Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nagyon hideg van (minuszok)...

Ha nagyon hideg van (minuszok) akkor akár hetekig nem megyünk ki a babámmal, de szellőztetem a lakást, akkor ez egyesek szerint miért olyan nagy baj?

Figyelt kérdés

Én sem szivesen megyek ki ha igazán hideg van,nem jó érzés még levegőt venni sem. Olyankor bent játszunk.


A védőnő is azt javasolta,hoyg -5 fokban vagy ha ennél is hidegebb van ne nagyon menjnk sétálni. 7 hós a babám.


Mégis vannak,akik megszólnak emiatt.


2010. jan. 5. 12:27
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Utolso hozzaszolonak igazat adok. 4.emeleten lakunk. Mig kisebb volt, es maradt a jarokaban akor igy nezett ki, ha setalni indultunk: gyerek be a jarokaba, babakocsi le a 4.-rol, fel a 4.-re a gyerekert (nincs lift), gyereket feloltoztetni, levinni, aztan fel a gyereket, levetkoztetni, jarokaba tenni, le a babakocsiert 4 emeletet, aztan fel a majdnem 20 kilos babakocsival a 4.-re. Aztan mikor mar nagyobb volt es nem maradt a jarokaban, akor hagytuk a babakocsit es olben vittem le, igy nem szakadtam meg en sem. Sajnos emiatt is kevesebbet ittem le a fiam setalni, heti 3x kb. Most mikor olyan hidegek voltak, akor meg is fazott, antibiotikumot kapott. Ahhoz kepest, hogy anyatejes volt, kb 4x kapott mar 15 es fel ho alatt antibiotikumo. Szerintem ennek pont az az oka, hogy kevesebbet jartunk levegozni. Mostanaban probalom ugy alakitani a napi programunkat hogy le tudjunk menni tobbet.

Jo egeszseget kivanok.

2010. jan. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim válasza:
100%
az én babócám 18hós,tavaly fél évesen a minusz 6ba 2órát aludt kint babakocsiba.most is kivisze minden nap,kell a levegő,hogy erősödjön az immunrendszere,de nehéz leet a negyedikrőr cipelni a babakocsitugyhogy nem itéllek el,viszont az öltözés nálunk is legalább 10 perc,de mégi mindig kiviszem sétáni legalább 20 percre.
2010. jan. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Én ma is voltam kint egy órát, 10 hónapos és minusz van.

Kell a gyereknek a friss levegő.

Elég hülye a védőnőd szerintem.

2010. jan. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

előző

A lányom most kint alszik a babkocsiban jó betakarva, séta közben elaludt.

2010. jan. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok a második válaszoló.

Pontosítok. Szerintem teljesen rendben van, hogy ha -5-10 fok van, esetleg fúj a szél, és te úgy ítéled meg, hogy jobb a gyerkőcnek, ha bent marad.

Amit problémásnak találtam és valószínű a többi "séta-párti" anyuka is, az az "akár hetekig" kifejezés volt de nem hiszem, hogy tényleg hetekig ne vinnéd ki.

7 hónaposan azért már nem újszülött, ha felöltözteted, nem fázik meg és szerintem ebben a korban már azért elnézelődik, igényli ő is a változatos környezetet.

Egyébként tudom én is, hogy macera, 3. emelet panelból járok le, most 1,5 éves a nagyfiam és 37 hetes kismama vagyok. Nem két perc, mire összeszedjük magunkat, ennek ellenére, ha nincs jeges szél vagy eső, azért kimegyünk.

2010. jan. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
68%
Három esetben nem szabad levinni a babát. Ha -5 fok, vagy hidegebb van, ha erős szél fúj (lefújja a kalapot), vagy ha köd van. Minden más időben lehet. Nekünk is gond a babakocsi, a feleségem nem bírja el egyedül, babával együtt, veszélyes is a lépcsőn botorkálni vele. Így csak akkor sétálnak, ha otthon vagyok, vagy ha kéznél van a nagymama-nagypapa.
2010. jan. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
ködtől mi baja lesz?
2010. jan. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Ködben magas a levegő páratartalma, ami a bacilusoknak kedvez.
2010. jan. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
47%
Bocsi, hogy eltérünk a témától, de a ködös dolgot én sem értem. Milyen bacilusok? Hol? Mi mondjuk vidéken lakunk, és ha kimegyünk napközben sétálni, van, hogy egy lélekkel sem találkozunk. Akkor honnan szedhetjük össze a bacikat?
2010. jan. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
47%

Túl van parázva ez az egész dolog, mi már kirándultunk, úgy hogy a hegy tetjén sütött nap, lejebb meg köd volt, amúgy meg tél. A kocsi 9 hónapos volt, kenguruban vitte párom.

Senkinek nem lett semmi baja.

2010. jan. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!