Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nagyon hideg van (minuszok)...

Ha nagyon hideg van (minuszok) akkor akár hetekig nem megyünk ki a babámmal, de szellőztetem a lakást, akkor ez egyesek szerint miért olyan nagy baj?

Figyelt kérdés

Én sem szivesen megyek ki ha igazán hideg van,nem jó érzés még levegőt venni sem. Olyankor bent játszunk.


A védőnő is azt javasolta,hoyg -5 fokban vagy ha ennél is hidegebb van ne nagyon menjnk sétálni. 7 hós a babám.


Mégis vannak,akik megszólnak emiatt.


2010. jan. 5. 12:27
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
45%
A szellőztetés nem ugyanaz, mint a friss levegőn sétálni. Én nem szóllak meg miatta, a te dolgod! :) Én csak akkor nem mentem ki a gyerkőccel, mikor nagy szél volt, mert akkor bárhogy öltöztettem, mégiscsak az arcába fújt. Viszont ha nem fújt a szél, akkor jól bebugyoláltam és mentünk. Persze nálunk más a helyzet, kutyánk is van, őt meg muszáj volt vinni. Néhány nap volt csak, mikor nem mentünk. Már 16 hós a babám, karácsony körül kb. 2 hétig alig voltunk kint, mert én is vacogtam 10 perc séta után és sajna meglátszott a gyereken, hogy hiányzik neki, mert nem tudtuk este elaltani. Mióta megint kimegyünk, az esti elalvással sincs gond.
2010. jan. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
45%

Hát nekem már 1,5 éves a fiam, de ha két napig nem tudunk kimenni, akkor már irtó nyűgös, neki hiányzik a tér és a változatosság.

Szerintem sem ér fel egy szellőztetés egy félórás-órás kinti sétával.

Azt nem mondom, hogy mindenáron mindennap ki kell vinni, (a -10 fokban mi is csak 10 percig bírjuk) de szerintem ha hideg is van, jól felöltözve azért neki is jó kintlenni.

2010. jan. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
40%

Az egy jó nagy hülye aki megszól emiatt!!! Még ha nagyobb lenne a babád (pl.már fut szalad stb.) akkor még érteném (de akkor se minuszokban!!!) mert ugye ha tud mozogni szaladgálni, elvileg nem fázik meg, na de egy csecsemő?? az moccani se nagyon tud a nagy beöltöztetésben.

Nekem 2 hónapos a lányom és 2 éves múlt a fiam, de mikor minuszok röpködnek odakint (én már minusz 5ben se vittem ki) akkor nem viszem ki a kicsit! Vagy nem megyünk ki, vagy csak a naggyal kimegy az apja ha itthon van vagy én kimegyek vele a ház köré egy kicsit és kész.

Ne foglalkozz a hülyékkel!!!!:)

2010. jan. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

na az első 2 válaszoló is lényegében azt írja hogy a minuszokban nem mennek azért ki főleg nem félórára-órákra mint egyébként.

Mert azért Magyarországon mostanában ritka az hogy napokig minusz 5 alatt legyen a nappali hőmérséklet, szóval nem hetekre gondol a kérdező sem szerintem...( az előző voltam)

2010. jan. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Azért az szerencse, hogy nincsenek hetekig mínuszok:-)
2010. jan. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

Én is csak akkor nem vittem ki mikor az a nagy szél fújt. Ha nagyon hideg van én akkor is kiviszem ha csak 10 percre is. Ma is max 15 percre megyünk ki.

Ha azonban egy két napig nem viszed ki, akkor sem lesz semmi baja. Te érzed, meg tudod, hogy jobb nektek. Nem minden kicsi egyforma, az enyém nagyon igényli a kint létet.

2010. jan. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Azért azt el kell mondanom még,hogy ez a 10 percre kiviszem dolog nálunk elég nehézkes,mert emeleten lakunk lakásban, és kb fél óra macera az előkészület és az utómunka, a 10 perc levegőzésért. Így amikor olyan hideg van,hogy tényleg nem tudnánk többet kint lenni,akkor el sem indulunk,mert az öltöztetés babakocsi hurcolgatós mizéria nagyon megviseli őt is meg engem is.
2010. jan. 5. 12:57
 8/27 A kérdező kommentje:
Egyébként amitől igazán tartok az az,hogy hiába van úgy felöltöztetve,hoyg 100% nem fázik, a jéghideg levegőt azért csak beszívja a kis tüdejébe...
2010. jan. 5. 12:59
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Engem nyugodtan megszólhatnak, de én sem viszem ki ilyen hidegben. Szintén 2. emeleten lakunk, lift nincs, a lépcső szűk. A séta nálunk a következőképpen néz ki:

Babakocsi le, gyereke felöltöztet, gyerek le, visszafelé: gyerek fel, levetkőztet, babakocsi fel, törölgetés (addig gyerek ordít) :)

Szóval nem egy leányálom, ráadásul én közben 2-szer legalább leizzadok, úgyhogy nem csak attól félek, hogy a gyerek fázik meg, hanem attól, hogy én is.

Nekem van egy kengurum, de a kisasszony overallban utálja. Volt már, hogy csak kézben vittem le és megálltunk az ajtóban 10 percre.

Egyébként ne foglalkozz azzal, aki megszól. A Te gyereked és biztos vagyok benne, hogy semmi kár nem fogja érni, ha nincs mindenáron kivíve minden nap!

2010. jan. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
74%

Vannak ismerőseim, akik alig vitték ki a gyerekeiket a levegőre. Nagyon betegesek. Mi a fiammal majdnem mindíg kimentünk, csak a -10-ben maradtunk bennt, az is csak két napig tartott. Ha fúj a szél, akkor csak a kertbe megyünk, ott egy kicsit szélárnyékos. A -5, -6 nem tarthat vissza minket egy 20, 30 perces sétától. Ha viszont valaki nincs hozzászokva a levegőhöz, nincs hozzáedződve a tüdeje, szervezete, az ne a mínuszokba kezdje a sétálást. Azért, mert hét hónapos a baba és nem futkározik, attól még ki lehet vinni. Szerintem van a lakásban pokróc, amivel be lehet takargatni. Bevallom, nekem sincs mindíg kedvem kimenni, pláne az öltözködés!!!! Arról nem is beszélve egy hét hónapos babát kissé könnyebb felöltöztetni, mint egy 16 hónaposat. Viszont a 16 hónap alatt csak kétszer voltunk betegek, abból az egyik egy kis orrfolyás. Személy szerint én hiszem, hogy az immunrendszert erősíti, ha az ember a levegőn van.

Pláne a baba közérzete, étvágya is teljesen más egy jó kis séta után. A hét hónapos is évezi, világot lát, más hangokat hall, illatokat (szagokat) érez, ingereket kap.

És tényleg jobban alszik.

Én a séta pártiak közé tartozom, de nem szólom meg azokat, akik inkább a lakásban maradnak. Megértem őket is, a fenntiekben csak a séta jótékony hatását szerettem volna hangsúlyozni.

2010. jan. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!