Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » El van maradva 5 hónapos lányom?

El van maradva 5 hónapos lányom?

Figyelt kérdés
A napokban töltötte az 5 hónapot.Még nem fordult meg egyszer sem (a védőnő szerint lusta,de azért megnézi jövőhéten gyógytornász).Imád hason lenni,fekvőtámaszozik:)Sokszor kell ölben cipleni,mert szereti az új dolgokat,mindent megfogdos.Egyébként vigyorog egész nap,jókedvű,bár kb 10 perc alatt mindent megun.Két hete kezdtük kóstolni az új ízeket,de nem nagyon vevő arra sem (csak anyatejes).Tudom,hogy ezzel még ráér,de épp most láttam egy ismerős babáját képeken,aki fiatalabb mint mi,és csokit eszik meg túrórudit.Ő már fogdossa a lábfejét,az enyém el sem éri,csal a térdét találja meg fürdés után.Nem kövér pedig,annak ellenére,hogy 8,4 kiló.Eddig nem pánikoltam,de ahogy megláttam,hogy ez a gyerek miket csinál,úgy érzem,mintha rettentően le lennénk maradva.Persze tudom,ne hasonlítgassam,meg nem egyformán fejlődnek,de ennyire?
2010. jan. 5. 07:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor abban jobb a másik baba, hogy csokit eszik??? 5 hónaposan???

Nem értelek...

Nincs elmaradva, egy 5 hónapos babának még nem kell tudnia semmit, ha netán forog, ilyesmi, akkor hurrá, de ha nem, úgy is jó!

A hozzátáplálással is ráérsz még, ha ő nem akarja, akkor hagyjad egyenlőre.


Nem tudom, mennyivel született, de azért az a 8,4 kg nem kevés...

2010. jan. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nekem is leesett az állam a csokitól.A hozzátplálás sem annyira aggaszt,csak a mozgás.El sem tudom képzelni,hogy valaha megfogja a lábfejét:),annyira nem hajlik fel a lába.3630-cal született.
2010. jan. 5. 07:29
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy leírtad tényleg nem szabad a babákat hasonlítgatni. Én sem tudtam soha elképzelni a kisfiamról, hogy valaha megfogja a lábfejét, míg más babák már be is kapták a sajátjukat. Az én fiam 3 hónapos kora körül átfordult, de utána 3 hónapig semmit nem csinált. De még az oldalára sem akart fordulni. Tényleg nem tudtam elképzelni, hogy valaha beindul. Ma már 7 hónapos, egy ideje fogdossa a lábfejét, főleg pelenkázáskor segít és felhúzza. :) Forog, négykézlábra próbálja küzdeni magát.


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy türelem. Egyszer csak be fog indulni... lehet, csak nincs kedve hozzá, ne aggódj.

Hozzátáplálás: ha nem fogékony rá, ne erőltesd, ráér. Csoki evő baba: fúúúú, no comment.

2010. jan. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne butáskodj! :) Sosem sosem szabad összehasonlítani a babákat! pl. az én fiam 5 hósan, kb ekkora lehetett mint a lányod. Nem, hogy nem fordult meg és nem fogdosta a lábát, de még hason sem maradt meg. nekem is azt mondták, lustább a nagy átlagnál a nagyobb súlya miatt. holnap tölti a 7 hónapot, csak a múlt héten fordult meg először!! azóta is csupán 1x, tegnap! Amúgy vidám, jól fejlett baba. :) Én is izgultam, de csak 6 hónapos kra után. :)

Szóval ne izgizz, nincs elmaradva :)

2010. jan. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi csajok!:)Csak a csapból is az folyik,hogy egy féléves gyerek már ül,aztán meg már szalad is.Az enyém meg csak meg sem fordult.Eddig azt hittem,jól csinálom,csak az ilyenek elbizonytalanítanak.Tele vagyunk szupergyerekekkel:)
2010. jan. 5. 07:42
 6/12 anonim ***** válasza:

szia!


Az én fiam is csak 6 hónaposan kezdett forogni! Igaz neki is nagy volt a súlya, közel 9 kg.

Én is kétségbe voltam esve, hogy nem eszik mást csak szopizni hajlandó. Már elmúl 8 hónapos, mire pár kanállal megevett mást is.

Aztán 7 hónaposan elindult a mozgásfejlődése, s lehagyott mindenkit! 7 hónaposan felült önállóan, két nap múlva el kezdett mászni, majd 1 hét múlva (még nem volt 8 hónapos), felállt.

Most 11 hónapos, kapaszkodás nélkül feláll már több, mint 1 hónapja, önállóan megy már az egész lakásban.

Azóta nem nőtt rtohamosan a súlya, 9, 8kg körül van. S megtanult enni is, rendesen megeszi a darabos ételt is, s mellette persze még jó sokat szopizik is!

Tehát a mozgásfejlődés pillanat alatt beindul, úgyhogy ne izgulj!

2010. jan. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ahogy egy ismerősöm mondta, nyugi olyan felnőttel még nem találkozott aki ne tudna átfordulni, ülni meg járni :) az én babám is 5 hónapos, és egyáltalán nem érdekli a lába, ő is a térdét fogdossa. Az átfordulást mintha elfelejtette volna mostanában, csak repülőzik meg fekvőtámaszozik, és sír keservesen mert nem történik semmi, olyan mintha arra várna, hogy egyszercsak felszáll :)

A többi miatt se aggódj, én inkább azt a babát sajnálom, akinek 5 hónaposan csokit kell megemésztenie az érzékeny kis emésztőrendszerével, arról nem is beszélve, ha ilyen ízekhez szoktatják mit fog majd szólni a répához meg a spenóthoz....

2010. jan. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
az én lányom 9 hónaposan volt 8,5 kiló, szerintem a 8,4 kiló 5 hónaposan kicsit sok, talán emiatt mozog nehezen.
2010. jan. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia


Na akkor fogjunk kezet!! :)

Nekem holnap lesz 5 hónapos+1 hetes a kislányom.

Ő olyan 7.50 kg körül van,nem kövér./csak husis..:)/

Nálunk is "csak" az oldalaira fordulgat a babánk,de hasra,vagy hátra eszébe sem jut átfordulni...:)

Valamelyik nap néztem egy oldalt,ahol olyan 6 hónapos korra írták az átfordulás átlagát,szóval még beleférünk..:)

Mi 27-én megyünk dokihoz,hogy csak úgy megnézze a babánkat,de kiváncsi leszek,hogy ő mit fog mondani arra,hogy ha addíg nem fog átordulni,mert akkor már ügye majdnem 6 hónapos lesz.. /Majd megírom..!/

Ja..hason még csak most kezdte el szeretni a világot,előtte ahogy odafordítottam,10 másodperc,és már nyafizott is...:( De most már vigyorog,és elvan pár percig is..Még rágcsál is,meg magyaráz közben.. Nagyon édes!!! Amúgy én is várom már,hogy mikor fog átfordulni,de csak eljön az az idő is..! Pelenkázáskor már úgy az oldalára fordul,és hátra néz a feje fölé,hogy csak na..,közben meg azon dolgozik,hogy hogy kéne leverni a popsitörlő dobozát,amit tegnap nagyon ügyesen sikerült is neki,mikor fürdetés előtt egy kicsit meztelenkedhetett,és persze akkor meg huncutkodni kell...! :)

Amúgy nagyon cuki lehet a kislányod,biztos kis pufi az egész csaj..! :) Én nagyon bírom a kis hurkákat a babákon..Szerintem nagyon aranyosak úgy..!!! :) Fürdésnél gondolom neked is szétkell húzni a combocskáin a kis redőket.. :)


A csokievést meg még mi biztos,hogy mellőzzük még vagy 1/2-1 évig..Majd meglátjjuk...


Én 2 napja próbálom adni az almának a levét,meg a püréjét a babámnak,de nagy fintorgás van belőle..De lehet,hogy rosszul csinálom,mert kaja után próbálkoztam idáig vele.Lehet,hogy 2 kaja között kéne megpróbálnom. De amúgy vettem már neki bébiételeket,és lehet,hogy ma azt nyalatom meg vele.


Na a lényeg...: szerintem ne aggódjunk,hogy még nem fordult át,biztos,hogy ha lesz hozzá kedvük,akkor megteszik,de hát én azt olvastam,hogy a nehezebb babák később forognak..


További jó babázást Neked!

Üdv.,egy 5 hónapos gyönyörűség anyuja :)

2010. jan. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen tudom,hogy kicsit sok,de a védőnő szerint a csontjai nehezek,mert amúgy nem kövér.Ja,és 100-120-at eszik 3 óránként.Utolsónak:A pelenkázó lap az egyetlen olyan hely,ahol emeli a a csípőjét,fordítja oldalra és igen,majd kitörik a nyaka,úgy hátrafordítja, és csörgeti a törlőkendő zacskóját,magára rántja a popsikrémet...:)
2010. jan. 5. 09:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!