Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 és fél hós babám hisztizik!...

4 és fél hós babám hisztizik! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Ha lent van a popója kiságyba, szőnyegen, rövid idő után elkezd hisztizni. Könnyek nélkül kiabál, próbál sírni, és egy idő után sikerül magát sírásba hajszolni, akkor meg már tiszta vörös, de ahogy a hóna alá nyúlok, elhallgat. Nagyon rafinált. De nem szeretem, ha sír! Mit csináljak? Most is ezt csinálja, de azt hiszem már megyek is felvenni...
2010. jan. 4. 16:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Szia


Nekem az 5 hós babám csinálja ezt,mint a tied. /Csak az én babám nem tud még forgolódni,meg mászni.. :)/

Nálunk is ugyan az van,hogy ahogy felveszem,már tök szupi minden,és akkor már röhög is,meg minden.. Meg az ágyából is kiabál,ha beteszem,és megunta... Odamegyek,beszélek hozzá,de csak még jobban hergeli magát..na ekkor ugrálok,vagy bohóckodok neki,és elkezd nevetni...majd megint sírni,hogy vegyem ki...


Amúgy én arra gondoltam,hogy lehet,hogy a foga miatt csinálja..(?) Ma iszonyú nyűgős volt...Ja..és ő is eléggé nyugis,mosolygós baba. Pont én is ma nevettem rajta,hogy milyen egy nyafka..,és hogy mi lesz még később... Én sem bírom sokáig hallgatni,ha sír,így nálunk is egyenlőre még ő a főnök...:(


Kitartás nekünk!!! :)

2010. jan. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt, és én is mindenkitől azt hallgattam, hogy ilyen pici gyerek még nem tud hisztizni. Dehogynem. Csak most nyilván még nem nyalókát akar, hanem azt, hogy vedd fel, én ezt is hisztinek hívom. Nálunk egyetlen egy dolog vált be, az hogy hagytuk. Próbálj meg játékokat fölé akasztani, hogy elérje, fordítsd a hasára vagy vissza, ha sír, ne vedd fel rögtön inkább csak beszélj hozzá, adj új játékot. Ha semmi sem segített, mi hagytuk. Volt hogy 20 percig bömbölt, én már alig bírtam, de a férjem megtiltotta, hogy felvegyem, és láss csodát egyszercsak abbahagyta és elkezdett játszani. Jó ha van a háznál egy "szigorúbb" apuka, aki megnyugtat, hogy nem lesz a gyereknek semmi baja ettől :)
2010. jan. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Gondoltam csak erről lehet szó, mást értesz "hiszti" alatt.

Klassz, hogy ilyen fejlett a babád a korához képest, valószínűleg minden a legnagyobb rendben vele!


Vannak babák, akiknek több testközelségre van szükségük, mint másoknak. Ilyen korban az anyával való testi kapcsolat nem fogható semmi máshoz. Ahhoz, hogy egészséges lelkületű emberke legyen belőle, ezt az igényét, amennyire lehet, ki kell elégíteni.

Vannak módszerek, amivel ez megoldható úgy is, hogy végezhess házimunkát: pl hordozókendővel magadra kötöd, közben mosogatsz, takarítasz, teregetsz, vagy amit kell. És nem kell attól félni, hogy akkor nem fog tenni nélküled egy lépést sem, mert ahogy nyílik tovább a kis értelme, pár hónap múlva kis felfedező lesz, (és mivel tudja, hogy Nálad biztonságban van, bármikor odamehet, ha gond van), vadul elindul majd egyedül, hátra se néz. :o)

Ha viszont azt tanulja meg, hogy hiába jelzek (=sírok, mert ő még csak ezt tudja), anya nem jön, akkor ennek következményei lesznek, és lehet, hogy nem most, hanem majd kisgyerek vagy kamasz korban...

És ne aggódj, jön majd még a hiszti is, úgy 2-3 éves kor körül.

Persze mindenki úgy csinálja, ahogy jónak látja, de ahogy fent írtad, az ösztöneid Neked is jók: "megyek is felvenni", csak sokszor mások tanácsára hagyjuk elnyomni ezeket...

2010. jan. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszadó! Köszönöm, egyetértek veled teljes mértékben. Kaptam már férjem családjától, hogy miért nem hagyom sírni, nem árt neki, majd jobban alszik, eszik stb...ez nagy butaság! Szerencsére férjem könnyen lekezeli ezeket a megjegyzéseket annyival, hogy " Nálunk ez nem szokás"! Igen, csodálatosan, gyorsan fejlődik, már most nagyon okos, ügyes, erős a korához képest, na de nem írok litániát, tudom ez nem verseny, mielőtt valakinek szemetszúrna...
2010. jan. 5. 14:10
 15/17 anonim ***** válasza:
Nálunk is ebben az időben ezt csinálta,egy hónap volt mire kinőtte, vedd fel,leszokik róla, csak türelem.
2010. jan. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Erről az oldalról letöltheted a hisztikezelésről szóló könyvet, én ugyan még nem olvastam, de a barátnőm nagyon dícséri. Hátha találsz valami jó ötletet!

[link]

2010. jan. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2010. jan. 6. 18:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!