Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezdjek neki a hozzátáp...

Hogyan kezdjek neki a hozzátáplálásnak?

Figyelt kérdés
Hogyan reszeljem az almát, meg főzzem e előtte vagy csak nyersen? Répát, krumplit kaphat már? 4 hósak vagyunk, és már szeretném elkezdeni leszoktatni a tápszerről.
2010. jan. 4. 14:59
 1/7 anonim ***** válasza:

almát nyersen,mosva,pucolva,turmixolva.

utána jöhet a répa,késöbb krumpli.

Répát biot,vagy ismeröstöl/veszélyes lehet a nitrát miatt!/

Azt én mindig főzve adtam.

Mi is tápszeresek vagyunk és 4 hósan kezdtük.Elösször a tízórait váltottuk ki.Nekünk kicsit lassan ment.

2010. jan. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elkezdheted, persze.Először mindíg egyféle ízt adj, pl. répa + krumpli. vagy lehet több féle összetevő, csak azt figyeld, hogy pár napig csak azt kapja, hogy lásd, nincs e gond, ne adj isten, mert ha több félét adsz több napon át, nem tudod majd mi okozza a problémát. Olyan időszakot válasz, amikor nincs oltás környéke, nem beteg, stb, és napszakilag is a legaktívabb, de a déleött, vagy ebéd környéke a legjobb. Almát adhatod nyersen, krumplit jól megfőve, és olyasmivel add, ami lazítja a székletét, mert a krumpli fog. Az én lányom 5 hónapos, én még nem adtam házilag készült ételt, elöbb kikisérleteztem szegényemen bébiétellel, mi izlik neki . Nekünk bejött a sütőtök almával, és a vegyesfőzelékek( az pl répa+karfiol +tök+borsó+almapépből áll). Aztán meg majd kialakítjátok a saját napirendeteknek és izlésének megfelelően, az eleje sajnos kicsit kisérletezős.
2010. jan. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
17%

Almát reszeleve,és keverj hozzá kekszet,hogy laktatóbb legyen.A főzelékféléket főzd meg pici sóval,vagy cukorral és liszttel habard be.Turmixold,vagy villával törd össze.

Később tehetsz bele valamilyen nem kövér husit is.

Természetesen fokozatosan egy-egy ételt,és egyszerre csak egyfélét.

Ha már van foga,akkor 6 hó után kaphatja darabosan is az ételt.

2010. jan. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
első vagyok!NEHOGY RAKJ BELE,KEKSZET,CUKROT,LISZTET,AHOGY ÍRTA AZ ELÖTTEM SZÓLÓ!!!!!!!!!!!!!!!
2010. jan. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
Szia!Én készen kapható bébi desszertet adok 2 hete a lányomnak.Ahogy betöltötte a 4 hónapot minden nap egyszer kapja.Először pár kanállal fogadta el,mostmár majdnem megeszik két szopi között egy üveggel.
2010. jan. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Második vagyok, bocsi a harmadiknak előre, de ezeket még én sem adnám kezdéskor, első körben, bár az őszibarack mikor nem izlett a lányomnak én is megcukroztam picit, mintha csak épp sóznék az ujjaim közt, de azért 4 hónaposkát még csikarhat a cukor, a sóhoz gyenge még a kis veséje, a liszt is szerintem erős, elnézést de én így gondolom, persze ettől még mindenki maga teszi amit jónak lát.
2010. jan. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, neki kezdünk az almának :)
2010. jan. 5. 14:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!