Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 és fél hós babám hisztizik!...

4 és fél hós babám hisztizik! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Ha lent van a popója kiságyba, szőnyegen, rövid idő után elkezd hisztizni. Könnyek nélkül kiabál, próbál sírni, és egy idő után sikerül magát sírásba hajszolni, akkor meg már tiszta vörös, de ahogy a hóna alá nyúlok, elhallgat. Nagyon rafinált. De nem szeretem, ha sír! Mit csináljak? Most is ezt csinálja, de azt hiszem már megyek is felvenni...
2010. jan. 4. 16:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
48%
Vagy hagyod sírni és akkor leszokik a hisztiről,vagy felveszed és elviseled,hogy mindig az ő akarata érvényesül.
2010. jan. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Itt valami más lehet, fél éves korig a babák nem hisztiznek, ha sírnak, valami bajuk van, bármennyire is úgy tűnik, nem tud még "kijátszani".

Enyém is négy és fél hós, mostanában kezdi bírni, hogy vízszintes felületen "van", előtte vagy kézben, vagy autós gyerekülésben maradt csak meg. Pedig második gyerekem, az első nem "csinált" ilyesmit.

Gondolom igényli a jelenléted, ha más baja nincs. Próbálj meg mellé feküdni a szőnyegre, és fokozatosan "eltávolodni", úgy hogy még lásson, amikor jó kedve van. Más ötletem ennyi infóból nincs...

2010. jan. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
28%
Apám nálam úgy csinálta hogy hagyta had bőgjek. Aztán elkerült otthonról mamámék meg elkényeztettek. Ebből sok hátrányom van és a gyerekednek is lesz. Hidd el hagyni kell magára a sírást majd abbahagyja, egy ember személyisége már 9 hónapos korára kialakul...
2010. jan. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
2. válaszóló: hidd el, hiszti. Nem csak én mondom ezt! Nem akarom fényezni, vagy dicsekedni vele, de jóval fejlettebb társainál. Védőnő csodájára jár. Most kezdett mászni, forogni mindkét irányba már 3 hósan, stb... nem sorolom. Ismerem a gyerekem, hiszti. Csak nem tudom, hogy a helyes kezelni?! Hasonló anyukák válszára vagyok kíváncsi, tapasztalatokra. Vele vagyok szőnyegen, kiságya mellett, nem elég neki, fel kell vegyem...De már több, mint 7 kg és 66cm.
2010. jan. 4. 17:12
 5/17 anonim ***** válasza:
bocsi az offért, de én is várom a tanácsokat, mert nekem a 8 hós kislányom csinálja ugyan ezt és az őrületbe kerget szegény...
2010. jan. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Hiszek neked:-) Az én kisfiam is 4 és fél hós, és dettó ezt csinálja (de csak az utóbbi pár hétben kezdte).

Amint leteszem, rákezd a "sípolásra". Felveszem abbahagyja, sőt nevetgél. Néha azért előfordul, hogy eljátszik egyedül.

2010. jan. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Az én fiam 15-én lesz 3 hónapos, már most próbál forogni, ha megfogja az ujjam húzza magát, hogy átforduljon. 2naposan már emelte a fejét, és így hasonfekvő lett, mert háton utált feküdni, stb. Nálunk is meg volt lepődve a Védőnő, hogy milyen erős és ügyes. Ő nagyon akaratos ám. :o)

Azt mondták nekem is, hogy egyszer eljön az a nap, amikor hagynom kell, hogy sírjon, hogy tudja, nem mindig az történik, amit ő akar.

2010. jan. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de várok még egy tapasztalt anyukára, aki megmondja, mi lenne a helyes.:) Most is odamentem, hiába simizem, egy dolog válik be, ha elkezdek hülyéskedni, egyből átvált a kiabálásból nevetésbe. :) Annyira huncut, hogy el sem hiszem, pedig még olyan kicsi, mi lesz, ha nagyobb lesz? Zsebretesz?:) Most még vicces, de egyre kevésbe lesz az!
2010. jan. 4. 17:46
 9/17 anonim ***** válasza:
És ezt egész nap csinálja vagy bizonyos napszakban (pl.:reggelenként/délutánonként/esténként)?
2010. jan. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Általában akkor, ha a kiságyba megunta, vagy egyáltalán be sem akar menni, (mindegy, ha ott vagyok mellette,) nincs napszakhoz kötve. Kézben nagyon jól elvan, énekel, beszélget velem, rengeteget nevetünk! Vagy ugyan ezt a hordozóban, mert ennem is kell, vagy házimunka, stb...ilyenkor boldogan beszélget velem úgy, hogy a hordozóban van. De onnan is ki kell vennem, ha a "főnök" úgy akarja.:) Amúgy kiegyensúlyozott, nyugodt baba.
2010. jan. 4. 18:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!