Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már megőrülök! Van megoldás?

Már megőrülök! Van megoldás?

Figyelt kérdés
A lányom 19 hónapos. Mindig is "problémás" baba volt. Késői mozgásfejlődése, és lustasága miatt szolgálgattam közel 11 hónapig. Sokat sírt, és nyűgösködött, szinte nem volt el magában egy percig sem. De ahogy elkezdett mászni úgy tűnt rendeződnek a dolgok... Egészen mostanáig... Most szépen megy, szinte már mindent mond. Amivel a sírba tesz, az az, hogy időnként "rájön a 10 perc". Elkezd nyafogni, de semmi baja sincs, mert ha reklám megy a tévében, akkor el is hallgat egyből (ezért gondolom, hogy nincs baja, mert akkor elfelejt mindent és bámulja a tévét). Na, ezt bírom egy ideig, aztán azt veszem észre, hogy elgurul a gyógyszerem, fölemelem a hangom, ettől persze elszabadul a pokol és üvöltés lesz a nyafogásból. Egész nap a párnáját hurcolja és az ujját szopja, és persze a minimaxért nyafog, de ezt csak akkor hagyom nézni, ha valami házimunkát csinálok. Próbálok vele játszani, de sajnos ehhez meg nekem nincs elég fantáziám, és a célom az lenne, hogy találjon ki ő játékokat amihez én csatlakozom. De valahogy az az érzésem, hogy azt várja, hogy helyette játszanak... Egyébként ha elfoglalja magát nagyon aranyos, van, mikor elvan így. Elég sok időm van rá, mert van segítségem, de úgy érzem, hogy hiába van időm mégse tudok vele mit kezdeni. Tudom, hogy türelmesebbnek kell lennem, de megőrjít a nyafogásával! Más szülő is játszik naphosszat jobbnál jobb játékokat a gyerekével? Csak én vagyok ilyen béna????
2010. jan. 4. 10:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

12:42-es vagyok

Ha lehet, hogy a foga a ludas és csak egy hete csinálja, akkor meg a fájdalmát próbáld enyhíteni. Amikor nyűgös és szopizza az ujját, vagy a szájában turkál, kend be az ínyét dentonix-szal, vagy más fogzáskönnyítővel. Ha nem tudod melyik jöhet, kend be mindet. Ha abbahagyja a nyafit, akkor tényleg csak ennyi volt a baj. Ha meg nem, akkor lehet tovább gondolkozni! :) Persze, hogy nyafog, ha fáj valamije!!!

2010. jan. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
63%
Mennyi tökéletes anyuka van itt. Nem hiszem el,hogy néha-néha ők sem borultak ki.
2010. jan. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindig úgy elgondolkozom azon, hogy milyen szuper anyák élnek körülöttem, tiszta szégyen, hogy én nem vagyok az, de nem izgat, szeretem a kicsit, és megadok neki mindent, viszont ő is képes az őrületbe kergetni engem. Ha semmi nem jó, csak nyafogás van mindenhol, nem lehet vele játszani, mert semmit nem fogad el, akkor igen, időnként elfogy a türelem. Irigylem azt az embert, akinek mindig van türelme a gyerekhez, akármit csinál kicsi. Eddig akárhány anyukával beszéltem, mind azt mondta, hogy vannak napok, amikor a hajukat akarják kitépni a gyerektől, de SOHA eszükbe nem jutott, hogy emiatt ne szüljenek. Ezért nem is értem a "miért vállaltál gyereket" kérdést. Kedves kérdező, ne foglalkozz ezekkel a kérdésekkel, aki írta, annak még sosem volt rossz napja, szerencsés ember, csak irigyelni tudom. Bocs az offért, hogy a kérdésre is válaszoljak: A gyurma nagyon jó, illetve a rajz is, ha elvan azzal egy ideig, akkor nyomtathatsz is neki fekete-fehér rajzokat, hogy színezzen, vagy adj neki színezőt. Vidd el a játszótérre, hadd fárassza le magát minél jobban. Vegyél egy nagy dobozt, szórj bele egy csomó játékot, és mondd meg neki, hogy keressem meg az egyiket, és utána azt közösen lerajzoljátok. Ezzel az én keresztfiam másfél órán át elvolt 18 hónapos korában, kb. 5 rajz készült, de nagyon élvezte. Adj neki feladatot, pl. válogassa szét a játékokat színek szerint, először segíts neki, aztán mondd, mutassa meg milyen ügyes, csinálja egyedül. Lehet ezek nem jó ötletek, de anno gyakran voltam bébicsősz, és ezeket találtam ki,egész napra le is tudtam kötni. Ezt fogom majd csinálni az enyémmel is, bár ő még csak fél éves. Jó játékot!
2010. jan. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Lehet, hogy szeparációs szorongása van. Keress rá a neten. Én is ezt tettem mikor az enyém 7 és fél hónapos volt és megtanult egyedül mászni. Egy perc nyugtom nem volt, már teljesen ki voltam bukva.

A szakik azt írják, hogy ilyen előjön olyan 8 hónap körül, és másfél éves kor körül. Azt olvastam, hogy ilyenkor nem tudsz mit tenni csak várni, hogy elmúljon.

Azt is olvastam, hogy ezek a legnehezebb időszakok a babáknak és a mamáknak is. Persze vannak tökéletes anyák akik ezt észre sem veszik állítólag, na mind 1.

Sok türelmet neked!!!

2010. jan. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!