Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tartjátok tisztán a...

Hogyan tartjátok tisztán a lakást, amikor a baba már kúszik, mászik, járni tanul?

Figyelt kérdés

Olyan lakásban ami kicsit nagyobb, nehezebben tisztán tartható. vagy ahol otthon dolgozik pl. apuka, vendégek, ügyfelek jönnek, nagy a mászkálás.

Ilyen esetekben, helyeken miként oldjátok meg a baba környezetének tisztán tartását? Vagy mindig csak egy adott területen mozoghat? Mi 4 szobásban élünk, sok a vendég, barátok, párom munkája miatt is nagy az átjárás. Nem tudom hogy fogom tudni tisztán , rendben tartani, hogy a gyereknek megfeleljen.

Minden nap többször porszívózzak, mossak fel? Hipóval vagy simán?

Köszönöm a segítséget!


2010. jan. 5. 16:56
 1/9 anonim ***** válasza:
én úgy csinálom ahogy a kórházban láttam.Egy héten egyszer porszívózok,de mindennap felmosok egy kicsit Domestosos vízzel.Nagyon keveset rakok bele.Ha van egy kis por,azt is összehúzza.
2010. jan. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mindennap porszivozok,es felmosok hypos vizzel.

Nem tart sokaig 10 perc alatt megvan mindkettö müvelet.

Rendbe lehet tartani,csak akarni kell.

2010. jan. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

hippos vizzel en nem mosok fel.. a kislanyom szereti nyalogatni a foldet..

csak ecettel! porszivo + felmosas, de mi is nagyobb hazban elunk,hat joforman naponta 3-4x vegig zongorazhatnam ezt.. de 1x muszaj mindennap.

2010. jan. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hypo és Domesztos kicsit sok, elég a mosogatószer, vagy az ecet.

5kg koszt igen is egyen meg az a gyerek, agyonfertőtleníteni sem szabad.

Nálunk két naponta van porszívózás, felmosás.

Mivel a családban elég sok a bunkó látogató van, hogy naponta 6*felmoshatnék, ágyat húzhatnék, cipővel a szobába, vagy a mi kerti papucsunkkal be a szobába.

Sajna nálunk a konyha a csatatér, és a nehezen tisztítható patyolatra, mert nincs szélfogó, hülyén van kialakítva a bejárat, és minden szemét huss már bent is van.

Elég két naponta egy istenes porszí és felmosás, pléne ha szobapapucsban vagy a lakásban és nem kerti-utcai lábbelivel. A közlekedők szintén.

2010. jan. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én nem viszem túlzásba a takarítást. Nem élünk koszban, de nem sikerül olyan gyakran takarítani ahogy szeretnék. Többször felsöprök az előszobában egy nap. Még nem volt beteg a gyerekem.
2010. jan. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mint máskor, naponta felsöprök ,feltörlök a konyhában, a többbi helységben hetente

Amógy 10 hós lányom mostanában a konyhapadlót nyalogatja:-))

2010. jan. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
:) még nem tudom, hogy fogom tudni megoldani... a hideg ráz a gondolattól hogy a földet nyalogatja majd meg hasonlók... :) Nézzétek el nekem, még kezdő mami vagyok :) Majd belejövök :)
2010. jan. 6. 10:20
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy héten egyszer vagy kétszer porszívózunk. Felmosni este szoktam, miután elaludt a fiam, mert már folyton láb alatt van, vagy addig, amíg reggelizik az etetőszékében. Én vegyszermentes tisztítószert használok, mert ő is imád mindent nyalogatni, különösen a küszöböket. Latyakos időben gyorsan feltörlöm magunk után a vizet.
2010. jan. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mikor kúszott-mászott a fiam, akkor szoktam rá, hogy forró vízzel mosok föl, mármint forró-forróval, amit a nagy levesfőző lábosban forralok fel. Nagyon kevés tisztítószer vagy ecet vagy akármi kell hozzá, és elég egyszer áttörölni a padlót.

Este a gyerekfürdető-vizet kimertem a lábosba, másnap, mielőtt elkezdtem söprögetni, alágyújtottam, mire kész lettem felforrt, aztán hajrá. Azóta is erre a módszerre esküszöm, pedig már nagyobb a gyerek. Ja, és levesfőzésre már egy másik lábost használok...

2010. jan. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!