alvás van este hogy volt úgy hogy lefekvés előtt ébresztettem fel egy 3 órás alvásból hogy mostmár fürcsi evés alvás és hang nélkül etetés után ha beraktam az ágyba aludt:-)) Az a lényeg hogy mindíg ugyanakkor legyen lefektetve mindegy hogy előtte mennyit aludt! Nálunk ez mindíg 9-kor van!

Ha eddig aludt és csak most kezdte akkor valami kizökkentette a napirendből várj pár napot lehet visszazökken, de ha nem akkor is megcsinálhatod amit fent írtam!

Nekünk ez nagyon bevált remélem segítettem egy kicsit:-)

Üdv:

Kétgyerekesanyuka...

2010. jan. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia,mintha magamat olvasnám,csak az én fiam 4 hos.Azt hittem ezzel a gonddal egyedul vagyok,mert gyakrabban olvasom itt,hogy estétol reggelig alszik a gyerek.Nekem 2 van,de egyiknél sem tapasztaltam még azt,hogy este leteszem és alszik.7 korul furdetem,utána szopi,van hogy 10 percre elalszik,de aztán fent van.10-kor ujra szopi én már ugy gondolom ideje volna az alvásnak,de o nem,hiába ringatom,hiába teszem a kiságyba,egyszeruen nem alszik el,és ha sikerul is elaltatnom,amint leteszem fent van,vagy alszik 20 percet és felébred.Ezt napi szinten eljátsza min. éjfélig,vagy 1-ig
2010. jan. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát igen,ezt nem most kezdte.Sejtettem,hogy lehet felcserélte a napszakokat...próbáltuk éppen ezért nappal sokat ébren tartani,de nem jött be.Próbáljuk,hogy este már nem játszunk,a játékokat is leszedem a kiságyról,és nem is beszélek hozzá.Lehet nem álmos.... akkor majd megpróbálom,hogy később teszem le és úgy ahogy írtátok.

Köszönöm:-)

2010. jan. 7. 09:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!