Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kezdjek neki a hozzátáplá...

Hogy kezdjek neki a hozzátáplálásnak? Nem nagyon fogadja el a babó.

Figyelt kérdés

5 hónapos múlt a kisfiam, de a gyümölcsleveken kívül mást nem hajlandó elfogadni.

Nem tudom, lehet hogy a kanalas evéssel van baja?

Próbálkoztunk már gyümölcsökkel, barackkal, almával, de kapott már házilag készített répát krumplival, de nem kell neki. 1-1 kanállal tudok csak belegyimátolni, aztán elkezd finnyogni, meg feszelegni, és nem fogadja el, a száját nem hajlandó kinyitni.

Mit tegyek, hogy legalább kóstolgasson?

Pedig etetési időben szoktam neki adni, gondoltam, ha éhes, alán jobban elfogadja.

1,5 havi próbálkozás után azért már többet kellene ennie, nem?


2009. okt. 28. 22:41
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
A répát próbáld meg magában,behabarva adni neki,egy pici sóval,cukorral.Ha ízetlen az étel,azért nem eszi meg a baba.A gyümölcshöz meg keverj kekszet,vagy babapiskótát.Tapasztalatom,hogy így jobban megeszik a gyerekek.
2009. okt. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Tarts egy kis szunetet (1-2 het). Nalunk ez bavallt, utana ugy evett a fiam,mint egy kisangyal, elotte o se akart semmit elfogadni.
2009. okt. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Korainak tartom, hogy 5 hónaposan már elkezdted, bár lehet, hogy tápszeres, nem tudhatom.

Tarts szünetet, én is ezt ajánlom. Nem baj, ha még ilyenkor nem eszik olyan sokat. Semmiképp se erőltesd! Szerintem egyébként ilyen picinek még kekszféléket nem szabad adni.

Liszteset, tejeset, tojásosat nem adunk még.

2009. okt. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem korai még a hozzátáplálás. Ha erőlteted, azzal semmi jót nem teszel. Várj türelemmel, egyszer elfogadja majd az új ízeket! Sót, cukrot, babapiskótát semmi esetre se adjál neki, az még nagyon korai. Az ő szervezete még anyatej emésztésére van felkészülve. Kitartás!
2009. okt. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerre mindig egy fajta kajcsit adjál neki egy-két napig egy-két kanállal, aztán megint vmi mást, általába az almát meg a sütőtököt szokták ajánlani mert az édes. Sót cukrot semmi féleképpen nem szabad mert hozzászokik már ilyen pici korába, és az a bélrendszerének nem tesz jót.
2009. okt. 29. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem kellene. Mi az 5. hónaptól a 8. hónapig csináltuk ezt. Most 1,5 éves és nagyon jó evő baba.
2009. okt. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én babám már a kanál látványától is öklendezett :-) Én azt csináltam, hogy tartottam 2 hét szünetet, ezalatt csak tápszert kapott meg teát, és gyakran odaadtam neki az ő általa kezemből kiválasztott műanyag kanalat játszani! Fontos, hogy csak akkor add oda neki játszani, ha ott vagy mellette! Türelem-türelem...
2009. okt. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Születése óta tápszeres a Törpe, és a védőnőnk ajánlotta, hogy már elkezdhetnénk a hozzátáplálást. Én azt hittem, hogy ennél egyszerűbb lesz. Valahogy mindig csalódásnak, kudarcnak veszem, ha nem megy a dolog.

Tényleg fogunk tartani pár hét szünetet, aztán majd meglátjuk.


De köszi a válaszokat!!!

2009. okt. 29. 17:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!