Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már megőrülök! Van megoldás?

Már megőrülök! Van megoldás?

Figyelt kérdés
A lányom 19 hónapos. Mindig is "problémás" baba volt. Késői mozgásfejlődése, és lustasága miatt szolgálgattam közel 11 hónapig. Sokat sírt, és nyűgösködött, szinte nem volt el magában egy percig sem. De ahogy elkezdett mászni úgy tűnt rendeződnek a dolgok... Egészen mostanáig... Most szépen megy, szinte már mindent mond. Amivel a sírba tesz, az az, hogy időnként "rájön a 10 perc". Elkezd nyafogni, de semmi baja sincs, mert ha reklám megy a tévében, akkor el is hallgat egyből (ezért gondolom, hogy nincs baja, mert akkor elfelejt mindent és bámulja a tévét). Na, ezt bírom egy ideig, aztán azt veszem észre, hogy elgurul a gyógyszerem, fölemelem a hangom, ettől persze elszabadul a pokol és üvöltés lesz a nyafogásból. Egész nap a párnáját hurcolja és az ujját szopja, és persze a minimaxért nyafog, de ezt csak akkor hagyom nézni, ha valami házimunkát csinálok. Próbálok vele játszani, de sajnos ehhez meg nekem nincs elég fantáziám, és a célom az lenne, hogy találjon ki ő játékokat amihez én csatlakozom. De valahogy az az érzésem, hogy azt várja, hogy helyette játszanak... Egyébként ha elfoglalja magát nagyon aranyos, van, mikor elvan így. Elég sok időm van rá, mert van segítségem, de úgy érzem, hogy hiába van időm mégse tudok vele mit kezdeni. Tudom, hogy türelmesebbnek kell lennem, de megőrjít a nyafogásával! Más szülő is játszik naphosszat jobbnál jobb játékokat a gyerekével? Csak én vagyok ilyen béna????
2010. jan. 4. 10:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

hát valami nagyon nincs rendben az biztos és főleg veled.

Én összetenném a két kezem ha csak 10 percet nyafogna egész nap, én ha már nagyon nem bírom akkor be a babakocsiba és irány sétálni, ez mindkettőnket megnyugtat, pedig nekem nincs is segítségem nagyon. Szerintem először magaddal kéne mindent elrendezned, tudom néha nehéz bizonyos dolgokat elviselni, de ez az anyák dolga.

2010. jan. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi! Amúgy is feszült típus vagy? Én igen,és nekem az segít,hogy szedem a magneB6 extrát és Sedatif Pc-t. Ezekhez nem lehet hozzászokni,próbáld ki. Ha nyugodtan ülsz le játszani,meg fogsz lepődni milyen fantáziád van.
2010. jan. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló! Hidd el nem 10 percet nyafog egész nap! Ezt el tudnám én is viselni...
2010. jan. 4. 10:56
 4/14 anonim ***** válasza:
49%

Szolgálgattad? Fú, de rossz volt ezt olvasni, hogy mondhatsz ilyet?


Nagyon kis magányosnak tűnik a kislányod ebből a pár sorból ítélve.


Ha mint írod, időd is van rá, akkor erőltesd már meg kicsit magad! Ne az legyen a cél, hogy ELLEGYEN magában, hisz annyira kicsi még!


De számtalan dolgot lehet már vele csinálni, amit te is élvezhetnél, ha akarnál:

- sétálni, szaladgálni a kertben, parkban,

- festeni csomagolópapírra ujjfestékkel (kézzel, ujjal)

- gyurmázni

- babázgatni (babakocsiban tologatni, betakarni, megetetni,

- gyerekkézbe való ritmushangszerekkel (kis fa csörgetők, csörgősdob...) ütemesen "zenélni" miközben mondókáztok, énekeltek

- párnákból, székből, asztalból kuckót vagy akadálypályát építeni.....stb.


[link]


itt is találsz sok jó ötletet. Mondjuk inkább ovisoknak, de nagyon sok mindent lehetne már a te kicsiddel is játszani. Végy erőt magadon, és játssz vele! Tudom, néha nem könnyű, de meghálája, hidd el! És ne szolgaságnak tartsd a gyereknevelést!

2010. jan. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én sem nagyon tudok játszani a gyerekkel, mert nem érdekli semmi csak mászik rám és nyafog hogy vegyem fel. Egyedül vagy másokkal eljátszik, de velem nem. Ha valaki van nálunk egy mukkja nincs de ha ketten vagyunk vagy egyedül játszik vagy csak jön mászik rám.

Én is ki voltam egy időben, de nagyjából sikerült kezelnem a helyzetet. Én is írtam ilyen kérdést, és nagyon lehordtak,hogy másnak 3 van és én nyafogok 1 el. Azoknak köszi még 1szer és gratula a király életükhöz.

Majd rendeződik a problémád idővel, mert hozzászoksz és megtanulod kezelni a dolgokat.

Én azt csináltam, hogy kitűztem egy célt,a tavaszt "Tavasszal már könnyű lesz mert többet lehetünk kint, addig már fog tudni járni, stb..." Ezt mondogatom magamnak és ettől jobb a kedvem. Kitartást.

2010. jan. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Kedves 11:10-es válaszoló! Először is köszönöm a válaszodat! Remélem én is meg tudom majd szokni ezt az időszakot ahogy a nemalvást is sikerült meg egyéb kis apróságokat...
2010. jan. 4. 11:58
 7/14 anonim ***** válasza:
73%

Nyugodj meg! Ez a legfontosabb. Mivel szeret játszani? Valószínűleg azért nyafizik, mert unatkozik és tőled várja a megoldást. Kinek panaszkodjon, ha nem neked? A fiam 16 hónapos, nála is vannak borzalmas napok, amikor semmi nem jó, amikor csak a rosszaságon jár a kis kobakja, én meg teljesen megőrülök és alig várom, hogy apa hazaérjen. De szerencsére ez ritka, olyankor valószínűleg az időjárás zavarja, vagy a foga, vagy ilyesmi. Nekünk sem mindig ugyanolyan minden nap! A fiam imád kukucsolni, bújócskázni, erre mindig kapható. Most tologatja az összes autóját és próbálja megpakolni őket, hol egy kockát rak rá, hol a másik autót. Valamelyik nap sokáig eljátszott egy fakanállal és egy műanyag tállal. Azt olvastam, hogy hagyni kell a babát, hogy maga válasszon a játék közül és abba kell bekapcsolódni. Persze ez nem mindig működik. Fiam sem érti, hogy miért nem engedem, hogy pl. a karácsonyfát magára rántsa, vagy az asztalon forogjon, vagy a kutya vizében pancsoljon, akkor visít. Ezért cselekhez szoktam folyamodni és próbálom irányítani a játékot. Pl. Nézd, épít anya neked tornyot, gyere csak! És nekiállok kockából tornyot építeni, amit ledönthet. Mi ezeket szoktuk játszani, lehet már kinőttetek belőle, de talán ihletet nyersz:

- rajzolás, imád firkálni, van, hogy én rajzolok, ő meg találja ki mi az (autó, virág, cica, stb.)

- képeskönyv nézegetése, mesét nem hallgatja még meg, ha mondom, de a képeket nézegetve tudunk kitalálni történetet, vagy örül, hogy felismeri a látott figurákat

- gyurmázás,

- labdázás

- tologatjuk egymásnak az autót

- építő kockázunk, én építek, ő rombol

- plüssállatokon tanuljuk milye van (orra, szája, szeme, füle, stb.)

- lovagolás, ha egyedül vagyunk a hasamra ültetem és én pókjárásban megyek, így tudok rá figyelni, nehogy leessen, ha ketten vagyunk egyikőnk hátán a gyerek, a másik fogja

- bevonom a házimunkába, a porszívót ő is tologatja, teregetésnél adogatja a ruhát, mosógépbe teszi bele-veszi ki a ruhákat.


A lényeg, hogy ott ülj mellette, a többi idővel magától kialakul. Nálunk is van, hogy a gyerek csak játszik magában, tulajdonképpen nincs is szüksége ránk, de ott kell ülni mellette, mert ha eltűnünk egyből jön utánunk. Kitartás, menni fog, meglátod!


Boldog babázást!

2010. jan. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
24%
Miért vállaltál gyereket,ha megőrjít a nyafogásával???Olyan kicsi még,szüksége van arra,hogy foglalkozzanak vele,szeressék,törődjenek vele.Arról nem beszélve,hogy az ember 1 társas lény.Neked is jól esik,ha meghallgatnak,vagy odafigyelnek Rád.Ennyire nincs fantáziád,hogy mit kezdj a gyerekkel???
2010. jan. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Rajzolni ő is szeret (engem rajzoltat és összefirkálja utána). A gyurmát ki fogom próbálni, mert erre még nem gondoltam. Építőkockázni is szoktunk. Ő szereti a plüssállatait is pakolgatni az ölembe. Végülis egy hete ilyen kis nyafi, de én is gondoltam a fogára, mert túr a szájában ezerrel... Csak nem tudom, ha nyafog akkor azt hogyan kezeljem. Próbáltam nem figyelni rá, de nem vált be. Próbáltam, hogy kimegyek, de jön utánam. Nyugtatgatni is szoktam, de az sem válik be. A figyelmét se tudom elterelni igazán, mert olyankor semmi sem jó. Egyszercsak talál valami játékot és abbahagyja. Próbálok minél türelmesebb lenni...
2010. jan. 4. 13:09
 10/14 A kérdező kommentje:

13:09

Gondoltam, hogy ezt meg fogom kapni, hogy miért vállaltam gyereket... Hogy miért? Mert nagyon szeretem, mindent megteszek érte, de van, hogy nem úgy alakulnak a dolgok ahogy azt szeretném. Van, hogy próbálok vele játszani, de hiába csinálok bármit nem érdekli. Lehet, hogy jobb játékokat kéne kitalálnom, de sajnos nem megy. Van aki ötleteket írt, azoknak köszönöm. Annak is köszönöm, aki látatlanba bírál, de nincs két egyforma gyerek...

2010. jan. 4. 13:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!