Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor le vagyunk maradva?

Bogyo110 kérdése:

Most akkor le vagyunk maradva?

Figyelt kérdés
lassan 8 hónapossak lesszünk amit tudunk ha letesszük ülni stabilan ül akkár orákat is játszik igy elgurul már mindenért (de nem kuszik nem mászik)felálni senem még ha lerakom talpra abban a pillanatban felhuzza a lábacskáit!Itt meg azt olvasom hogy ilyen koru babák másznak felülnek felálnak ...Tudom hogy minden baba más de ezek azért nagy különbségek nem?
2011. szept. 26. 09:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ő más ütemben fejlődik, majd ha itt lesz az ideje ő is állni menni fog. Nem baj, hogy még nem tud az ülésen kívül mást.
2011. szept. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Így van, ahogyan az előttem szóló írta.

A lányom 7 hónapos, gurul, forog, néha próbál négykézlábra állni. Ennyi. Nem ül, nem áll, nem kúszik, nem mászik. De a gyógytornász szerint papíron ennyit kell tudnia. Vannak ügyesebb, előbb mozgó babák, és vannak ráérősek.

De lehet, hogy a te babád meg előbb kezd el beszélni mondjuk. Az én lányom már mondja, hogy baba. És tudatos, mert csak gyerekekre mondja. De a mozgás nem érdekli, az neki fárasztó. :D

2011. szept. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Abszolút nincs lemaradva! És az is normális, hogy ebben a korban ilyen nagy különbségek vannak. Az anyukák nagyon szeretnek dicsekedni a gyerkőcükkel, főleg, ha olyat produkálnak, ami a kortársaikra még nem jellemző.

Az én fiam 7 hónapos korára tanult meg mind a két irányba forogni, úgy, hogy előtte utált hason lenni. Aztán úgy beindult a fejlődése, hogy 11 hónaposan önállóan elkezdett járni. Szóval ne aggódj, a lényeg, hogy mindent a saját ütemében csináljon, ne pánikolj és ne erőltess semmit. Ha fejben és fizikailag megérik rá, akkor csinálni fogja! Elég bő "határidők" vannak a különböző mozgásformák elsajátítására. Amúgy is a babák felváltva fejlesztik a tudásukat, van amikor fizikálisan fejlődnek, van amikor szellemileg. Azt akarom ezzel mondani, hogy pl. az egyik baba már sétál, de még nem szólalt meg, a másik meg még csak kúszni tud, de már szövegel. :) Ne aggódj, semmi baj nincs a babáddal!

2011. szept. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt nálunk is.Az én fiam 10 hónaposan kezdett el mászni és 9 hónaposan volt mikor felhúzta magát először állásba.Most 1 éves de annyira be indult a mozgásfejlődése h álmomban sem mertem gondolni:)

Fel a fejjel!

2011. szept. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 8 hónaposan ugyanezeket tudta. Mégis az átlagon bőven belül kúszott, mászott, majd indult el.

Az a baj, hogy sokan szeretnék, ha az ő babájuk különleges lenne, meg persze, hogy mindannyian szeretünk dicsekedni a gyerekkel, pláne, ha már tényleg megy 8-9 hónaposan.

Teljesen minden rendben van a gyerekeddel, az átlagnak megfelelően fejlődik. Hidd el, azért többen vagyunk, akinek átlagos a gyereke, mint akinek nem!

2011. szept. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
na akkor ez igy már sokkal jobb mert ha csak mindig ilyeneket olvasna az ember az nyugtatóban hatna nem csak azt hogy szuper babák vannak köszönöm mindenkinek!
2011. szept. 26. 10:11
 7/17 anonim ***** válasza:
Nagyon szépen fejlődik a babád. Semmiképpen nem szabad erőltetni semmit, hidd el tudja ő mikor minek van itt éppen az ideje. Az én kislányom is ezeket tudta ennyi idősen most leszünk 1 évesek két hét múlva és még egyedül nem megy de feláll kapaszkodás nélkül és tesz pár lépést is. Én egy éves koromra már mentem de nem szent írás hogy ő is elinduljon egyedül addigra. Amíg ő nem érzi hogy itt az ideje addig nem fog úgysem elindulni. További jó babázást.
2011. szept. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Csak nyugalom! Én fiam ugyan tudja a kérdésekben leírtakat, lassan 9 hónapos lesz, de sokat járok a játszótérre és látom, hogy máshogy fejlődnek a babák. Van egy kisfiú, ő 11 hónapos múlt és még csak ül és esetleg kúszik, ha nagyon kell neki valami. Aztán van egy kislány, ő fiatalabb valamivel a kisfiamnál és ennek ellenére sokkal stabilabban áll és sokkal stabilabban áll föl kapaszkodva. Nem egyformák, ne aggódj nincs lekésve semmiről... és amúgy sem ismerünk olyan felnőttet, aki ne tanult volna meg járni. :)
2011. szept. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
az ülést még hamarabb is kezdte, mint "elvárt", a mászás meg még nem "követelmény". semmi gond vele
2011. szept. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Az én példám talán teljesen megnyugtat.10 éves most a kislányom.7hónaposan felállt pár hétre rá elindult.Most alig bírja az iskolát,épp csak közepes.Másik lányom mindent később kezdett,most középiskolás kitűnő tanuló.Szóval nyugodj meg!
2011. szept. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!