Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Le van maradva? Vagy csak...

Bucibabuci kérdése:

Le van maradva? Vagy csak lustább?

Figyelt kérdés

kisfiam 7 hós, forog az ágyon, ügyesen ül egyedül, ha fogom rütyőzik ,de lépegetni nem akar. A járókában(bébikompnan) is elfekszik, nem érdekli a lépegetés, amúgy négykézláb sem próbálkozik.

Azért fura, mert lányom 7 hósan felsétált a 200 m-re lakó mamánál járókában, meg sem kottyant neki, állandóan menőkéje volt.Kisfiam lusta lenne?


2010. jan. 4. 11:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ott követed el a hibát, hogy összehasonlítod a gyerekeket. Ezt nem szabad. A leírtak alapján, nem a fiad van megkésve, hanem a lányod fejlődött gyorsabban plusz nem minden gyerek szokja meg a járókát. Miért lenne lusta egyből? Miért kell egyből rosszat gondolni? Minden gyerek más. Ezt kell elfogadni.
2010. jan. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Dehogy lusta, csak nincs két egyforma gyerek, még egy családon belül sem. Őt ez a téma még nem érdekli, biztos van más, ami meg a másikat nem érdekelte. Hagyd fejlődni a saját ütemében, a bébikomp hülyeség.
2010. jan. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Kinek akarsz megfelelni, vagy megfelelteni a kisfiad? Nem szabad erőltetni semmilyen mozgást a babáknál, hagyd, hogy a saját ütemében fejlődjön! Ne hasonlítsd a lányodhoz, ő nagyon korán kezdte. Itt egy link, ahol megnézheted általában hogy fejlődnek a babák: [link] 7 hónaposan még a kúszással, mászással kell foglalkozni, azt is próbaszinten. Teljesen egészséges a fiad. Meg kell nekik szellemileg is, nemcsak testileg arra, hogy új mozgásformát produkáljanak. De ha te erőlteted, felállítgatod, kompba teszed, nem fogja érdekelni a kúszás-mászás és ezzel nemcsak a gerincét, lábait erőlteted meg, de később lehetnek komolyabb következményei. Rakd le a szőnyegre, ahol sok a tér, rakj le játékokat, amiket csak akkor ér el, ha odamegy és egy idő múlva, mikor már ő is úgy érzi, akkor érte fog menni! Az én fiam 7 hónaposan még javában csak kúszott, 9 hónaposan kezdett el mászni, aztán 1 hónap alatt úgy belehúzott, hogy felállt és 11 hónaposan már egyedül elindult a saját lábacskáin. És csak úgy mellesleg, ő nagyon hamar elindult, mert sok baba 1 éves kora körül, vagy jóval utána teszi meg az első lépéseket.


Szóval nyugi és hagyd a babádat, ne stresszeld magad ilyen butaságokon!

2010. jan. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

* javítás

testileg és szellemileg is meg kell érniük arra, hogy...

2010. jan. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Első vagyok: szerintem a többiek nagyon jókat írtak. Az én fiam 1 évesen indult el, az sem számít későnek, sőt! 7 hónaposan az még korai is lenne.. ha egyszerűen nem akarja, nem szabad erőltetni, mert ilyen korban a mozgásfejlődés más területekre is kihat és később visszaüthet az erőltetés. Próbálj meg elvonatkoztatni az adatoktól, minden gyerek más. Semmivel sem jobb neki, ha ő 7 hónaposan már szalad, ez a jövőjét nem fogja befolyásolni, de az erőltetés igen.
2010. jan. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nincs elmaradva! Az én 7 hós fiam pl. csak most egy két napja fordult meg először!!! Én már tényeg aggódtam, bár mondták, hogy az erős teste miatt van, 10 kg a drága :D De az enyém még nem ül, vagy áll meg hasonlók. De nem si erőltetem, nem marad örökre a hátán, előbb vagy utóbb fel fog ülni, majd állni. :)

Ne izgulj :)

2010. jan. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Lemaradva?? Dehogyis!

Az én lányom 8 hósan "még csak" kúszik, lassan mászással próbálkozik és forog természetesen. De egyedül még nem is tud ülni!

A fiad teljesen időben van mindennel, nem kell sürgetni.

2010. jan. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ne értsetek félre, nem erőltetem, csak furcsálom. Egyébként a bébikompban szoktam etetni, még nem hoztuk el anyuméktől az etetőszéket, kevés helyünk van. Nem siettetem, csak az első gyerek hamar csinált mindent (3 hósan forgott az ágyon, sőt 4 hónapos korára már akkora foga volt, hogy mosolygás közben messzire látszott, amúgy nagyon eleven, folyton nyüzsög már 3,5 éves:)

Testvére pedig olyan nyugodt kisfiú létére, és persze még foga sincs, még egy picike sem, és vele könnyebb bánni, sosem sír, még az oltások sem kottyantak meg neki.

Akkor megnyugodtam. A lányom volt gyorsabb.

Köszi a válaszokat

2010. jan. 4. 22:10
 9/14 A kérdező kommentje:

Lassan, de haladunk! kezd kibújni a fogacskája:)

ülő helyzetből négykézlábra fordul és rütyőzik, sőt a bébikomppal is elindult, igaz hátrafelé, de majd menni fog az előre is :)

2010. jan. 15. 09:25
 10/14 A kérdező kommentje:
Lassan 10 hós és képzeljétek már magától megy!!
2010. márc. 23. 15:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!